Print Friendly, PDF & Email

به گزارش نبض بازار ، بازار خودروهای داخلی در آخرین ماه سال نیز همچون سالهای گذشته و در آستانه ورود به سال جدید با رشد تقاضا مواجه شده است این در حالی است که طی یکی دو هفته گذشته قیمت بسیاری از خودروهای داخلی با افزایش قیمت 2 تا 8 میلیونی همراه شد هر چند به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران نمایشگاه داران از اواخر هفته گذشته قیمت برخی از خودروها در بازار تا حدودی با ریزش قیمت مواجه شده است اما این جریان چندان قابل توجه نبوده و همچنان حاشیه قیمت در بازار خودروهای داخلی به خصوص خودروهای زیر 45 میلیون تومان در بازار وجود دارد.

وی  با اشاره به آخرین تغییرات قیمتی در بازار خودروهای داخلی گفت : طی روز گذشته تاکنون قیمت 206 تیپ 2 که تا هفته گذشته به 36 میلیون در بازار رسیده بود طی دو روز اخیر با کاهش یک میلیونی ، با قیمت 35 میلیون تومان در بازار معامله می شود این در حالی است که تیپ 5 این خودرو با افت بسیار کم نسبت به هفته گذشته به حدود 40 میلیون و 500 در بازار رسیده است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه خودرو تهران تصریح کرد : در چند روز گذشته قیمت پژو 206 مدل V8 نیز کاهش 300 هزار تومانی داشته و هم اکنون در بازار با قیمت 42 میلیون و 200 در بازار خرید و فروش می شود همچنین پژو 207 دنده ای نیز با کاهش یک و نیم میلیونی ، روز گذشته به 47 میلیون و 500 هزار تومان در بازار رسیده این در حالی است که مدل اتومات این خودرو نسبت به مدل دنده ای کاهش کمتری داشته و با افت 800 هزار تومانی هم اکنون با قیمت 46 میلیون و 200 هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود.

به گفته موتمنی قیمت سمند EF7 که طی هفته گذشته به 37 میلیون رسیده بود در روز گذشته به 34 میلیون و 700 در بازار رسیده است و قیمت پژو 405 مدل GLX نیز با یک میلیون کاهش ، 32 میلیون و 500 در بازار معامله می شود این در حالی است که قیمت پژو پارس نسبت به هفته گذشته تفاوت چندانی نداشته و در حال حاضر 41 میلیون و 800 در بازار است. اما مدل TU5 کلاس 15 با کاهش یک و نیم میلیونی به 44 میلیون و 500 رسیده است.

وی در خصوص قیمت سایر تولیدات داخلی در بازار گفت : قیمت پراید 111 از هفته گذشته تاکنون تغییری نداشته و همچنان 24 میلیون و 200 هزار تومان در بازار است و تیبا نیز 26 میلیون و 500 در بازار است.

وی در خصوص قیمت سراتو در بازار اظهار داشت : قیمت این خودرو نیز نسبت به هفته گذشته تغییر و یا افت قیمت نداشته و همچنان 110 میلیون در بازار خرید و فروش می شود.

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران ، قیمت مزدا نیز نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته و همچنان 150 میلیون در بازار است.

موتمنی همچنین در خصوص صحبت های رئیس شورای ملی رقابت در خصوص ایجاد حاشیه قیمت گفت : بنا به اظهارات دکتر شیوا در گفتگویی که وی با خودروسازان داشتند تاکید شده که شرکتها باید حاشیه قیمت خودروهای زیر 40 میلیون را ساماندهی کرده و از بین ببرند.