به گزارش نبض بازار به نقل از تسنیم وزیر سابق کشاورزی عباسعلی زالی در مصاحبه خبری خود عنوان کرد: نمایندگان مجلس نباید تنها به مسائل مربوط به شهر و محدوده خود توجه داشته باشد بلکه باید مسائل کلان و ملی و اقتصاد کشور را در دستور کار خود قرار دهند که تحقق این امر موجب می‌شود، وضعیت شهر و استان آنها نیز بهبود یابد.

وی تصریح کرد: مردم بدون توجه به اینکه نامزدهای نمایندگان مجلس مربوط به چه جناح یا حزبی هستند آنها را  بر اساس شایستگی و پایبندی به انقلاب و کشور انتخاب کنند.

زالی اظهار داشت: نمایندگانی که برای مجلس آینده انتخاب می‌شوند باید اشراف علمی و تجربی لازم را  بر مسئولیت هایی که بر عهده می‌گیرند داشته باشند البته این به معنی آن نیست که افراد جوان و کم تجربه تر نتوانند مسئولیت‌ها را قبول کنند و به مجلس راه یابند.

وی تاکید کرد: جوانان تحصیل کرده و با بهره هوشی بالایی در کشور وجود دارند که می‌توان از آنها در کنار افراد با تجربه استفاده کرد.

وزیر اسبق کشاورزی با تاکید بر اینکه کشور در موقعیت بسیار حساسی به سر می‌برد، از مردم خواست که برای دادن رای به پای صندوقهای رای بیایند و گفت: مردم کشورمان آگاهی بالایی دارند؛ همانطور که در مراسم یادبود سردار سلیمانی جمعیت زیادی به خیابانها آمدند،در انتخابات پیش رو نیز افراد با حساسیت خاص خود به پای صندوق ها خواهند آمد.

زالی اظهار داشت: مردم افرادی که صادقانه برای آنها فعالیت می کند را تشخیص می دهند، بر این اساس بود که این استقبال کم نظیر از مراسم خاکسپاری سردار سلیمانی شکل گرفت.

وزیر اسبق کشاورزی در پاسخ به اینکه مجلس آینده چه اولویت هایی را باید در بخش کشاورزی مدنظر داشته باشد گفت: از مهمترین اولویت های بخش کشاورزی که بر بخش های مختلف اقتصاد موثر است و مجلس می‌تواند آن را پیگیری کنند تحقق خصوصی سازی است.

وی افزود: در حال حاضر بخش عمده بذر مصرفی در کشاورزی از خارج کشور وارد می شود در حالی که توان علمی لازم برای تولید این محصولات در داخل وجود دارد و باید از بخش علمی در جهت خصوصی سازی برای تحقق این امر حمایت صورت گیرد.

وی با بیان اینکه صنایع و کشاورزی کشور باید علمی شوند گفت: در صورتی که امور به مردم واگذار شود بخش خصوصی خود می تواند این فعالیت ها را علمی کند که مقام معظم رهبری نیز به این موضوع تاکید دارند.