تیتر یک

پرونده بانک سرمایه

 بانک سرمایه از آن دست بانکهایی است که با توجه به اتفاقاتی طی چندسال گذشته در ان  رخ داده است پرونده ای در هفته نامه نبض بازار برای ان گشوده شد تا بدین وسیله مطالبه گر حقی باشیم که در آن تظلمصورت گرفته  و باز هم به مردمی دروغ گفته شد صادقانه پای کشور ایستاده اند.

حمله موشکی شبانه اسرائیل دقایقی قبل به حمص و دمشق/واکنش به موقع سپر موشکی سوریه

برخی رسانه‌ها نیز به نقل از منابع میدانی احتمال دادند که این موشک‌ها توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به سمت پایگاه هوایی الشعیرات شلیک شده باشند. همچنین گفته می‌شود خود جنگنده‌ها نیز توسط سامانه‌های پدافندی رهگیری شده‌اند.
همزمان گزارشات تایید نشده‌ای از شنیده شدن صدای چند انفجار در شهر دمشق نیز منتشر شده است.
پنتاگون دقایقی بعد با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد که این حمله کار آنها نبوده و در حال حاضر هیچ فعالیت نظامی آمریکایی در منطقه وجود ندارد.

عدم رعایت شانیت و شخصیت دانشمند هسته ای در مراسم رونمایی کتاب

صبح دیروز (دوشنبه) ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ از  کتاب «گذری در تاریخ» خاطرات علی‌اکبر صالحی وزیر خارجه سابق و رئیس کنونی سازمان انرژی اتمی ایران در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه رونمایی شد که به نظر می رسد شئون یک دیپلمات با سطح علمی و بین المللی وی رعایت نشده است

اصرار بانک مرکزی برحمایت از مدیر بازنشسته دولت احمدی نژاد در گلوگاه استراتژیک/رابطه افزایش قیمت دلار با جریان انحرافی؟+اسناد

در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست قانون استفصار به تبصره((۱) ماده واحد قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشتگان) که در جلسه علنی روز یکشنبه مورخ دوم مهرماه یک هزار و سیصد و نود و شش مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۹۶/۱/۱۹ به تایید شورای نگهبان رسید و طی نامه ۹۳۵۲۶ مورخ ۹۶/۷/۲۵ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده جهت اجرا ابلاغ می گردد.

نرخ بیکاری در زمستان پارسال چقدر بود؟

این هفته مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مبلغ حق الزحمه کاریابی‌ها برای سال ۹۷ را اعلام کرد.

آنطور که اکبرنیا گفته حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی داخلی مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال و حق الزحمه ثبت نام به همراه مشاوره شغلی در دفاتر کاریابی خارجی مبلغ ۳۰۰۰۰۰ ریال است. حق الزحمه ثبت نام و مشاوره شغلی کاریابی‌های داخلی در مناطق محروم کشور نیز مبلغ ۱۴۰۰۰۰ ریال تعیین شده است.

خودرو ارزان می شود

رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: با توجه به اثر افزایش رشد ۲۰ درصدی نرخ دستمزدها در سال جاری، اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومانی نرخ دلار با اثر کاهشی بر هزینه تمام شده تولید همراه خواهد بود و به نظر می رسد اثری ملموس و قابل توجه در قیمت قطعات داشته باشد.

۱۰ اخلالگر بازار ارز را بشناسید

طبق آمار گمرک، تراز تجاری ایران بدون محاسبه صادرات نفت، پارسال منفی هفت میلیارد و ۳۷۱ میلیون دلار بوده یعنی ایران بیش از آنکه صادرات داشته باشد، کالا به کشور وارد کرده است که خود بر تقاضای ارزی در بازار می افزاید.
تحلیلگران اقتصادی بر این باورند، افزایش واردات بیش از هر چیز ناشی از سیاست ارزی است زیرا با پایین نگه داشتن نرخ ارز و جلوگیری از تعدیل آن به تناسب مابه التفاوت نرخ تورم داخلی و خارجی، فنر قیمت در حوزه ارز جمع می شود و ممکن است به یکباره آزاد شود.

دولت باید مشخص کند کجای حمایت از طبقه کارگر ایستاده/ضرورت پایه‌گذاری دولت رفاه در ایران/حداقل تورم برای امسال ۱۳ تا ۱۵ درصد است

از دو منظر به افزایش حدود ۲۰ درصدی حداقل دستمزد نگاه می‌کنم تا از خلال آن به یک جمع‌بندی برسم. از منظر طبقه کارگر قطعا حداقل مزد ۹۷ انتظارات آنها را برآورده نمی‌کند؛ چراکه هزینه‌های زندگی بالا رفته و تامین حداقل‌های معیشتی دشوار شده است. کارگران باتوجه به دستمزدهای فعلی امکان تامین نیازهای ضروری خود را ندارد؛ لذا حداقل دستمزد باید بیشتر از اینها افزایش یابد اما در مقابل کارفرمایان را داریم که به دنبال این هستند که به هر نحوی شده هزینه‌های تولید را پایین بیاورند. تبعا باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور افزایش هزینه‌های تولید به ضرر تولیدکنندگان است.

ورود کالای قاچاق از گمرک و مناطق آزاد

فرمانده نیروی انتظامی در مورد شعارامسال گفت: یک بخش حمایت خودمان از کالای ایرانی است، موضوع دیگر حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تامین امنیت و محل کار آنان است که از همین جا هم اعلام می کنم که اگر افرادی می خواهند در این زمینه فعالیت کنند نگران مسائل انتطامی آن نباشند. موضوع دیگر این است که هرچه ما بخواهیم تولید بیشتر شود باید از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنیم که ناجا هم در این زمینه وظیفه دارد و ما باید از مبادی رسمی و غیررسمی نظارت داشته باشیم و در این زمینه اولویت ما مبادی رسمی و مرزهاست

حراج و پیش فروش سکه برای سیراب کردن تقاضا

اجرای طرح حراج و پیش فروش سکه طلا در حالی از امروز (۱۸ فروردین) از سر گرفته شد که دست اندرکاران بازار و نیز بانک مرکزی معتقدند این اقدام برای پوشش تقاضا در بازار انجام می شود تا از بروز حباب قیمتی جلوگیری کند.

۱ ۲ ۳ ۱۶