شماره : 71381
17 / 4 / 1399 - 15:51

وزیر راه و شهرسازی:وام اجاره به جوانان تازه ازدواج کرده پرداخت می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در تشریح آخرین تصمیمات دولت برای ساماندهی بازار مسکن گفت: تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران – وام اجاره – با اولویت جوانان تازه ازدواج کرده از سوی بانک ها پرداخت می شود.؛

به گزارش نبض بازار؛وزیر راه و شهرسازی در تشریح آخرین تصمیمات دولت برای ساماندهی بازار مسکن گفت: تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران – وام اجاره – با اولویت جوانان تازه ازدواج کرده از سوی بانک ها پرداخت می شود. با افزایش شدید قیمت مسکن و اجاره خانه ، تامین مسکن برای بسیاری از اقشار دشوار شده و دولت نیز برای کاهش فشار به مستاجران مصوبات گوناگونی برای ساماندهی بازار مسکن داشته است.

از جمله این مصوبات ممنوعیت افزایش بیش از ۲۵ درصدی اجاره بها از سوی موجران در تهران و افزایش بیش از ۲۰ درصدی در سایر شهرها بوده است. ضمنا بنیاد مستضعفان نیز اعلام کرد تسهیلات کمک ودیعه و وام اجاره به اقشار تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی پرداخت می کند. در آخرین تحول مرتبط با این حوزه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز از اعطای تسهیلات کمک ودیعه اجاره به زوج های جوان – تازه ازدواج کرده – خبر داد.

بنا به اعلام باشگاه خبرنگاران جوان، اسلامی با بیان این که رئیس جمهور بر همکاری همه دستگاه ها برای پیشبرد اهداف طرح اقدام ملی مسکن تاکید دارند، گفت: دولت مصوبه ای داشت برای اعطای تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران با اولویت جوانان تازه ازدواج کرده که آنها بتوانند تسهیلات را از بانک دریافت کنند و از این طریق خیلی زود مسکن مورد نیاز خود را فراهم کنند.

وزیر راه و شهرسازی:وام اجاره به جوانان تازه ازدواج کرده پرداخت می‌شود

تخفیف ۵۰ درصدی شهرداری ها در صدور پروانه ساخت

وی همچنین گفت: بر اساس مصوباتی که داشتیم شهرداری ها باید ۵۰ درصد عوارض صدور پروانه ساخت را تخفیف بدهند و ضمنا شرکت های انبوه سازی و سازندگانی که در کار خود با کیفیت خوشنام هستند سیستم بانکی به آنها تسهیلات را با اولویت زمانی پرداخت کند که این سازندگان وام مورد نیاز خود را با سرعت بیشتری دریافت کنند.

 

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71381 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 15:51:04
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71377
17 / 4 / 1399 - 15:43

گوشی ‌های آیفون در بازار امروز حدود ۱۰ میلیون گران شد!

ممنوعیت واردات تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو جهش شدید قیمت موبایل های آیفون را در بازار به دنبال داشته و این نگرانی را در میان متقاضیان ایجاد کرده است که موج گرانی به سایر گوشی های بازار نیز کشیده شود.؛

به گزارش نبض بازار؛ممنوعیت واردات تلفن همراه بالای ۳۰۰ یورو جهش شدید قیمت موبایل های آیفون را در بازار به دنبال داشته و این نگرانی را در میان متقاضیان ایجاد کرده است که موج گرانی به سایر گوشی های بازار نیز کشیده شود.

مصوبه ممنوعیت واردات گوشی های موبایل بالای ۳۰۰ یورو بیشترین تاثیر را بر موبایل های آیفون خصوصا سری های جدید این گوشی گذاشت و قیمت انواع آیفون را در بازار ۷ تا ۱۵ میلیون تومان افزایش داد به صورتی که می توان گفت گوشی های آیفون به طور متوسط حدود ۱۰ میلیون تومان گران تر شدند.

گوشی ‌های آیفون در بازار امروز حدود ۱۰ میلیون گران شد قیمت

وزیر ارتباطات وعده بازنگری داد

با وجود وعده بازنگری در این مصوبه که از سوی آذری جهرمی وزیر ارتباطات عنوان شد، به نظر می رسد موبایل های آیفون امروز نیز با افزایش قیمت مواجه باشد. گوشی های بالای ۳۰۰ دلاری سهم زیر ۱۰ درصدی از بازار موبایل کشور دارند با این حال فعالان بازار موبایل از پیامدهای گرانی سرسام آور موبایل های آیفون و دیگر انواع موبایل های بالای ۳۰۰ دلاری ابراز نگرانی کرده اند و متقاضیان نیز نگران سرایت موج گرانی به دیگر گوشی های موبایل – که پیش از این نیز در هفته های اخیر با افزایش قیمت مواجه شده بودند – هستند.

بنا به اعلام ایران آی تی بررسی قیمت برخی انواع گوشی مطرح بالای ۳۰۰ یورو در بازار نشان می دهد  طی ۲۴ ساعت همه گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو موجود در بازار با افزایش قیمت سرسام آوری مواجه شده اند.

به عنوان مثال قیمت گوشی آیفون پرو مکس نسخه ۲۵۶ گیگابایتی از ۳۵ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. همچنین آیفون ۱۱ از ۲۳ میلیون به ۳۰ میلیون تومان رسیده و سامسونگ S۱۰ Light که یک شب قبل با قیمت ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان به فروش می‌رسید اکنون به ۱۶ میلیون تومان رسیده است.

 گوشی S۱۰ Ultra نیز از ۲۶ به ۳۰ میلیون تومان افزایش قیمت پیدا کرده و آیفون پرو ۲۵۶ گیگابایتی از ۳۲ به ۳۹ میلیون تومان رسیده است. زد فلیپ سامسونگ هم از ۲۴ میلیون به ۳۵ میلیون تومان رسید.

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

 

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71377 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 15:43:15
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71375
17 / 4 / 1399 - 15:35

چرا معاملات سهام شستا باطل شد؟شستا چه روزی بازگشایی می‌شود؟

بر اساس اعلام یک مقام مسئول در سازمان بورس اوراق بهادار تهران سهام شستا که روز دوشنبه ۱۶ تیرماه معاملات آن ابطال شده بود، سه شنبه ۱۷ تیرماه نیز مورد معامله قرار نخواهد گرفت.؛

به گزارش نبض بازار؛بر اساس اعلام یک مقام مسئول در سازمان بورس اوراق بهادار تهران سهام شستا که روز دوشنبه ۱۶ تیرماه معاملات آن ابطال شده بود، سه شنبه ۱۷ تیرماه نیز مورد معامله قرار نخواهد گرفت.معاملات روز دوشنبه ۱۶ تیرماه شستا با دستور ناظر بازار ابطال شد و پرسش های فراوانی درباره علت ابطال و زمان بازگشایی نماد شستا  مطرح شده است. گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران دلیل تائید نشدن معاملات روز دوشنبه شستا را صرفا مباحث نظارتی عنوان کرد.

وی در پاسخ به پرسش کانال عرضه اولیه مبنی بر این که منظور از مباحث نظارتی در این تصمیم ناظر بازار چیست، افزود: نوسان غیر عادی سهم، دستکاری قیمتی، موضوعات بازار و بسیاری از موضوعات دیگر در این جمله مستتر است.گودرزی تصریح کرد:  در خصوص شستا هم نوسان بالای سهم و حجم معاملات متناسب با آن و هم سایر مسائل منجر به چنین تصمیمی شد.

شستا چهارشنبه با دامنه نوسان ۵ درصد بازگشایی می شود

معاون بازار سازمان بورس در پاسخ به این که گفته می شود که چون بازگشایی شستا با رشد بیش از ۲۲ هزار واحدی شاخص مواجه شده و از آنجا که اگر در یک روز، شاخص بیش از ۵درصد رشد داشته باشد منجر به ابطال کل معاملات آن روز می شود، به این دلیل معاملات شستا ابطال شده است، تصریح کرد: خیر این مطلب صحیح نیست و همانطور که اعلام شد تائید نشدن معاملات شستا صرفا” بدلیل مباحث نظارتی بوده است.

گودرزی همچنین درباره زمان بازگشایی نماد  سهام شستا نیز گفت: سه شنبه ۱۷ تیرماه ۹۹ هم سهم شستا به دلایل فنی بازگشایی نخواهد شد و بازگشایی آن ان‌شاءالله در روز چهارشنبه  ۱۸ تیرماه خواهد بود. وی این را هم گفت که با توجه به اینکه در دوبار بازگشایی سهم، معاملات مورد تایید ناظر قرار نگرفته است طبق دستور العمل، سهم شستا با محدودیت دامنه نوسان  ۵درصد بازگشایی خواهد شد.

چرا معاملات سهام شستا باطل شد؟شستا چه روزی بازگشایی می‌شود؟

 

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:شهرخبر

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71375 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 15:35:24
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71370
17 / 4 / 1399 - 15:11

فروش متنوع خودروهای بی ام و با تغییر در برخی آپشن ها

بی ام و برنامه ای اساسی را کلید زده که طی آن برخی از آپشن های خودرو به جای اینکه از قبل سفارش داده شوند با پرداخت آبونمان یا همان حق عضویت، ماهیانه کار خواهند کرد.؛

به گزارش نبض بازار؛ فروش متنوع خودروهای بی ام ؛حالا اگر یک ماه از پرداخت حق عضویت خودروی خود غافل شوید باید انتظار داشته باشید که آپشن های اضافه آن مثل گرم‌کن صندلی ها و یا کنترل صوتی به صورت ناگهانی متوقف شوند. چرا که از این به بعد محصولات  فروش بی ام و از طریق یک سیم‌کارت یا وای فای به شبکه اصلی بی ام و متصل خواهند بود.

فروش متنوع خودروهای بی ام و با تغییر در برخی آپشن ها

BMW ضمن دفاع از این شیوه فروش وتغییر آپشن  گفته که با این روش مشتریان می توانند خودروهایشان را بیش از پیش شخصی‌سازی کنند و فقط پول فناوری هایی را بپردازند که واقعا مورد استفاده‌شان است.

 این شرکت در بیانیه ای در همین رابطه گفت: «عملکردهای اضافی جدیدی که می توانند به نرم‌افزار و سخت‌افزارهای خودرو دسترسی پیدا کنند، به آن اضافه خواهند شد».

البته این اولین بار نیست که بی ام و چنین تصمیمی می گیرد. در سال 2018 نیز اپل کارپلی به صورت پرداخت حق عضویت ماهانه عرضه شده بود؛ اما انتقادهای گسترده باعث حذف این برنامه شد و حالا امکان Screen Mirroring جزء امکانات پایه خودرو است.

تسلا هم که معمولا به صورت رایگان و از راه دور اقدام به ارسال برنامه های به‌روزرسانی برای خودروهایش می کند، معمولا خدمات مربوط به تلفن های همراه و خدمات اینترنتی را به صورت حق اشتراک ماهیانه به فروش می رساند.

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:خبرخودرو

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71370 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 15:11:32
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71366
17 / 4 / 1399 - 14:59

بازار خودرو در انتظار ثبات نرخ ارز و بازگشت روال عادی معاملات

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو ضمن اشاره به افزایش 8 تا 10 درصدی قیمت خودرو در بازار، نوسانات شدید نرخ ارز را موجب رکود و بلاتکلیفی بازار خودرو دانست.؛

به گزارش نبض بازار؛نایب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو ضمن اشاره به افزایش 8 تا 10 درصدی قیمت خودرو در بازار، نوسانات شدید نرخ ارز را موجب رکود و بلاتکلیفی  خودرو دانست.نعمت‌الله کاشانی نسب در خصوص وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: خرید و فروش در بازار خودرو به طور تقریبی به صفر رسیده است.

وی افزود: دارندگان خودرو و خریداران در حال حاضر جسارت انجام هیچ گونه معامله‌ای را ندارند و این وضعیت ناشی از نوسان نرخ دلار است.

بازار خودرو در انتظار ثبات نرخ ارز و بازگشت روال عادی معاملات

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو با بیان اینکه بازار در یک بلاتکلیفی به سر می‌برد، گفت: فروشندگان خودرو و خریداران برای هر نوع خرید و فروشی دست نگه‌داشته‌اند و در انتظار ثبات نرخ ارز و تعیین تکلیف قیمت‌ها در بازار به سر می‌برند.

کاشانی نسب ضمن اشاره به افزایش 8 تا 10 درصدی بهای انواع خودرو از جمله خودروی سمند در بازار گفت: افزایش قیمت‌ها بی‌فایده و در حد حرف است زیرا هیچ خرید و فروشی در بازار انجام نمی‌گیرد و این امر تنها ناشی از روند صعودی نرخ ارز است.

وی با بیان اینکه قیمت کارخانه‌ای خودرو ملاکی برای تعیین قیمت‌ها در بازار نیست و نوسان شدید قیمت خودرو در سه هفته اخیر، افزایش 15 میلیون تومانی پژو 206 را به همراه داشته، تصریح کرد: پژو 206 تیپ 2 در حال حاضر با قیمت 140 میلیون تومان و پژو 206 تیپ 5 با قیمتی حدود 170 میلیون تومان عرضه می‌شود اما هیچ گونه خرید و فروشی صورت نگرفته است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو در خصوص قیمت خودروی پراید گفت: خودروی پراید به طور کلی قیمت 73 میلیون تومان و 87 میلیون تومان در انواع مدل‌ها را تجربه کرده است.

کاشانی نسب تاکید کرد: بازار تمامی کالاها همواره از نوسان شدید نرخ ارز متاثر می‌شوند به نحوی که این نوسانات موجب حاکمیت رکود و بلاتکلیفی بر بازار از جمله خودرو می‌گردد.

 وی با تاکید بر اینکه ثبات نرخ دلار با هر مبلغی منجر به تعیین و ثبات قیمت خودرو می‌شود، این امر را موجب بازگشت بازار به روال عادی خرید و فروش دانست و افزود: تداوم نوسان نرخ ارز، وضعیت بازار و قیمت‌ها را غیرقابل پیش‌بینی نموده است.

کاشانی نسب با اشاره به قیمت لحظه‌ای خودرو در بازار گفت: هیچ ثباتی در بازار مشاهده نمی‌شود و قیمتی در بازار در دسترس نیست به این معنا که شاهد تغییر بی‌ضابطه و مدام قیمت‌ها در بازار هستیم.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو در پایان خاطرنشان کرد: افزایش نرخ ارز بر تمامی مشاغل و کالاها تاثیر منفی داشته اما خودرو به دلیل در معرض دید بودن و دسترسی همگانی مشهودتر است.

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71366 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:59:47
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71363
17 / 4 / 1399 - 14:55

وضعیت بورس امروز ۱۷تیر۹۹

بازار بورس امروز با حجم بالایی از معاملات همراه است و این مساله موجب شده است که شاخص تا حدودی ثابت بماند.

به گزارش نبض بازار . ادامه روند صعودی شاخص کل با رشد ۲۷ هزار واحدی

شاخص کل بورس امروز با پشت سرگذاشتن رشد ۲۷ هزار و ۳۵۹ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۵هزار و ۷۱۰ واحد قرار گرفته و شاخص کل هم‌وزن با رشد  ۷۴۰ پله‌ای همراه شد.

شاخص

 

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71363 توسط زند و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:55:47
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71361
17 / 4 / 1399 - 14:49

فروش نقدی و اقساطی ویژه محصولات چری موقتا متوقف شد

به گزارش نبض بازار؛روز گذشته شرکت مدیران خودرو شرایط فروش نقدی و اقساطی ویژه محصولات چری را بر روی وب سایت خود منتشر کرده که این شرایط فروش نقدی و اقساطی امروز متوقف شد. به گزارش عصر ایران پس از اعلام شرایط فروش محصولات چری که روز گذشته در وب سایت این شرکت اعلام و خبر آن

به گزارش نبض بازار؛روز گذشته شرکت مدیران خودرو شرایط فروش نقدی و اقساطی ویژه محصولات چری را بر روی وب سایت خود منتشر کرده که این شرایط فروش نقدی و اقساطی امروز متوقف شد.

فروش نقدی و اقساطی ویژه محصولات چری موقتا متوقف شد

به گزارش عصر ایران پس از اعلام شرایط فروش محصولات چری که روز گذشته در وب سایت این شرکت اعلام و خبر آن نیز در عصر ایران منتشر شد  امروز تمامی شرایط فروش این شرکت تا اطلاع بعدی متوقف شد.

بر اساس اطلاعات دریافتی از شرکت مدیران خودرو شرایط فروش جدید این شرکت بعد از نهایی شدن اعلام خواهد شد که عصر ایران نیز برای اطلاع رسانی به مخاطبان خود آن را منتشر می کند.

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71361 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:49:49
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71358
17 / 4 / 1399 - 14:40

بازرسی لوازم خانگی، لاستیک، مرغ، تخم مرغ و حبوبات ادامه دارد

به گزارش نبض بازار؛رئیس سازمان صمت استان تهران گفت:‌ تا زمانی که وضعیت بازار لوازم خانگی، لاستیک، مرغ، تخم مرغ و حبوبات پایدار شود، بازرسی‌ آنها در اولویت خواهد بود.یدالله صادقی در خصوص وضعیت رصد کالاها در استان تهران در این روزها با توجه به گران فروشی‌هایی که رخ می‌دهد، اظهار داشت:‌هر هفته ستاد تنظیم بازار

به گزارش نبض بازار؛رئیس سازمان صمت استان تهران گفت:‌ تا زمانی که وضعیت بازار لوازم خانگی، لاستیک، مرغ، تخم مرغ و حبوبات پایدار شود، بازرسی‌ آنها در اولویت خواهد بود.یدالله صادقی در خصوص وضعیت رصد کالاها در استان تهران در این روزها با توجه به گران فروشی‌هایی که رخ می‌دهد، اظهار داشت:‌هر هفته ستاد تنظیم بازار چند کالا را در اولویت بازرسی قرار داده و از طریق سازمان حمایت به سازمان صمت استانها ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه این اولویت بندی براساس نوسان قیمت‌ها و شرایط بازار تعیین می‌شود؛ گفت:‌ در هفته جاری مرغ، تخم مرغ، لاستیک، لوازم خانگی، حبوبات در اولویت بازرسی‌ها قرار داشته است، البته این دومین هفته متوالی است که این 5 قلم کالا در اولویت بازرسی قرارد دارد.

رئیس سازمان صنعت استان تهران در خصوص عدم تأثیر بازرسی ها در کنترل قیمتها، خاطر نشان کرد:در شرایط فعلی بازرسی‌ها تشدید شده و هر پرونده‌ای که تخلف آن تأیید می‌شود، برای صدرو حکم به تعزیرات ارسال می‌شود.

صادقی در پایان بیشترین تخلفات ثبت شده را مربوط به بازار لوازم خانگی، لاستیک، مواد غذایی مثل حبوبات و پروتئینی از جمله مرغ و تخم مرغ است و تا زمانی که وضعیت این کالاها به ثبات برسد، تشدید و اولویت این اقلام ادامه دارد.

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:تسنیم

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71358 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:40:44
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71353
17 / 4 / 1399 - 14:26

آقای رئیس جمهور ، وام مسکن یکم پول ۸ متر مسکن است!!

به گزارش نبض بازار؛در حالی رئیس جمهور خانه‌دار کردن سپرده‌گذاران صندوق پس‌انداز یکم را یکی از اولویت‌های دولت اعلام کرده که با وام این صندوق می‌توان حدود ۸ و نیم متر واحد مسکونی در تهران خریداری کرد.دیروز حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ویژه ساماندهی مسکن، اظهار کرد: تامین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح

به گزارش نبض بازار؛در حالی رئیس جمهور خانه‌دار کردن سپرده‌گذاران صندوق پس‌انداز یکم را یکی از اولویت‌های دولت اعلام کرده که با وام این صندوق می‌توان حدود ۸ و نیم متر واحد مسکونی در تهران خریداری کرد.دیروز حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ویژه ساماندهی مسکن، اظهار کرد: تامین مسکن نیازمندان واقعی که در طرح -صندوق پس‌انداز- مسکن یکم ثبت نام کرده و پول واریز کرده اند، اولویت اول و اصلی دولت است.

حسن روحانی افزود: حدود 330 هزار نفر در این طرح سرمایه گذاری کرده اند که همه تلاش ما این است تا پایان این دولت، آنها صاحب مسکن مناسب شوند.

به گزارش تسنیم، بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در تهران از مرز 19 میلیون تومان عبور کرده است. در آخرین ماه بهار متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان 19 میلیون و 71 هزار تومان بود که در مقایسه با اردیبهشت ماه حدود 2 میلیون تومانی افزایش یافت.

از سوی دیگر ‌هم‌اکنون حداکثر وامی که در صندوق پس‌انداز یکم به زوجین پرداخت می‌شود 160 میلیون تومان وام و مربوط به تهران است. با این مبلغ می‌توان در زمان حاضر حدود 8.4 مترمربع واحد مسکونی را خریداری کرد. با این تفاسیر به نظر نمی‌رسد وعده رئیس‌جمهور دولت دوازدهم در خانه‌دار کردن 330 هزار سپرده‌گذار صندوق پس‌انداز مسکن یکم تا مردادماه سال 1400 محقق شود.

آقای رئیس جمهور، وام مسکن یکم پول ۸ متر مسکن است

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:تسنیم

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71353 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:26:40
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71344
17 / 4 / 1399 - 14:25

آمار کرونا امروز در ایران ۱۷تیر۹۹/ فوت ۲۰۰ نفر از بیماران

به گزارش نبض بازار . بهبودی ۲۰۷ هزار نفر از بیماران کرونا در کشور/ فوت ۲۰۰ نفر از بیماران در شبانه روز گذشته دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و

به گزارش نبض بازار . بهبودی ۲۰۷ هزار نفر از بیماران کرونا در کشور/ فوت ۲۰۰ نفر از بیماران در شبانه روز گذشته

دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت:

از دیروز تا امروز ۱۷ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۳۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۵۵ مورد بستری شدند.

مجموع بیماران کرونا در کشور به ۲۴۵ هزار و ۶۸۸ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۹۳۱ نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۲۰۷ هزار نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

 ۳۲۷۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۷۹۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

استانهای خوزستان، هرمزگان، بوشهر، کرمانشاه، کردستان، ایلام، آذربایجان های غربی و شرقی و خراسان رضوی در وضعیت قرمز قرار دارند.

استانهای تهران، اصفهان، مازندران، گلستان، البرز، کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، همدان و اردبیل در وضعیت هشدار قرار دارند.

 

کرونا

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71344 توسط زند و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:25:29
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71347
17 / 4 / 1399 - 14:16

سوءقصد علیه نخست‌ وزیر کانادا/فردی به محل سکونت جاستین ترودو حمله کرد

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی از آن است که فردی به محل سکونت جاستین ترودو حمله کرده و با یک سلاح قصد جان او را داشته است.؛

به گزارش نبض بازار؛به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های کانادا گزارش دادند دوم ژوئیه فردی با یک کامیون به درب محل سکونت جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، کوبیده و او را به مرگ تهدید کرده است.بر اساس گزارش شبکه خبری «سی تی وی» کانادا، این مرد سلاحی که در این کشور ممنوع است را به همراه داشته و می‌خواسته با آن ترودو را زخمی کند و یا بکشد. او با استفاده از کامیون خود موفق می‌شود درب محل سکونت جاستین ترودو نخست وزیر کانادا را بکشند و وارد آن شود. گفته می‌شود این فرد پیش از ورود به خانه ترودو در باغ گل مجاور مخفی شده بوده است.

سوءقصد علیه نخست ‌وزیر کانادا/فردی به محل سکونت جاستین ترودو حمله کرد

بنابر اعلام سی تی وی، فرد خاطی که «کوری هورن» نام دارد و پیش‌تر سرباز ذخیره در گردان تکاوران کانادا بوده است اندکی پس از این حادثه دستگیر شد. هنوز انگیزه او از این اقدام اعلام نشده است. بر اساس گزارش‌های منتشر شده او یک سلاح ام ۱۴ و همچنین دو تفنگ شاتگان و یک هفت تیر به همراه داشته است. بنا بر اسناد دادگاه، هورن برای سلاح ام ۱۴ خود مجوز داشته، هرچند استفاده آن در کانادا ممنوع است. با این حال سه تفنگ دیگر او بدون مجوز بوده است. هورن همچنین به داشتن خشاب ظرفیت بالا بدون مجوز و ۲۱ اسلحه دیگر متهم شده است.

هورن که ۴۵ ساله است و در استان مانیتوبا زندگی می‌کند در برنامه مقابله با شیوع ویروس کرونا در کانادا به طور تمام وقت مشغول به کار بوده است.

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:برنا

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71347 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:16:40
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71343
17 / 4 / 1399 - 14:02

قیمت مرغ کاهش یافت اما فروش همچنان بالاتر از نرخ مصوب!

به گزارش نبض بازار؛قیمت مرغ در بازار به حدود ۱۷ هزار تومان کاهش یافت اما هنوز بالاتر از نرخ مصوب ۱۵ هزار تومانی خود است.در حالی که حداکثر قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ در بازار 15 هزار تومان با در نظر گرفتن 5 درصد احتمال افزایش قیمت تعیین شده است اما قیمت آن در بازار

به گزارش نبض بازار؛قیمت مرغ در بازار به حدود ۱۷ هزار تومان کاهش یافت اما هنوز بالاتر از نرخ مصوب ۱۵ هزار تومانی خود است.در حالی که حداکثر قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ در بازار 15 هزار تومان با در نظر گرفتن 5 درصد احتمال افزایش قیمت تعیین شده است اما قیمت آن در بازار حدود 17 هزار تومان به فروش می رسد.

هر کیلوگرم مرغ در روزهای گذشته به 19 هزار تومان و حتی در برخی از شهرها تا 21 هزار تومان رسیده بود اما قیمت امروز این محصول در تهران حدود 17 هزار تومان است.

بنابراین گزارش اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران چندی پیش با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: فروش مرغ بیشتر از 15 هزار تومان تخلف است و واحد های متخلف با برخورد قاطع توسط بازرسان اصناف، صنعت، معدن و  تجارت و تعزیرات حکومتی  مواجه می شوند اما شواهد امر نشان می دهد برخورد قاطعی وجود نداشته است.

قیمت مرغ کاهش یافت اما فروش همچنان بالاتر از نرخ مصوب

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:تسنیم

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71343 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 14:02:27
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71340
17 / 4 / 1399 - 13:55

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تومان شد

سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت بِروز شد و ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲هزارتومانی به ۱۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تومان رسید.؛

به گزارش نبض بازار؛سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت بِروز شد و ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تومان رسید. در پی صدور دستور آزادسازی سهام عدالت، سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با راه‌اندازی سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت اقدام به ارائه جزئیات دارایی واقعی سهام  مشمولان به‌تفکیک شرکت‌های بورسی و ارائه تعداد و ارزش هر سهم آنها کرد.

این سامانه بار دیگر در پایان معاملات روز گذشته بِروزرسانی شده است و مشمولان می‌توانند با مراجعه به این سامانه از آخرین ارزش سهام  خود که بر اساس قیمت‌های پایانی روز گذشته تهیه شده است آگاهی یابند.

لازم به ذکر است تنها کسانی که روش مالکیت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند می‌توانند جزئیات سهام خود را در سامانه استعلام مشاهده کنند.

بر اساس این گزارش کسانی که ارزش اولیه سهام  آن‌ها 532 هزار تومان است در پایان معاملات روز دوشنبه 16 تیر ارزش سهام عدالتشان به 16 میلیون و 213 هزار و 37 تومان رسیده است. این رقم در روز کاری 15 تیر 15 میلیون و 543 هزار و 121 تومان گزارش شده بود که بر این اساس سود 670 هزار تومانی طی یک روز کاری عاید مشمولان سهام با ارزش اولیه 532هزار تومانی شده است.

سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۶ میلیون و ۲۱۳ هزار تومان شد

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:تسنیم

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71340 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 13:55:53
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71337
17 / 4 / 1399 - 13:20

قیمت جهانی نفت امروز سه شنبه ۱۷تیر۹۹

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر امروز با ۳۰ سنت معادل ۰.۷۰ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.

به گزارش نبض بازار . به دلیل نگرانی ها از افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا که بزرگترین مصرف کننده نفت جهان به شمار می رود و احتمال کند شدن ترمیم تقاضا قیمت نفت روز سه شنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر امروز با 30 سنت معادل 0.70 درصد کاهش به 42 دلار و 80 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز برای تحویل در ماه اوت با 30 سنت معادل 0.74 درصد افت به 40 دلار و 33 سنت رسید.

در حالی که 16 ایالت آمریکا در 5 روز نخست ماه جولای رکورد افزایش روزانه موارد ابتلا به کرونا را شکسته اند این نگرانی در حال افزایش است که اقدامات دولت در حوزه سلامت عمومی مجددا موجب آسیب دیدن تقاضا برای سوخت شود. جهانی نفت امروز

ایالت فلوریدا در حال وضع مجدد برخی از محدودیت ها در زمینه بازگشایی بنگاه های اقتصادی جهت مقابله با موج جدید کروناست. کالیفرنیا و تگزاس هم که دو ایالت پرجمعیت و از نظر اقتصادی مهم آمریکا به شمار می روند شاهد ثبت تعداد بالایی موارد ابتلای جدید هستند.

مایکل مک کارتی تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «پتانسیل کاهش تقاضا همزمان با برقراری مجدد قرنطینه دارد بالا می رود و همزمان این نگرانی وجود دارد که اوپک پلاس کاهش تولید خود را به تدریج تعدیل کند.»

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و سایر تولیدکنندگان از جمله روسیه که مجموعا به گروه اوپک پلاس شهرت دارند تولید خود را در ماه جولای همچون دو ماه قبل 9.7 میلیون بشکه پایین آورده اند. جهانی نفت امروز

اما این رقم کاهش تولید در ماه بعد 7.7 میلیون بشکه خواهد بود و با توجه به اضافه شدن تدریجی به تولید انرژی آمریکا احتمالا این مسئله تاثیری منفی بر بازار خواهد گذاشت.

نفت

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71337 توسط زند و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 13:20:01
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71334
17 / 4 / 1399 - 13:11

قیمت طلای جهانی امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۹۹

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۴ درصد افت به ۱۷۸۳ دلار و ۸۸ سنت رسید که فاصله چندانی با بالاترین رقم ۸ سال گذشته که هفته گذشته به ثبت رسید نداشت.

به گزارش نبض بازار . در حالی که توجه سرمایه گذاران معطوف افزایش موارد ابتلا به کرونا شده و همزمان تحقیق جدیدی منتشر شده که نشان می دهد بخش خدمات آمریکا شاهد ترمیم بوده و در عین حال احتمال احیای اقتصاد چین نیز وجود دارد، قیمت طلای امروز در نزدیکی بالاترین رقم 8 سال گذشته تثبیت شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلای امروز با 0.04 درصد افت به 1783 دلار و 88 سنت رسید که فاصله چندانی با بالاترین رقم 8 سال گذشته که هفته گذشته به ثبت رسید نداشت. قیمت طلا در بازار معاملات آتی نیز امروز با 0.07 درصد رشد به 1794 دلار و 70 سنت رسید.

جفری هالی، تحلیلگر موسسه اوآندا در این باره گفت: «افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در جهان موجب تشدید نگرانی ها شده و سرمایه گذاران حضور در بازار طلا را به بازارهای پرریسک ترجیح می دهند، هرچند که بازارهای بورس نیز شاهد رونق نسبی بوده اند.»

هند روز دوشنبه با پیشی گرفتن از روسیه به سومین کانون بزرگ شیوع کرونا در جهان تبدیل شد. این در حالی بود که تعداد موارد فوت به دلیل ابتلا به کرونا در آمریکا از مرز 130 هزار نفر گذشت.

در همین حال افزایش احتمال ترمیم اقتصاد چین و انتشار آمارهای امیدوارکننده از بخش خدمات آمریکا موجب شده تا احساس سرمایه گذاری در بازارهای پرریسک بهبود یابد.

کایل رودا تحلیلگر موسسه آی جی مارکتس گفت: «طلا در کوتاه مدت در معرض کاهش قیمت قرار دارد… با این حال، عبور از مرز 1800 دلار همچنان محتمل است. در نگاه بلندمدت عوامل حاکم بر بازار طلا همچنان افزایشی به نظر می رسد.»

در سایر بازارهای فلزات گرانبها امروز قیمت فلز پالادیوم با 1.1 درصد کاهش به 1918 دلار و 87 سنت رسید. قیمت پلاتین هم با 0.7 درصد رشد به 818 دلار و 66 سنت رسید. نقره هم با 0.1 درصد کاهش 18 دلار و 18 سنت معامله شد.

طلا

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71334 توسط زند و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 13:11:42
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71331
17 / 4 / 1399 - 13:05

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز سه شنبه ۱۷تیر۹۹

در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم ۹۲۸ هزار تومان، قیمت دلار ۲۱هزار و ۷۵۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۹میلیون و ۹۵۰هزار تومان است.

به گزارش نبض بازار . هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای 18عیار هر گرم 928 هزار و 400 تومان، قیمت دلار 21 هزار و 750 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 9 میلیون و 950 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 9 میلیون و 150 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5 میلیون تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2میلیون و 950 هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و 540 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 928 هزار و 400 تومان، هر گرم طلای 24عیار یک‌میلیون و 239 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 22 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1779 دلار معامله می‌شود.

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی‌های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت ارز  در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما با وجود افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده است و فعالان این بخش می‌گویند که قیمت‌ها متأثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده‌اند.

به گزارش تسنیم،‌ افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛  بر همین اساس در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار 21 هزار و 750 تومان، یورو 24 هزار و 300 تومان و درهم امارات 6 هزار و 10 تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش  200تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 21 هزار و 650 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 21 هزار و 500 تومان خریداری می‌کنند،

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با کاهش 50 تومانی نسبت به روز کاری قبل 24 هزار و 150 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 24 هزار تومان است.

گفتنی است، همزمان با افزایش چشم‌گیر قیمت ارز در بازار آزاد، بازارساز قیمت‌ خرید و فروش ارز در صرافی‌های بانکی را به‌صورت محسوسی افزایش داده و سعی کرده است قیمت‌ها نزدیک به بازار آزاد باشد.

این تلاش بازارساز به‌منظور کاهش آربیتراژ بین صرافی‌های بانکی و بازار آزاد انجام شده است؛ بازارساز این‌بار بدون هراس از رشد قیمت‌ها، با ثبت رکوردهای بالا و بی‌سابقه در تابلوی صرافی‌ها، سعی دارد مانع از ورود تقاضای کاذب و سفته‌بازی به صرافی‌های بانکی شود.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار  را برای کمتر از 2000 دلار،  21 هزار و 25 تومان و 9 ریال، قیمت یورو را 23 هزار و 780 تومان و 8 ریال  و قیمت پوند انگلیس را 26 هزار و 289 تومان برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار ، قیمت یورو و قیمت پوند نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

همچنین قیمت خرید دلار برای بیش از 2000 دلار، 21 هزار و 500 تومان و قیمت خرید یورو نیز 24 هزار و 150 تومان است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!

شعب منتخب بانک‌ها که مسئولیت فروش ارز مسافرتی را برعهده دارند، فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت 11 آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت 24 هزار و 609 تومان  می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

سکه

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71331 توسط زند و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 13:05:07
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71326
17 / 4 / 1399 - 12:18

سازمان برنامه و بودجه مجوز استخدام ۳ هزار پرستار را صادر شد

سازمان برنامه و بودجه مجوز استخدام ۳ هزار پرستار را صادر کرد.؛

به گزارش نبض بازار؛ سازمان برنامه و بودجه  با درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای استخدام ۳ هزار پرستار با اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی شاغل در کادر درمان موافقت کرد.

سازمان برنامه و بودجه مجوز استخدام ۳ هزار پرستار

 

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71326 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 12:18:31
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71324
17 / 4 / 1399 - 12:11

قیمت انواع موتور سیکلت در بازار امروز 17 تیرماه 99

در این گزارش قیمت تعدادی از مدل‌های مختلف موتور سیکلت را گرد آوری کرده ایم.؛

به گزارش نبض بازار؛در این گزارش قیمت انواع  موتور سیکلت در بازار را گرد آوری کرده ایم.موتور سیکلت یکی از وسایل نقلیه مورد توجه جوانان است و در شرایطی که خیابان ها از ترافیک مملو شده اند خیلی از افراد تمایل به خرید موتور سیکلت دارند.

قیمت انواع موتور سیکلت به شرح زیر است:

 

مدل موتور سیکلت قیمت (تومان)
آپاچی 200 (1398) 52.000.000
آپاچی 180 36.000.000
باجاج پالس NS200 
57.000.000
باجاج اونجر 220 40.000.000
بنلی TNT 250 65.000.000
بنلی Leoncino 250 52.000.000
تی وی اس ویگو 35.000.000
رگال رپتور اسپایدر 250 99.000.000
کاوازاکی نینجا Z250 172.000.000
کاوازاکی نینجا 250 150.000.000
کویر موتور CDI 200 15.000.000
کویر موتور CDI 125 13.000.000
کویر موتور رادیسون 125 19.000.000
کویر موتور S4-150 16.000.000
کویر موتور رادیسون 250 27.000.000
کویر موتور اس تی آر 200 18.000.000
کی تی ام RC 200 67.000.000
کی تی ام RC 250 86.000.000
کی تی ام SX-F 250 80.000.000
کی تی ام 250 78.000.000
هوندا موتور CRF 250L 109.000.000
وسپا اسپرینت 150 120.000.000
وسپا پریماورا 150 118.000.000

معرفی و بررسی هوندا موتور CB۱۳۰۰

هوندا CB۱۳۰۰ قدرتمندترین موتورسیکلت از سری CB هونداست که نخستین بار در سال ۱۹۹۸ معرفی و عرضه شد و در حال حاضر هم بر روی خط تولید کمپانی ژاپنی قرار دارد. این موتورسیکلت در طی چندین سال و در تعداد نسبتا قابل توجهی وارد بازار کشورمان شد و اکنون هم یکی از موتورسیکلت‌های محبوب به شمار می‌رود.

قیمت انواع موتور سیکلت در بازار امروز 17 تیرماه

هوندا CB۱۳۰۰ در کلاس موتورسیکلت‌های مسابقه‌ای قرار نمی‌گیرد و برای حرکت در مسیر‌های شهری و نیز انجام حرکت نمایشی از آن استفاده می‌شود. یکی از نکات مهم در مورد آن، وزن بالایی است که به حدود ۲۴۹ کیلوگرم می‌رسد و نشان می‌دهد که به دلیل وزن بالا و قدرت زیاد، نیاز به مهارت خوبی برای استفاده از آن دارید.

طراحی هوندا CB۱۳۰۰ کاملا آشناست و بر اساس زبان طراحی به کار رفته در سایر موتورسیکلت‌های سری CB صورت گرفته است. لاستیک‌های بزرگ از ویژگی‌های مهم آن است و در برخی از مدل‌ها هم به دو خروجی اگزوز در دو طرف مجهز شده. در مجموع طراحی آن تلفیقی از سنت و مدرنیته است و یکی از بهترین‌ها در کلاس خود به شمار می‌رود.

همان طور که از نام هوندا CB۱۳۰۰ پیداست، حجم موتور به کار رفته در آن، معادل ۱۲۸۴ سی سی است که ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ دارد. قدرت این موتور به ۱۱۴ اسب بخار و گشتاور آن به ۱۱۷ نیوتن متر می‌رسد. برای انتقال این قدرت هم جعبه دنده ۵ سرعته دستی در نظر گرفته شده است. به این ترتیب هوندا CB۱۳۰۰ یکی از قدرتمندترین موتورسیکلت‌های موجود در بازار کشورمان است و در بین بهترین‌ها قرار می‌گیرد.

در مجموع هوندا CB۱۳۰۰ گزینه مناسبی برای علاقه‌مندان به موتورسیکلت‌های قدرتمند است.

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71324 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 12:11:35
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71321
17 / 4 / 1399 - 12:04

ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو هنوز تصویب و ابلاغ نشده است

ممنوعیت واردات گوشی‌های بالای ۳۰۰ یورو منجر به اشفتگی بازار تلفن همراه شده که مسئولان وزارت صمت می گویند این موضوع در حد یک صورت‌جلسه در کمیته تخصیص ارز بوده و هنوز ابلاغی به گمرکات نشده است.؛

به گزارش نبض بازار؛درحالی خبر ممنوعیت واردات گوشی‌ های بالای ۳۰۰ یورو منجر به اشفتگی بازار تلفن همراه شده که مسئولان وزارت صمت می گویند این موضوع در حد یک صورت‌جلسه در کمیته تخصیص ارز بوده و هنوز ابلاغی به گمرکات نشده است.درحالی اعلام خبر ممنوعیت واردات گوشی تلفن همراه بالاتر از 300 یورو منجر به آشفتگی بازار تلفن همراه و نگرانی برخی از مردم شده است که مسئولان وزارت صمت می گویند این خبر در حد یک صورت جلسه بوده و هنوز به گمرکات ابلاغ نشده است.

ممنوعیت واردات گوشی‌ های بالای ۳۰۰ یورو

کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از وزارت صمت بیانگر آن است که همچنان واردات گوشی های تلفن همراه بالای 300 یورو انجام میشود و تصمیم نهایی با کمیته ای متشکل از نمایندگان وزارت صمت، بانک مرکزی، و وزارت ارتباطات است که هنوز این کمیته به جمع بندی نهایی نرسیده است.

براساس اعلام وزارت صمت،فقط 5 درصد از 95 درصد گوشی های وارد شده به لحاظ تعداد بالای 300 یورو و از لحاظ ارزشی 30 درصد بالای 300 یورو بوده است.

گفتنی است، همزمان با افزایش انتقادات به ممنوعیت واردات تلفن همراه با ارزش بالای 300 یورو، امروز محمد جواد جهرمی وزیر ارتباطات در پیامی اعلام کرد: «ممنوعیت واردات تلفن همراه بالای 300 یورو دارای سه ایراد جدی است. با رئیس کل بانک مرکزی و همچنین سرپرست وزارت صمت، صحبت و استدلال‌ها را مطرح کردم. با تأکید برضرورت رعایت اولویت‌های منابع ارزی کشور، بنا شد این تصمیم بازنگری شود.»

به گزارش تسنیم، انجمن واردکنندگان موبایل و تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران طی روزهای اخیر با انتشار اطلاعیه‌ای واردات گوشی بالای 300 یورو را ممنوع اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است که این ممنوعیت شامل تمام واردات «مسافری و تجاری» تلفن های همراه بالای سیصد یورو خواهد شد.

اعلام این خبر همزمان با افزایش چشم گیر قیمت گوشی تلفن همراه و قطعات جانبی آن واکنش های متعددی را از سوی کاربران به همراه داشت.

محمدرضا عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، در همین ارتباط گفته است این تصمیم در پی پیشنهاد این انجمن اتخاذ شده چرا که مبلغ ارز تخصیصی از سوی بانک مرکزی برای واردات موبایل از 2 میلیارد و 400 میلیون یورو در سال گذشته به یک میلیارد و پانصد میلیون یورو در سال جاری کاهش پیدا کرده بود.

به گفته وی: «گوشی تلفن همراه با ارزش بالای 300 یورو تنها 10 تا 15 درصد نیاز کشور را تامین می‌کند، اگر بخواهیم این یک و نیم میلیارد یورو را به کالای بالای 300 یورو تخصیص دهیم منطقی نیست.»

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:تسنیم

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71321 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 12:04:27
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 71319
17 / 4 / 1399 - 11:56

سایپا بیشترین تیراژ تولید خودرو کشور در خرداد 99/90 هزار خودرو در خرداد

به گزارش نبض بازار؛بررسی آمار تولید خودرو در خردادماه ۹۹ نشان می‌دهد خودروسازان کشور آخرین ماه بهار را با افزایش تولید سپری کرده‌اند و در این میان، گروه خودروسازی سایپا بیشترین تیراژ تولید را به خود اختصاص داده است. آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در خردادماه گذشته، ۹۰ هزار و ۳۰۶ دستگاه انواع خودرو در

به گزارش نبض بازار؛بررسی آمار تولید خودرو در خردادماه ۹۹ نشان می‌دهد خودروسازان کشور آخرین ماه بهار را با افزایش تولید سپری کرده‌اند و در این میان، گروه خودروسازی سایپا بیشترین تیراژ تولید را به خود اختصاص داده است.

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در خردادماه گذشته، ۹۰ هزار و ۳۰۶ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که از این تعداد، ۴۳ هزار و ۲۵۲ دستگاه توسط گروه خودروسازی سایپا و ۴۲ هزار و ۸۰۷ دستگاه نیز توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو تولید شده است.

سایپا بیشترین تیراژ تولید خودرو کشور

سایر خودروسازان فعال در کشور نیز در این ماه ۴ هزار و ۲۴۷ دستگاه خودرو تولید کرده‌اند.

این میزان تولید در خودروسازی‌های کشور در حالی انجام شده که مقایسه آن با مدت زمان مشابه سال قبل (خرداد ۹۸) حکایت از رشد ۳۱ درصدی تولید دارد.

گفتنی است این میزان رشد تولید، زمانی ارزش بیشتری پیدا می‌کند که محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا در زنجیره تامین و خطوط تولید صنایع کشور در نظر گرفته شود.

علاوه بر این، بررسی آماری سهم بازار خودروسازان براساس تولید در خردادماه نیز نشان می دهد که گروه خودروسازی سایپا با فاصله اندک نسبت به ایران خودرو سهم بیشتری از بازار کشور را به دست آورده است.

سهم سایپا از بازار خودرو کشور در پایان خردادماه ۴۷.۹ درصد و سهم ایران خودرو ۴۷.۴ درصد اعلام شده است.

 

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

منبع:عصرایران

ثبت شده در سایت نبض بازار طی شماره 71319 توسط نعمتیان و در روز سه شنبه 17 تیر 1399 ساعت 11:56:00
© Copyright 2020 https://nabzebaazaar.com . All Rights Reserved چاپ این خبر