گردشگری

امضای تفاهم‌نامه توسعه سرمایه‌گذاری بخش گردشگری بین بانک گردشگری و سازمان میراث فرهنگی

تفاهم‌نامه همکاری درخصوص توسعه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری کشور و افزایش سفر ارزان بین بانک گردشگری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور علی‌اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مرتضی خامی مدیرعامل بانک گردشگری به امضا رسید.

عملکردمان در ۴۰ ساله گذشته در حوزه محیط زیست قابل دفاع نیست

با اشاره به فرسایش ۱۲ تن خاک در کشور و از بین رفتن جنگل‌های هیرکانی و کاهش آن از یک میلیون هکتار آن گفت شاید بتوانم از مدیریت دوره خودم در محیط زیست دفاع کنم اما عملکرد محیط زیست قابل دفاع نیست.

روایت «امام موسی صدر» از نیم قرن پیش اروپا

در سال ۱۹۶۳ میلادی سفری ۵۳ روزه به اروپا داشت که روایت متفاوت از دیدگاه سایر هم‌کیشانش در ارتباط با غرب و به طور ویژه اروپا ارائه کرد که ممکن است با نگرش رواج داده شده در بطن جامعه نسبت به دین و فرهنگ عمومی مردم کشورهای غیراسلامی در تناقض باشد.

کانال تلگرامی نبض بازار راه اندازی شد

مدیر عامل موسسه مطبوعاتی بازتاب از راه اندازی کانال تلگرامی نبض بازار در آستانه سومین سال فعالیت نشریه نبض بازار با اهداف ذیل خبر داد

اجرای طرح گردشگری درآشوراده اشتغال قابل توجهی ایجاد نمی‌کند

معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست گفت: براساس ظرفیتی که برای گردشگری آشوراده در نظر گرفته شده است، پیش‌بینی شده این جزیره ۵۰۰ نفر بازدیدکننده روزانه و ۱۰۰ نفر اقامت شبانه داشته باشند، یعنی عملا اشتغال قابل توجهی ایجاد نمی‌کند.

۲۰۱۷؛ ماه‌عسل مسافران هوایی!

انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی یاتا (IATA) در گزارشی وضعیت ترافیک هوایی و صنعت هوانوردی جهان را در سال گذشته میلادی تشریح کرد.

نرخ عوارض خروج کم می‌شود

معاون رییس جمهور از احتمال کاهش نرخ «عوارض خروج از کشور» نسبت به مبلغ قبلی که ۲۲۰ هزار تومان تعیین شده بود، خبر داد و گفت: افزایش تصاعدی که برای هر نوبت سفر درنظر گرفته شده بود حذف خواهد شد.

برند خدمات مسافرتی علاءالدین تراول ثبت جهانی شد

تجاری سازی برند یا ثبت جهانی برند بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی WTO و توافقنامه Trips صورت می گیرد. تا به امروز بیش از 160کشور جهان موافقتنامه Trips را امضا نموده اند، برند خدمات مسافرتی علاءالدین تراول، علامت تجاری خود را در سوئیس به ثبت جهانی رسانید.

تارنمای تجاری سی ان ان: رونق صنعت گردشگری در ایران و فرصت سرمایه گذاری

تارنمای تجاری شبکه خبری سی ان ان موسوم به سی ان ان مانی، گزارش داد: ایران که زمانی به خاطر تحریم های بین المللی امکان ورود به آن وجود نداشت، به عنوان یک مقصد بزرگ گردشگری بار دیگر به این عرصه بازگشته است.

گشایش دروازه توسعه شهری با انتخاب شهرداران کارآمد

توسعه شهرها، ارتقای خدمات شهری، حفظ هویت فرهنگی شهرها، افزایش سلامت، رفاه اجتماعی و احیای زیرساخت های گردشگری برای افزایش رونق کسب و کار در استان سمنان راهی جز انتخاب شهرداران کارآمد و باتجربه از سوی شوراهای اسلامی ندارد.

“موزه مشاهیر”، داستانی بدون شخصیت‌های اصلی

خانه‌ی تاریخی «اتحادیه» نیز مانند دیگر بناهای تاریخی سراسر کشور داستان دارد، داستانی که مدیریت شهری تهران تصمیم گرفت آن را به یک داستان موزه‌ای تبدیل کند، اما این قصه تا امروز علاوه بر حذف سه شخصیت اصلی، می‌خواهد داستان مشاهیر همه‌ی ایران را روایت کند.