چه چیزی در انتظار شاخص بورس است؟

بازار سرمایه در چندوقت اخیر درگیر نوسانات زیادی بوده که البته این موضوع تنها مختص به بورس تهران نیست بلکه بازارهای جهانی متأثر از دوعامل کرونا و قیمت نفت در چندوقت اخیر تکان های شدید را تجربه کردند.

کد خبر : 52711
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 اسفند 1398 - 13:14
چه چیزی در انتظار شاخص بورس است؟

به گزارش نبض بازار ، بازار سرمایه در چندوقت اخیر درگیر نوسانات زیادی بوده که البته این موضوع تنها مختص به بورس تهران نیست بلکه بازارهای جهانی متأثر از دوعامل کرونا و قیمت نفت در چندوقت اخیر تکان های شدید را تجربه کردند. بازار بورس تهران نیز در این میان با توجه به سه قطبی کرونا ، بازارهای جهانی و قیمت نفت در معرض ریزش های شدید قرار گرفت که در شروع هفته این بازار با کاهش 17.472 واحدی روبرو شد و شاخص تا 502.739 کاهش پیدا کرد. در ادامه ی این روند کاهشی امروز یکشنبه شاخص با ریزش 8.640 واحدی به 494.099 رسید. برخی پیش بینی ها در هفته ی قبل حکایت از بازگشت بازار داشت در حالیکه روند کاهش قیمت نفت و شیوع کرونا در کنار تأثیر پذیری بازارهای جهانی مانع از تحقق این پیش بینی شد.

در این شرایط اگر سطح حمایت بعدی شاخص را 502 هزار واحد درنظر بگیریم باید امیدوار بود که این متغیر تا 530 هزار برگشت داشته باشد اما چنانچه این اتفاق نیفتد در روزهای آینده باید روند کاهشی شاخص را تا 457 و یا کمی کمتر از آن شاهد بود. مسئله ای که در این باره وجود دارد عدم تزریق پول جدید به بازار سرمایه است که یقیناً این روند را با کندی روبرو می کند و باید انتظار داشت که با توجه به شل کن سفت کن بازیهای سازمان بورس و وزارت اقتصاد در چند وقت اخیر مردم از ورود پول جدید به این بازار خوددداری کنند. البته نباید در این میان فراموش کرد که قیمت دلار نیز در حال حاضر و در خوشبینانه ترین حالت تا 50 روز آینده رشد خاصی را نخواهد داشت بنابراین با توجه به 5 عامل بازارهای جهانی ، قیمت نفت ، کرونا ، قیمت دلار و عدم واریز وجه نقد جدید به بازار نمی توان شاخص را تا 10 روز آینده مثبت ارزیابی کرد که البته این موضوع امکان مناسبی را جهت خرید برای فعالان به وجود می آورد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.