به گزارش نبض بازار ، در روزهای آشفته بازار نفت و چالشهای فراوان مسکن و نیز هشدارهایی که در مورد اشباع بازار ارز داده می شود بازار سرمایه همچنان بهترین جای ممکن برای فعالیت است. جایی که با ایجاد فرصتهای مناسب برای خرید می تواند تضمین خوبی برای افزایش سرمایه باشد. اتفاقاتی که درا ین بازار می افتد سبب می شود تا فعالان نگاه ویژه تری به آن داشته باشند خصوصاً که در روزهای منتهی به پایان سال مردم می توانند با داشتن سبد خرید مناسب از بخشهای مختلف امیدوار به سود بیشتر باشند. برگزاری مجمع های مختلف جهت افزایش سرمایه ، تقسیم سود نقدی ، عرضه های اولیه ( سه عرضه ی اولیه ی دیگر تا پایان بهمن خواهیم داشت ) و رقابتهای جذابی که بین گروههای مختلف در جریان است همگی سبب شده تا انگیزه و علاقه به این بازار بیش از گذشته شود. بازار سرمایه بازار تحلیلهای منطقی است زیرا مرور چندوقت گذشته و مطالعه ی رفتارهای هیجانی در آن نشان داده که هیچکس نمی تواند با اتکاء به شانس و اتفاق در این بازار برای خود جایی پیدا کند زیرا در نهایت آنچه که باعث توسعه ی سرمایه و سود شیرین خواهد شد اشراف بر تحلیلهای اقتصادی است.

نماد وبصادر که متعلق به بانک صادرات است در روزهای اخیر با استقبال بسیار خوبی روبرو شده به طوریکه در بین مجموعه های بانکی در چند اخیر پرچمداری می کند. این نماد که این روزها با صف خرید روبروست در بین حجم های معاملاتی با 262 میلیون حجم یکی از قدرتهای این شاخص است که البته باید در کنار آن به برترین تقاضا با 427.27 میلیون صف خرید و برترین نسبتهای خرید و فروش با 9.48% اشاره کرد.

وبصادر با حمله به مقاومت 639 خود را برای یک صعود تاریخی آماده کرده و نسبتهای 1 به 3 خرید و فروش به خوبی نشان از اشراف فعالان بازار نسبت به این ماجرا دارد. در این بین جابجایی از حقوقی به حقیقی که همیشه یکی از جذابترین پارامترهای بازار است خبر خوب دیگری برای خریداران آن می تواند باشد.

خروج با اعتبار از کندلهای نزولی و قرار گرفتن کیجونسن بالای ابر سنکواسپن b  روند حرکتی آینده را به سمت صعود نشان می دهد. اما آنچه که میتواند برای آینده ی این سهم اتفاق بیفتد در نمودار زیر کاملا مشخص است ؛

وبصادر

وبصادر

 

همانطور که ملاحظه می کنیم حرکت به سمت مقاومت 760 ریال با اصلاح قیمت روبرو خواهد شد که بعد از آن با طی این روند سهم به سمت مقاومت 900 ریال حرکن می کند که می تواند یم رکورد تاریخی را ثبت کند.