مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی در حاشیه مراسم استقبال از اولین گروه حجاج خراسانی به خبرنگار نبض بازار گفت: امروز در اولین پرواز بازگشت حاجیان که با پرواز شماره ۱۴۶۷ انجام شد  حدود ۲۸۰ نفر از جده به مشهد منتقل شدند. 
محمد باقر قاسم زاده افزود: حدود ۱۱ هزار زائر خراسانی حج تمتع در قالب ۷۹ کاروان از امروز تا ۱۷ شهریور ماه توسط شرکت هواپیمایی هما وارد فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد خواهند شد.
وی اظهار داشت: فرودگاه مشهد آمادگی لازم برای بازگشت زائران حج را دارد و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است که استفاده حجاج و مستقبلان از مسیر پایانه پرواز های ورودی بین المللی به بزرگراه شهید کلانتری با هدف تسهیل در تردد، مدیریت ترافیک مبادی ورودی و خروجی، آماده سازی توقفگاه های خودرو، افزایش دستگاه ها و گیت های بازرسی، کاهش زمان ایستایی مسافران در گیت های بازرسی و افزایش حداکثری خدمات رفاهی از آن جمله است.
مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت: جانمایی تابلو های راهنما و بنرهای اطلاع رسانی در مسیر حجاج و پایانه پروازهای ورودی خارجی، افزایش ناوگان تاکسیرانی فرودگاه، افزایش چرخ دستی ها و آموزش کارکنان دست اندرکار از دیگر اقدامات در این زمینه است.

حجاج یاد شده در این مراسم مورد استقبال جمعی از مسئولین اجرایی استان از جمله معاون هماهنگی امور زیارت استانداری خراسان رضوی ، مدیرکل فرودگاه های این استان و فرماندار مشهد قرار گرفتند.

امسال ۱۱ هزار زائر از استان های خراسان رضوی و خراسان شمالی در قالب ۷۹ کاروان از این فرودگاه عازم خانه خدا شدند.   

فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد پس از فرودگاه مهرآباد تهران، دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌ شود.
۷۵۰۵/۶۰۵۳

0