چهارچوبهای اقتصاد مقاومتی در بخش خودرویی کاملا پیاده سازی می شود

یکی دیگر از ابعاد موفقیت سایپا درچهاچوب اقتصاد مقاومتی از سال قبل تاکنون با وجود تحریمهایی که در این بخش شاهد بودیم افزایش 186 درصدی تولید روزانه بود

کد خبر : 49850
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 دی 1398 - 16:47
چهارچوبهای اقتصاد مقاومتی در بخش خودرویی کاملا پیاده سازی می شود

به گزارش نبض بازار ، اقتصاد کشور خصوصا در بخش صنایع بالادستی نیاز به ایده و طراحی دارد. باید این قضیه را در نظر داشت که سایر بخشها و قسمتها نیز برای جلب استقبال مردم و خریداران داخلی و خارجی نیاز به باز طراحی دارند. موضوعی که این روزها در سازمانهای مختلف نیاز به همگرایی زیادی دارد ایجاد چرخه ی کاملی از تولید از مواد اولیه تا محصول نهای است. در چهارجوب اقتصاد مقاومتی وبا توجه به سند چشم انداز نیز این مسئله باید نصب العین قرار گیرد. در چند سال گذشته به واسطه ی تحرمیهای ظالمانه هرچند که از این سند فاصله گرفتیم اما برخی اتفاقات در بخش صنایع سبب شد که امروز بتوان به آینده ی آنها امیدوار بود.

توجه به ظرفیتهای داخلی در بخش صنایع بالادستی سبب شده تا در بخش تولید بسیاری از مجتمع های تولیدی مسیر روشنی را در پیش بگیرند و این مسئله می تواند به اقتصاد کشور خصوصاٌ در حوزه ی مصارف ارزی کمک قابل توجه کند. در این میان نباید از تحولاتی که این روزها در بخش خودرویی شاهد هستیم غافل شد.

با تحولات سیستمی و مدیریتی که از سال قبل در صنعت مادر کشور به وجود آمده علاوه بر اینکه شرایطی جهت تسهیل واگذاری خودروهای ثبت نامی صورت گیرد خودروهای ناقصی که در کف پارکینگ ها بودند نیز رفع عیب شوند و در به بازار عرضه تزرق گردند.

در کنار اینها باید به افزایش تیراژ خودروها نیز نگاه ویژه کرد. در این میان نارنجی پوشان جاده مخصوص نیز با روند خوب تولید توانستند در هر روز برخی محصولات خود را به فروش فوری و اعتباری برسانند که این قضیه به کم حجم شدن حباب بازار کمک کرد و در نهایت باعث شد تا در چندوقت آینده با واگذاری خودروهای ثبت نامی فاصله قیمت خودروها از درب خانه تا حاشیه ی بازار کمتر شود و در نهایت رانتی که برخی از شکارچیان بازار خودرو برای خود فراهم کرده اند از بین برود.

یکی دیگر از ابعاد موفقیت سایپا درچهاچوب اقتصاد مقاومتی از سال قبل تاکنون با وجود تحریمهایی که در این بخش شاهد بودیم افزایش 186 درصدی تولید روزانه بود. میزان تولید روزانه خودرو در این گروه از 700 دستگاه به 2000 دستگاه جهش داشت که نشان از مدیریت هزینه ها و در نتیجه ایجاد حاشیه ی امن برای خریداران است. جدا از این مسائل 92 درصد قطعات مصرفی نارنجی پوشان داخلی سازی شده و به زودی با توجه به دایره ی تولید سایپا شاهد تکمیل این زنجیره خواهیم بود.

موضوعی دیگر که می تواند در یکی دوسال آینده بازار خودروی کشور به شدت تحت الشعاع قرار دهد روانه شدن 8 محصول جدید این گروه به بازار داخلی است. در حال حاضر خودروی رهام به زودی روانه ی بازار خواهد شد کع می توان امیدوار بود با حفظ این روند نارنجی پوشان به طور کامل از زیان خارج شده و به سودآوری برسند که خبر خوشی برای سهامداران و خریداران سایپا در بازار سرمایه می تواند باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.