نبض تولید تخلفات ایران خودرو گرفته شد

به گزراش نبض بازار ، بیش از 5 دهه فرصت برای رفع نواقص و چالشها برای مجموعه ای که از همه ی حمایتهای بی چون و چرای دولتی برخوردار است نه تنها کم نیست بلکه با توجه به قرق بازار توسط ایران خودرویی ها بیش از حد انتظار است. علی ایحال  در این کارخانه ی تولیدی که این روزها سلطان بازار خودرو است ضغفها آنقدر آشکار شده که حالا نه از سر تیتر خبر بلکه از خطوط تولیدشان سر در می آورد.

نگاهی به لیست هیئت مدیره ایران خودرو نشان می دهد که گلایه از نبود قطعه تنها بازار گرمی آنها برای افزایش قیمت و تنگ کردن وسع و کیفیت خرید مردم است. 99/99 درصد سهام ایساکو متعلق به ایران خودرو بوده و تمام تغییرات حوزه ی مدیریتی آن با تصمیم این گروه خودروسازی انجام خواهد شد به اضافه ی اینکه شاهد ابهامات مهم دیگری هم در اعضای هیئت مدیره ی ایران خودرو هستیم و اینطور به نظر می آید که این کارخانه ی تولیدی حیاط خلوت برخی از دولتی ها شده. این موضوع زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که شاهد حضور معاون سابق وزیر که از قضا رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده بوده در جمع اعضای هیئت مدیره ی ایران خودرو هستیم و قطعا این چراغ سبزها به برخی اسامی و افراد سبب بی پروایی آنها در به وجود آوردن تحولات اخیر بازار خواهد بود.

وضعیت نظارت بر نمایندگیهایی که در سرتاسر کشور گاهی آنقدر حوزه ی اختیاراتشان را وسیع می بینند که به خودشان اجاز ی تعرض به حقوق خریداران را می دهند اگر به عهده ی ایران خودرو نیست پس چه کسی متصدی انجام آن است؟

دپو کردن خودرو به هزاران بهانه در مراکز مختلف هنوز برای افکار عمومی حل نشده و انتظار می رود که دستگاههای نظارتی نیز این مطالبه را به شکل جدی پیگیری کنند.

در شماره جدید هفته نامه نبض بازار به سراغ ایران خودرو و مسائل پیرامون آن رفتیم تا با مو شکافی برخی از اتقاقاتی که هنوز برای اذهان عمومی بدون پاسخ باقی مانده اند تلنگری زده باشیم به مدیرانی که امروز در این مجموعه فعالیت می کنند و هم اینکه برخی دستگاههای نظارتی شاید دوباره راغب به بازخوانی پرونده های ناتمام این گروه تولیدی شوند.

مهمترین مسائلی که در این شماره از هفته نامه بض بازار شما را به خوانش آن دعوت می کنیم ؛

آنچه که باید درباره ی ایران خودرو بدانیم

احتکار محصولات ایران خودرو

بررسی قرارداد ایران خودرو با رنو

بررسی مقایسه ای ایران خودرو با برخی خودروسازیهای معروف دنیا

نگاهی به وضعیت سهامداران ایران خودرو

کم و کیف برخی نمایندگیهای ایران خودرو در کشور

برای دریافت نسخه ی الکترونیکی هفته نامه نبض بازار اینجا کلیک کنید