Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان با خطاب قرار دادن نتانیاهو به «بیبی» که لقب وی به شمار می رود، شعار «بیبی به خانه ات برگرد» سر دادند.
این سومین شبی است که معترضان با برپایی تجمعات گسترده به فساد حکومت نتانیاهو اعتراض کردند.
معترضان با حمل دست نوشته هایی با مضمون «فساد، رشوه، توطئه و دزدی را پایان دهید، سرمایه داری در کنار قدرت را عامل تشکیل «مافیا» می دانند.
از سوی دیگر، هزاران تن از ساکنان سرزمین های اشغالی، در فرودگاه بن گوریون تل آویو، در نتیجه تصمیم گروه دارویی «تیوا» اسرائیل که درصدد اخراج یکهزار و 750 تن از کارمندان خود در سرزمین های اشغالی است، اعتصاب کردند.
این اعتصاب که از هشت بامداد یکشنبه آغاز شد، تمامی پروازهای این فرودگاه مختل شد.
همزمان با اعتصاب در فرودگاه بن گوریون، هزاران تن از کارمندان شرکت تیوا نیز در مقابل دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی دست به اعتراض زدند.
این شرکت اسرائیلی که در تولید داروهای جنسی فعالیت دارد، روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد، به دلیل مشکلات مالی، 14 هزار تن از کارمندان خود در سطح جهان در دو سال آینده اخراج می کند.
رئیس تیوا به مدیریت این شرکت گفته است که یکهزار و 250 کارمند در سال آینده و 500 تن دیگر نیز در سال 2019 از این گروه دارویی اخراج خواهند شد.
اتهام نتانیاهو مربوط به دو پرونده است،‌ مورد نخست مربوط به دریافت سیگار، مشروبات گران قیمت الکلی است که نتانیاهو و خانواده اش از دو تاجر دریافت کرده اند.
پرونده دوم نیز مربوط به توافق نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مالک روزنامه «یدیوت آحارانوت» به عنوان یکی از بزرگ ترین روزنامه های اسرائیلی است.
براساس این توافق، این روزنامه متعهد می شد تا در قبال اعمال محدودیت از سوی نتانیاهو بر فعالیت روزنامه اسرائیل هیوم (اسرائیل امروز)،‌ اخبار بهتری از نخست وزیر اسرائیل را پوشش دهد.
نتانیاهو نخستین مقام بلندپایه اسرائیل نیست که با تحقیقات و بازجویی کیفری روبه رو شده است.
«ایهود اولمرت» نخست وزیر پیشین این رژیم در سال 2014 به جرم ارتشاء محکوم شد و «آریل شارون» نیز در دوران نخست وزیری به اتهام دریافت رشوه و تخلفات مالی تحت بازجویی قرار گرفته بود.