Print Friendly, PDF & Email

به گزارش نبض بازار ، بازار خودروهای داخلی در آخرین ماه سال نیز همچون سالهای گذشته و در آستانه ورود به سال جدید با رشد تقاضا مواجه شده است این در حالی است که طی یکی دو هفته گذشته قیمت بسیاری از خودروهای داخلی با افزایش قیمت ۲ تا ۸ میلیونی همراه شد هر چند به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران نمایشگاه داران از اواخر هفته گذشته قیمت برخی از خودروها در بازار تا حدودی با ریزش قیمت مواجه شده است اما این جریان چندان قابل توجه نبوده و همچنان حاشیه قیمت در بازار خودروهای داخلی به خصوص خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان در بازار وجود دارد.

وی  با اشاره به آخرین تغییرات قیمتی در بازار خودروهای داخلی گفت : طی روز گذشته تاکنون قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ که تا هفته گذشته به ۳۶ میلیون در بازار رسیده بود طی دو روز اخیر با کاهش یک میلیونی ، با قیمت ۳۵ میلیون تومان در بازار معامله می شود این در حالی است که تیپ ۵ این خودرو با افت بسیار کم نسبت به هفته گذشته به حدود ۴۰ میلیون و ۵۰۰ در بازار رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه خودرو تهران تصریح کرد : در چند روز گذشته قیمت پژو ۲۰۶ مدل V8 نیز کاهش ۳۰۰ هزار تومانی داشته و هم اکنون در بازار با قیمت ۴۲ میلیون و ۲۰۰ در بازار خرید و فروش می شود همچنین پژو ۲۰۷ دنده ای نیز با کاهش یک و نیم میلیونی ، روز گذشته به ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار رسیده این در حالی است که مدل اتومات این خودرو نسبت به مدل دنده ای کاهش کمتری داشته و با افت ۸۰۰ هزار تومانی هم اکنون با قیمت ۴۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود.

به گفته موتمنی قیمت سمند EF7 که طی هفته گذشته به ۳۷ میلیون رسیده بود در روز گذشته به ۳۴ میلیون و ۷۰۰ در بازار رسیده است و قیمت پژو ۴۰۵ مدل GLX نیز با یک میلیون کاهش ، ۳۲ میلیون و ۵۰۰ در بازار معامله می شود این در حالی است که قیمت پژو پارس نسبت به هفته گذشته تفاوت چندانی نداشته و در حال حاضر ۴۱ میلیون و ۸۰۰ در بازار است. اما مدل TU5 کلاس ۱۵ با کاهش یک و نیم میلیونی به ۴۴ میلیون و ۵۰۰ رسیده است.

وی در خصوص قیمت سایر تولیدات داخلی در بازار گفت : قیمت پراید ۱۱۱ از هفته گذشته تاکنون تغییری نداشته و همچنان ۲۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در بازار است و تیبا نیز ۲۶ میلیون و ۵۰۰ در بازار است.

وی در خصوص قیمت سراتو در بازار اظهار داشت : قیمت این خودرو نیز نسبت به هفته گذشته تغییر و یا افت قیمت نداشته و همچنان ۱۱۰ میلیون در بازار خرید و فروش می شود.

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران ، قیمت مزدا نیز نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و همچنان ۱۵۰ میلیون در بازار است.

موتمنی همچنین در خصوص صحبت های رئیس شورای ملی رقابت در خصوص ایجاد حاشیه قیمت گفت : بنا به اظهارات دکتر شیوا در گفتگویی که وی با خودروسازان داشتند تاکید شده که شرکتها باید حاشیه قیمت خودروهای زیر ۴۰ میلیون را ساماندهی کرده و از بین ببرند.