بورس

افزایش 128 تومانی نرخ دلار

قیمت دلار آمریکا بار دیگر صعودی شد و با جهش 128 تومانی نسبت به روز قبل ۴۷۸۰ تومان فروخته می‌شود. سکه هم 13 هزار تومان افزایش یافت.

پرداخت ٣٥٠ میلیون دلار تسهیلات ارزی

مدیرعامل بانک کشاورزی اعلام کرد که احتمالا در سال جاری تا حدود ٣٥٠ میلیون دلار از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی به طرح های مربوطه پرداخت خواهد کرد.

هر کد حقیقی ۳۰۰۰ سهم کنتورسازی را می‌تواند بفروشد

سهامداران کنتورسازی برای فروش سهم خود باید به کارگزاری‌های عضو بورس تهران مراجعه کرده و دستور فروش و فرم تعهدنامه واگذاری سهام را تکمیل کنند. شرکت بورس گفته که هر کد حقیقی حداکثر تا ۳۰۰۰ سهم می‌تواند به فروش برساند.

نرخ واقعی دلار با محاسبه اتاقی‌ها چند؟

رئیس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران معتقد است نرخ واقعی دلار بر اساس محاسبات انجام شده در اتاق بازرگانی ۴۵۰۰ تومان است و اگر پایین‌تر از این میزان در بازار فروخته شود به ضرر تولید داخلی و به نفع واردات است.

اولتیماتوم آلومینیومی‌ها برای صادرات!

مدیرعامل ایرالکو ضمن انتقاد از اینکه خرید آلومینیوم در بورس کالا از تقاضای مطرح شده بسیار کمتر است، گفت: اگر این روند تا پایان هفته ادامه داشته باشد، محصول خود را به بازارهای صادراتی ارسال می کنیم.

مهمترین وقایع اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۷

رشد بسیار سریع بازارها، حباب بیت کوین، شاخص های تجارت در بالاترین سطوح اخیر، شاخص هراس پایین و رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو اتفاقات خوب ۲۰۱۷ بود، اما در این سال همه اتفاقات هم به این خوبی پیش نرفت.

فعالان بورس تهران منتظر اجرای عملی وعده سازمان بورس

در حالی که در اواسط هفته گذشته شاخص بورس تهران توانست از کانال ۹۸ هزار واحدی عبور و رکوردی تاریخی ثبت کند، قیمت سهم ها در دو روز پایانی هفته با کاهش مواجه شد و متعاقب آن دماسنج بازار روند اصلاحی را طی کرد. فعالان بازار سرمایه در هفته آینده منتظر خواهند بود تا ببیند آیا مطابق وعده سازمان بورس واقعا نمادهای متوقف، یکساعته بازگشایی می‌شود؟

بیت‌کوین چگونه مهار شد؟

یک کارشناس درباره سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین با اشاره به قاعده‌مندی ‌سازوکار قیمتی این پول الکترونیکی از هجوم خریداران به سمت خرید این ارز به عنوان یکی از دلایل سقوط قیمت آن نام برد.

خبری از یکسان‌سازی دلار نیست/ بازهم استقراض و محدودیت بخش‌خصوصی

در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، بودجه شرکت‌های دولتی به میزان ۱۹ درصد افزایش یافته است که به اعتقاد فعالان اقتصادی بخش خصوصی این موضوع یک امتیاز منفی برای بودجه به حساب می آید. از سوی دیگر کاهش اعتبارات برای پرداخت یارانه‌های نقدی از جمله نکات مثبت بودجه است.

ثبات نسبی بازار ارز و سکه در ابتدای هفته

در بازار امروز – شنبه – بازار با ثبات نسبی قیمت همراه شده و قیمت طلا در مقایسه با قیمت آخر هفته روند افزایشی پیدا کرده و قیمت دلار و سکه تمام نیر تغییر محسوسی نداشته است.

سکه و دلار صعودی شد

در بازار امروز – سکه تمام طرح جدید و دلار آمریکا در شیب صعودی قرار گرفته است و به ترتیب یک میلیون و ۳۹۴ هزار تومان و ۴۱۹۵ تومان فروخته ‌می شوند.

بورس تهران بار دیگر کانال شکنی کرد/ رشد فلزی‌ها و کاهش خودرویی‌ها

در اولین روز معاملات تالار شیشه ای شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بار دیگر کانال شکنی کرد و وارد تراز ۹۴ هزار واحدی شد. در این روز بیشتر خودرویی‌ها کاهش قیمت را تجربه کردند و فلزات اساسی با رشد مواجه شدند.

تقویت ۶۷ واحدی شاخص بورس

در آخرین روز معاملات بورس تهران در این هفته شاهد رشد یکدست قندی‌ها بودیم از طرفی در تعداد زیادی از گروه ها، قیمت سهام شرکت هایی که ارزش معامله بالایی داشتند با روند نزولی مواجه شد.

افت ۲۶ واحدی شاخص بورس

در چهارمین روز داد و ستدهای بورس تهران در این هفته شاخص کل ۲۶ واحد افت کرد همچنین شاخص کل فرابورس ایران نسبت به روز گذشته چندان تغییری نداشت و در تراز ۸۹۷ واحدی ماند.

افت ۳۴ واحدی شاخص بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملات متعادل و با افزایش عرضه سهام بودند که با وجود نوسانی شدن بازار ارز، بورس بازها دنبال فرصت فروش در بازار بودند.