اقتصاد کلان

١٤هزار میلیارد ریال عوارض شخص ثالث به نیروی انتظامی کجا خرج شد؟

صنعت بیمه مکلف است ۳۰۰۰میلیارد تومان از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را طبق بودجه نزد خزانه داری واریز کنند که این مبالغ، در اختیار نیروی انتظامی، سازمان راهداری و اورژانس قرار میگیرد.

تکذیب ارائه وام های خارج از عرف از صندوق توسعه ملی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اهداف اساسنامه که قرار بر این بود که کل منابع را به صورت تسهیلات ارزی و ریالی ارائه دهیم بر اساس مجوزهای قانونی و اذن مقام معظم رهبری برای مصارف بودجه کشور مصرف و هزینه شده است و بحث عدم نظارت و هدررفت مطرح نیست.

بستن بازار، خودکفایی نمی آورد/تعادل در بازار با سیاست تامین قطعات استراتژیک

بازار کشور در یک سال گذشته با تحریم ها دچار نوسانات و تورم غیرمنتظره‌ای شد که به تبع آن دولت و وزارت صنعت سیاست خودکفایی در برخی تولیدات همچون لوازم خانگی را آغاز کردند، اما کارشناسان معتقدند مسیر خودکفایی از طریق محدودیت نیست، بلکه با تامین سرمایه و رقابت پذیری است.

داخلی سازی ۱۰۰ درصدی لوازم خانگی؛ عوام فریبی یا واقعیت؟/ تسهیلاتی که در صنعت لوازم خانگی هزینه نشد

طی روزهای گذشته اظهار نظرهای برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی در خصوص دریافت تسهیلات ۴۰۰۰ میلیارد تومانی باعث شد تا به بررسی این موضوع بپردازیم که در حال حاضر صنعت لوازم خانگی ایران در چه جایگاهی قرار دارد. متاسفانه طی سال های گذشته سوء مدیریت ها باعث شد تا شرکت های بلند آوازه ای همچون ارج و آزمایش به سرنوشت ناخوشایندی دچار شوند. از نام ارج که در حال حاضر تنها یک کارخانه مانده و از حاصل دست رنج خانواده آزمایش نیز، چند محصول چینی!!!

ذبح قلم مضموم است به مذموم

جناب ژنرال ظاهرا دستور عدم برخورد با خبرنگاران را صادر می‌کند، اما همین پالایشگاهی‌ها، گازی‌ها و پتروشیمی‌ها به‌حق و ناحق( و غالبا به ناحق) از خبرنگاران شکایت می‌کنند و به جای یک جوابیه منطقی، به عدالت‌خانه فرار می کنند.

رخنه موساد یا نفوذ باجگیران در وزارت نفت

با توجه به روابط نزدیک علی احمدی با وزیر نفت از دوران عهده داری کرسی نمایندگی مجلس و تاثیر وی بر برخی تصمیمات کلیدی در مجموعه وزارت نفت، این نگرانی به وجود آمده است که حلقه اطرافیان وزیر نفت تا چه میزان در برابر درز اطلاعات کلیدی واکسینه شده اند.

همه چیز درباره فرودگاه مهرآباد

فرودگاه مهرآباد در روستایی به همین نام، یعنی مهرآباد در غرب تهران، و در سال 1317 ساخته شده است. در حال حاضر این فرودگاه یکی از پر رفت و آمدترین و مهم‌ترین فرودگاه‌های کشور است.

تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی لوازم خانگی نیازمند نظارت ویژه است

بخش های نظارتی بر توزیع عادلانه تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی باید بدانند که بودجه اختصاص یافته به این واحدها با عنوان تامین سرمایه در گردش قرار است که به ادامه روند تولید کمک کند. اینکه به بهانه کاهش قیمت ها و یا داخلی سازی ۱۰۰ درصدی قطعات قرار باشد سهم بیشتری به واحدی برسد، منطقی نیست و انتظار می رود در اختصاص این بودجه نظارت دقیقی صورت بگیرد.

بررسی وضعیت مقررات واردات قطعات خطوط تولید توسط وزات صمت و گمرک‌

هفته آینده مسئولان ارشد وزارت صمت و گمرک، چگونگی اعمال مقررات راجع به واردات قطعات مورد نیاز خطوط تولیدی شرکت‌های تولیدی بزرگ با توجه به قاعده 2-الف سیستم هماهنگ شده توصیف کالا را بررسی می‌کنند.

شریعتمداری در دیدار با اعضای کانون های بازنشستگی فولاد کشور: اصلاحات پارامتریک در صندوق های بازنشستگی باید اجرا شود / دولت برای بهبود وضعیت بازنشستگان تلاش می کند / 81 هزار میلیارد تومان به منظور کمک به صندوق های بازنشستگی در نظر گرفته شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از کل 407 هزار میلیارد تومان منابع عمومی دولت در بودجه امسال، 81 هزار میلیارد تومان به منظور کمک به صندوق های بازنشستگی در نظر گرفته شده است.

آینده روشن در گرو ایران هوشمند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه دیدارهای خود برای گسترش تعاملات رسانه‌ای و قدردانی از خبرنگاران در آستانه روز خبرنگار امروز از پایگاه خبری تحلیلی عصر ایران و خبرگزاری دانشجو بازدید کرد.

رد پای رانت در برگزاری نمایشگاه/ معاون شهردار مشهد رییس هیئت مدیره شرکت برگزار کننده نمایشگاه خودروی تهران ومشهد بود؟+ سند

یکی از شرکتهایی که اخیرا با داشتن رانت موفق به برگزاری نمایشگاه های مختلفی در عرصه های مختلف از خودرو و کشاورزی شده نام یکی از معاونان فعلی شهرداری مشهد را به عنوان رییس هیئت مدیره در روزنامه رسمی ثبت کرده بود.

“دوباره زندگی” را دو بار باید دید

“دوباره زندگی” اثر رضا فهیمی را دیدم. به لطف دوستی که فیلم را توصیه کرد و به خاطر ارادتی که به استاد شمس لنگرودی دارم.

همکاری با رسانه‌ها برای آگاهی بخشی عمومی ضروری است

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه دیدارهای خود برای گسترش تعاملات رسانه ای با رسانه ها و قدردانی از خبرنگاران، امروز از خبرگزاری فارس بازدید کرد.

کتاب “تبلیغات در رسانه” به چاپ رسید

کتاب “تبلیغات در رسانه” تالیف علی غیاثیان، نادعلی مرادی و مهدی اختر محققی منتشر شد که در این کتاب به مهمترین ابزار انتقال اطلاعات و آگاهی در فراگرد ارتباطات پرداخته شده است.

۱ ۲ ۳ ۱۷