منتقدین خودرویی خود را با واقعیات همراه کنند

هنوز برخی منتقدین ساز انتقادات خود را روی مسائل قدیمی کوک کرده اند و با تحولات صورت گرفته پیش نرفته اند. یک خودرو ساز و یا هر تولید کننده ی دیگری مسئول انجام آن چیزی است که مأمور به طراحی و تولیدی و عرضه ی آن است

کد خبر : 50360
تاریخ انتشار : دوشنبه 14 بهمن 1398 - 15:30
منتقدین خودرویی خود را با واقعیات همراه کنند

 

به گزارش نبض بازار ، آنچه که این روزها در صنعت خودرویی کشور در حال رخ دادنست موج بزرگ تحولاتیست که هرچند از مدتها پیش باید انجام میشد اما به هر شکل و با هر چالش ممکن اتفاق افتاد اما هنوز برخی منتقدین ساز انتقادات خود را روی مسائل قدیمی کوک کرده اند و با تحولات صورت گرفته پیش نرفته اند. یک خودرو ساز و یا هر تولید کننده ی دیگری مسئول انجام آن چیزی است که مأمور به طراحی و تولیدی و عرضه ی آن است و جدا از این سه بخش وظیفه ی دیگر متوجه آنان نیست. فاصله ی این روزهای قیمت کارخانه تا حاشیه ی بازار اگرچه موضوعی است که باید به آن توجه ویژه کرد اما اگر بنا باشد از خودروساز انتظار حل این مشکل را داشته باشیم باید جای نهاد نظارتی و خودروساز با هم عوض شود. عرضه ی درست خودرو در چندوقت گذشته دست بسیاری از دلالان را از سوءاستفاده قطع کرده به عنوان مثال گروه خودروسازی سایپا در چندماه گذشته برای همه روزها فروش فوری و اعتباری داشت اگر بنا بر این گذاشته شود که با وجود این مسئله خودرو به دست مصرف کننده نرسیده باید دید چه اتفاقی بعد از این پروسه طراحی شده که هنوز عده ای اعتقاد دارند که باید از سایپا در مورد این وضعیت سؤال کرد.

خودروهای ثبت نامی سایپا طبق آنچه که قابل استناد است به دست مشتریان در موعد مقرر رسیده و خودروهای اعتباری هم در تاریخی که گفته شده احتمالا به دست مصرف کننده خواهد رسید طبیعتاً این موضوع باید حاشیه ی بازار را تعدیل و در نتیجه قیمت کارخانه و بازار را به هم نزدیک کند اما چیزی که سبب می شود تا به هر دلیلی این اتفاق نیفتد مسائلی است که بدون شک به بخش نظارتی مرتبط است. در نظر گرفتن این موضوع البته برای بسیاری از منتقدین باید در اولویت باشد که اگر گروهی از خودروسازان به ئنبال سیاه نمایی در بازار باشند هرگز به آمارهای تولید خود دست نمی زنند و یا در صدد رفع عیب خودروهای ناقص بر نمی آیند به عنوان مثال تنها سایپا تیراژ تولید خود را از سال پیش تا کنون بیش از 182% افزایش داده و این موضوع به معنی ایجاد ظرفیت جدید در بازار خواهد بود در نظر نگرفتن این واقعیت یعنی چشم بستن روی عینی ترین مستندی که می تواند نقش حکم را بین منتقدین و تولیدکنندگان داشته باشد. امیدواریم که در ادامه و در شرایطی که هجمه های بین المللی زیادی بر اقتصاد کشور حاکم است با دیدن واقعیات سخن بگوئیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.