نیاز به باز گشایی تدریجی مرزها برای گردشگران خارجی

دستور العمل ورود گردشگران خارجی به کشور در شرایط کرونا با همکاری نهاد های فرا بخشی مرتبط از جمله وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، وزارت راه و سایر بخش ‌ها تهیه شده و از سوی ستاد ملی کرونا در حال بررسی است
کد خبر : 104809
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 آذر 1399 - 11:29
نیاز به باز گشایی تدریجی مرزها برای گردشگران خارجی

به گزارش نبض بازار،معاون گردشگری کشور بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرزها برای ورود گردشگران خارجی به صورت محدود، ضابطه ‌مند و مدیریت ‌شده در قالب رعایت شیوه ‌نامه ‌های بهداشتی تاکید کرد.

 

ولی تیموری در دیدار با  سید کاظم سجادی معاون جدید کنسولی امور مجلس و ایرا نیان وزارت امور خارجه، بر صدور ویزا و امور مربوطه و نیز توجه به ایرانیان خارج از کشور به عنوان سرمایه، مخاطب و بخشی از جامعه هدف حوزه گردشگری خارجی کشور تاکید کرد.

 

 

معاون گردشگری وضعیت کنونی صنعت گردشگری کشور در شرایط بحران کرونا و پسا کرونا در ابعاد بین‌ المللی را نیز مطرح و بر ترسیم چشم‌ انداز و راه کار های برون‌ رفت از این موضوع در راستای حمایت از فعالین بخش خصوصی حوزه گردشگری اشاره کرد.

 

او با بیان اینکه دستور العمل ورود گردشگران خارجی به کشور در شرایط کرونا با همکاری نهاد های فرا بخشی مرتبط از جمله وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، وزارت راه و سایر بخش ‌ها تهیه شده و از سوی ستاد ملی کرونا در حال بررسی است؛ بر ضرورت بازگشایی تدریجی مرز ها برای ورود گردشگری خارجی به صورت محدود، ضابطه ‌مند و مدیریت‌ شده در قالب ساختار پروتکل مذکور تاکید کرد.

 

 

معاون گردشگری در این دیدار وزارت امور خارجه را اصلی‌ ترین نهاد فرا بخشی مرتبط در ورود گردشگران و حامی توسعه گردش گری خارجی خواند و آمادگی برای تقویت صنعت گردشگری در شرایط پساکرونا و فراهم آوردن بسترهای لازم در این زمینه را ضروری ارزیابی کرد.

بیشتر بخوانید:   تارنمای تجاری سی ان ان: رونق صنعت گردشگری در ایران و فرصت سرمایه گذاری

 

همچنین در این نشست موضوع راه کار های معرفی ظرفیت‌ های گردشگری کشور به خارجیان نیز مطرح و بر ضرورت همکاری بیشتر میان معاونت گردشگری وزارت و و سرکنسول گری ‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور های هدف تاکید شد.

 

 

بر این اساس معاون گردش گری پیشنهاد برگزاری کارگاه‌ های آموزشی مشترک ویژه کارکنان شاغل در کنسول گری‌ ها با هدف افزایش شناخت و دانش آن‌ ها در آگاهی از ظرفیت ‌های گردش گری کشور و ارسال اقلام تبلیغاتی و بازار یابی برای استفاده در نشست‌ ها، دیدار ها و همچنین توزیع میان مخاطبان هر یک از سرکنسول گری‌ های ایران را مطرح کرد.

 

در پایان هر دو معاون ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته و بیان طرح ‌ها و برنامه‌ های پیش رو جهت رفع چالش‌ها، آسیب‌ شناسی وضعیت موجود و ارائه برنامه ‌های مربوطه جهت حیات دوباره گردشگری خارجی کشور در ایام کرونا و پسا کرونا به توافق نظر رسیدند.

 

 

انتهای پیام.


 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.