مرگ خاموش بورس با خروج نقدینگی از بازار سرمایه،ریزش ۱۰۰۰۰واحد شاخص کل

بازار سهام در جریان معاملات امروز با صف‌های فروش گسترده‌ای در نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز روبه‌رو شد،به طوری که در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته 3.6 درصد افزایش یافت و در رقم 85 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 21 درصد افزایش یافت و 3 هزار و 420 میلیارد تومان شد.افراد حقیقی در بورس امروز ۴۷۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی بود.
کد خبر : 120543
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۰
مرگ خاموش بورس با خروج نقدینگی از بازار سرمایه،ریزش ۱۰۰۰۰واحد شاخص کل

بازار بورس امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰،آخرین روز کاری خود در هفته سوم فروردین را همچنان با روند نزولی شاخص همانند دیروز با ریزش ۱۰۰۰۰ هزار واحدی  بازار سرمایه به پایان رساند.به دلیل عدم چرخش نقدینگی در بازار،ارزش و حجم معاملات در بازار امروز کاهش چشمگیری داشت.دامنه نوسان نامتقارن،سایه فروش اوراق،مسائل مرتبط با برجام و ابهامات ناشی از آن باعث وضعیت این روزهای بازار سرمایه شده است.

 

 

بازار بورس و فرابورس در یک نگاه

 

حجم معاملات ،ارزش معاملات و ارزش بازار در پایان روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ را در زیر مشاهده میفرمایید.

 

 

 

شاخص کل بازار با آغاز معاملات آخرین روز کاری هفته خود در ۱۸ فروردین ۱۴۰۰،با رشد منفی ۱۰۰۰۰ هزار واحدی همراه بود.در پایان بازار شاخص کل در نهایت با ریزش ۱۰۰۰۰ هزار و ۸۸۸ واحدی (۰.۸۶-درصد) نسبت به روز سه شنبه،در ارتفاع  ۱ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۹۸ واحد قرار گرفت.با گزارش لحظه به لحظه از تالار شیشه ‌ای بورس با ما در نبض بازار همراه باشید. شاخص فرا بورس با رشد مثبت و اندک ۸ واحدی (۰.۰۴درصد) نسبت به روز سه شنبه در ارتفاع ۱۷ هزار و ۹۲۴ واحدی قرار گرفت.شاخص کل هم وزن نیز با رشد منفی ۱۲۵۶ واحدی (۰.۲۹-درصد) به ارتفاع ۴۳۷ هزار و ۱۱۵ واحد قرار گرفت.

 

ورود و خروج پول در بازار بورس امروز ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

 

حقوقی‌ها امروز حدود ۴۷۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد هزار و ۵۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۲درصد یعنی ۶۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۳۰درصد از کل معاملات شد.

 

ارزش معاملات روزانه بیش از ۲ هزار و ۱۹۷ میلیارد تومان بود و ارزش روز بازار به ۴ هزار و ۹۹۴ هزار میلیارد تومان رسید. شاخص کل هم وزن با کاهش ۱۲۵۶ واحدی به رقم ۴۳۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.  امروز ارزش معاملات خرد به کمترین میزان در یک سال گذشته رسید که نشان از عمیق‌تر شدن رکود در بازار سهام دارد.

 

 

نماد های تاثیر گذار در بورس

 

در پایان بازار امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰، ۷نمادفولاد(۱۲۵۴واحد)،فملی(۱۱۵۰واحد)،شستا(۷۵۴واحد)،فارس(۷۱۷واحد)،کدما(۵۴۹واحد)،شپنا(۴۷۵واحد۹ و نماد تاپیکو با (۴۲۸واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر منفی بر روند شاخص بورس امروز را ایفا نمودند.

 

 

نماد های تاثیر گذار در فرابورس

 

در پایان بازار امروز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰، ۴نماد بپاس(۲۵واحد)،میدکو(۱۸واحد)،کگهر(۸واحد) و وهور(۸واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت و ۳ نماد آریا(۲۰واحد)،مارون(۴واحد) و شگویا با (۴واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت بر روند شاخص فرا بورس امروز را ایفا نمودند.

 

 

بیشترین ارزش معامله

نمادهای کیان،کمند،صگل۳۰۹۲،دارایکم،پالایش،امین یکم و امید۲ به ترتیب بیشترین ارزش معامله در بازار امروز را داشته اند.

بیشترین حجم معامله

نمادهای کمند،کمند۲،امین یکم،امید۲،وبملت،کیان و کیان۲ به ترتیب بیشترین حجم معاملات در بازار امروز را داشته اند.

نماد های پر تراکنش

در بازار امروز نماد های شستا،فملی،خزامیا،اپال،کدما،امین و بوعلی به ترتیب نماد های پر تراکنش در معاملات امروز بورس بودند.

برترین گروه های صنعت

گروه های فلزات اساسی،کانه فلزی،شیمیایی،بانکها،خودرو،فراورده نفتی و چند رشته ای ص به ترتیب جزو گروه های برتر امروز صنعت بودند.

بیشترین افزایش قیمت

نمادهای دامین،امین،فلوله،سدشت،شپارس،فایرا و غپاک ترتیب بیشترین افزایش قیمت در بازار معاملات امروز را دارا بودند.

بیشترین کاهش قیمت

نماد های کدما،ختور،پرداخت،سیستم،شپنا،پترول و وصنعت به ترتیب بیشترین کاهش قیمت در بازار امروز را داشته اند.

برترین تقاضا

نماد های سپاس،کمند،تاصیکو ح،صنفت ۳۱۲ ،غپاک،نمرینو و سپاس به ترتیب برترین نماد های پرتقاضا در بازار امروز بوده اند.

برترین عرضه

نماد های شپنا،خساپا،سنیر،خزر،ثنوسا،کویر و قثابت به ترتیب جزو بیشترین عرضه های بازار امروز بوده اند.

 

ارزش پالایشی یکم بورس در پایان روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

 

میزان تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی در صندوق پالایشی یکم

پیش بینی بازار بورس در ۱۴۰۰

 

بسیاری از کارشناسان به روند بازار سهام در سال ۱۴۰۰ امیدوارند اما بازار سهام رفتاری خلاف جهت دارد و روندی نزولی پیش گرفته است. در همین میان زمزمه‌هایی از مذاکره سر بازگشت به برجام شنیده می‌شود که این موضوع می‌تواند یکی از اتفاقات مهم برای بورس در سال ۱۴۰۰ باشد.

 

 

در رابطه با ریزش بازار سرمایه از خرداد ماه سال گذشته از سوی برخی کارشناسان هشدار داده شده بود که اگر زیر ساخت‌های لازم برای بازار سرمایه را فراهم نباشد و در روندهای اصلاحی که قطعا بعد از این رشدهای سنگین رخ می‌دهد برنامه‌ای نداشته باشید این ریزش‌ها بسیار طولانی و عمیق خواهد بود.

 

این موضوع ریزش‌ها در بورس قابل پیش بینی بود. زیرا هر زمان ایستگاه‌های استراحتی برای روند صعودی نداشته باشیم، روند نزولی نیز به همین شکل پیش خواهد رفت. یعنی سهم‌ها هیچ جا متعادل نمی‌شوند و بدون فرصت خروج سهم‌ها منفی می‌خورند و به سمت پایین می‌روند.

 

براساس پیش بینی های صورت گرفته از سوی اکثر کارشناسان بازار، ممکن است شاخص بورس تا کانال یک میلیون و ۲۴۰ هزار واحد افت کند و بعد از آن در این کانال باقی بماند.

 

بازار سهام به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی کشور به طور حتم با رشد همراه می شود و شاهد روزهای بهتری در این بازار خواهیم بود.بازار سهام به دلیل بهبود وضعیت اقتصادی کشور به طور حتم با رشد همراه می شود و شاهد روزهای بهتری در این بازار خواهیم بود.

 

 

بورس روز اول سال

 

 

انتهای پیام.


 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.