پاسخ قانع کننده و محکم خودروسازان به منتقدین

نباید فراموش کنیم که در کشور ما  ۲۲ میلیون خودرو وجود دارد که ارزبری هر کدام بین ۱۰تا ۲۰۰ هزار دلار است. این موضوع سبب شده که بسیاری از خودروسازان از جمله سایپا دست به بومی سازی قطعات و محصولات خود بزنند و در این راستا چندگام مهم و حیاتی برداشته شده است.

کد خبر : 49959
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 دی 1398 - 20:39
پاسخ قانع کننده و محکم خودروسازان به منتقدین

به گزارش نبض بازار ، اهمیت صنعت خودروسازی کشور بر کسی پوشیده نیست. صنعتی که به واسطه ی گردش زیاد پولی و پویایی بخشهای مختلفی که به واسطه ی فعالیت آن ایجاد می شود می تواند گره گشای بسیاری از مسائل در بخش اشتغال و اقتصاد باشد. نباید از یاد ببریم که وقتی با وجود تحریمهایی که می توانست بخش خودرویی را به شدت تحت تأثیرر قرار دهد صنعت خودروسازی کشور عقب نشینی نکرد و با اتکاء به دانش و مهارت مهندسان خود توانست چرخه ی تولید این صنعت را زنده نکه دارد و این روزها شاهد هستیم که اخیر خوبی از این گروهها به گوش می رسد. البته نباید فراموش کنیم که در کشور ما  ۲۲ میلیون خودرو وجود دارد که ارزبری هر کدام بین ۱۰تا ۲۰۰ هزار دلار است. این موضوع سبب شده که بسیاری از خودروسازان از جمله سایپا دست به بومی سازی قطعات و محصولات خود بزنند و در این راستا چندگام مهم و حیاتی برداشته شده است.

این موضوع نه تنها به عنوان یک نقشه ی راه که حالا یک الزام برای اثبات توانمندی مهندسان ایرانی در بخش خودرویی است که می تواند آینده ی این صنعت در کشورمان را متحول و در نهایت به صرفه جویی ارزی کمک شایان کند. به نظر بسیاری ازز کارشناسان نیروی متخصص برای این هدف کم نیست و باید تقویت های لازم در این مورد به خوبی انجام شود تا در شرایطی که کشور با تحریمهای ظالمانه روبروست بتوانیم در صنایع بالادستی خود را اثبات کنیم. زیرا به خوبی متوجه هستیم که عدم توانایی در این بخش دشمن شاد کن خواهد بود و احتمالا باید شاهد نقشه های جدیدی باشیم.

خوشبختانه مدیران خودرویی سایپا با اذعان و اشراف نسبت به این قضیه طرحهای تولیدی خوبی را در دست اجرا دارند که جدا از بحث اشتغال زایی می تواند در صرفه جویی ارزی مورد توجه باشد. طراحی و تولید 8 محصول جدید که بیشتر بخشهای آن ماحصل امدیشه مهندسان ایرانی است می تواند در ارزبری این صنعت کاهش جدی را ایجاد کند و در نهایت با توسعه ی بخشهای تولیدی منجر به ایجاد اشتغال مناسب برای جوانان شود.

با توقف تولید برخی از محصولات این گروه خودرویی برخی از منتقدین که البته همیشه در این چندسال در مورد صنعت خودرو حرف زده اند و بسیار کم راه حل داشته اند اینطور تحلیل می کردند که باید تا مدتها منتظر محصولات جدید سایپا برای جایگزینی باشیم. سکوت مدیران و مهندسان نارنجی پوش صنعت خودرو که بسیار منطقی بود در واقع دورخیز آنها را برای جوابی قانع کننده نشان می داد و حالا موقع پاسخگویی به منتقدان این صنعت است. ارائه ی 8 محصول جدید تا سال 1401 محصول وفاق و انسجام تولید در گروه خودروسازی سایپاست که بدون شک اتفاق بزرگی را برای صنعت خودروی کشور رقم خواهد زد. امیدواریم با این پیشامد هرگز دوباره به قضاوت تند و عجولانه ننشینیم و اجازه دهیم ظرفیتهای موجود قاابلیتهای خود را نشان دهند و اگر چنین نشد چنان کنیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.