فولاد مبارکه می تواند سفیر صنعتی ایران باشد

در حال حاضر فولادیها برای خاورمیانه نقش پر رنگی را دارند اما می توان با هدف گیری مناسب شرکتهای مستعد خارج از کشور را شناسایی کرد و با مشارکت در طرحهای داخلی آنها علاوه بر اینکه قدرت این بخش از صنعت کشور را به رخ کشید زمینه هایی را جهت تعامل بیشتر فراهم آورد.

کد خبر : 50130
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 21:15
فولاد مبارکه می تواند سفیر صنعتی ایران باشد

به گزارش نبض بازار ، بدون شک دستیابی به رشد بلند مدت و مداوم اقتصادی در کشور، با تجهیز و تخصیص بهینه منابع سرمایه‌گذاری در اقتصاد ملی امکان‌پذیر است. به همین دلیل بایستی در جهت جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی به مهم ترین عوامل از جمله سیاست‌گذاری اقتصادی یعنی سیاست های پولی، مالی، بازرگانی و مقرراتی و عوامل ساختارهای اقتصادی شامل ثبات تراز تجاری، گستردگی بازار، بدهی خارجی، ساختار تضمین مالی، تاسیسات زیربنایی، نیروی کار ماهر و توسعه منابع انسانی و وجود شبکه اطلاع‌رسانی گسترده توجه شود.

صنایع بزرگ جهانی دارای وابستگی شدیدی به فلزات استراتژیک هستند. نوآوری‌های جدیدی هر ساله در بخش‌هایی مانند صنایع با فناوری مدرن، انرژی سبز و یا فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات جدید (ICT) نمایان شده که باعث نیاز بیشتر به فلزات استراتژیک و در نتیجه افزایش سوددهی سرمایه‌گذاری در آنها می‌شود. علاوه بر وابستگی صنایع مدرن به این فلزات، تلاش دولت‌ها در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر (که به شدت بر عناصر خاکی کمیاب متکی است) در این حوزه بیشتر شده است. بنابراین تقاضای رو به افزایش در ارتباط با فلزات استراتژیک تعجب‌آور نیست. تولید اکسیدها در جهان نزدیک به ۵۰ هزار تن در سال در دهه ۹۰ میلادی بوده و این رقم در سال ۲۰۰۰ دو برابر شده است. همچنین تقاضای جهانی در سال ۲۰۱۷ بر اساس تخمین بانک ژاکوب سکیوریتیز (Jacob Securities) کانادا نزدیک به ۲۰۰ هزار تن بوده که نشان‌دهنده بیش از ۳۰۰ درصد افزایش تقاضا تنها در طی ۲۰ سال است.

شرکت فولاد مبارکه که این روزها نقش پر رنگی در اقتصاد کشور ایفا می کند و به تنهایی بار تأمین بخش زیادی از ورقهای فولادی صنایع مختلف را به دوش می کشد می تواند با توجه به ظرفیتهایی که دارد مورد استقبال بسیاری در بازار قرار بگیرد. این موضوع البته نیازی به توضیح بیشتر ندارد زیرا اثر گذاری فولاد و دستاوردهای آن برای اقتصاد کشور غیر قابل انکار است. دستیابی فولاد مبارکه به عنوان شرکت پیشرو بین 500 بنگاه اقتصادی و صنعتی موفق ایران خود دلیل روشنی برای این ادعاست. در حال حاضر فولادیها برای خاورمیانه نقش پر رنگی را دارند اما می توان با هدف گیری مناسب شرکتهای مستعد خارج از کشور را شناسایی کرد و با مشارکت در طرحهای داخلی آنها علاوه بر اینکه قدرت این بخش از صنعت کشور را به رخ کشید زمینه هایی را جهت تعامل بیشتر فراهم آورد. حضور پر رنگ فولاد مبارکه در اقتصاد کشور خوب و قابل تأمل بوده و حالا شاید فرصتی را بتوان فراهم کرد که بتوان با حضور در کشورهای دیگر این ظرفیت جهانی را مقاومتر کرد. مهندسی معکوس این جریان یعنی حضور در کشورهای خارجی به جای جذب سرمایه گذار خارجی در داخل دستاوردهایی را خواهد داشت که برای خیلی ها شگفت انگیز خواهد بود. فولادیها نشان دادند که راه عبور از موانع و مشکلات را در داخل کشور به خوبی از برند و در شرایط ایده آل مهندسینش خواهند توانست حضور بسیار مثبت تری را به نمایش بگذارند با این حساب وقت آن رسیده که دانش مهندسین فولاد مبارکه به رخ بقیه ی کشورها کشیده شود تا علاوه بر برخورداری از مزایای این همکاری به توسعه ی تعاملات بین المللی کمک کرد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.