به گزارش ایسنا، در طی ۵ روز کاری بورس تهران در هفته‌ای که گذشت شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۲۳۹۱ واحد رشد کرد و از نیمه کانال ۹۵ هزار واحدی تا رقم ۹۷ هزار و ۸۹۹ بالا رفت.

در طی ۵ روز معاملاتی اخیر بازیگران بازار سرمایه ایران شاهد سه بار کانال شکنی دماسنج بازار سرمایه بودند به طوری که شاخص تا ۹۸ هزار و ۳۰۰ واحدی هم رشد کرد، اما در نهایت با مقداری کاهش در روز پایانی معاملات به رقم ۹۷ هزار و ۸۹۹ رسید.

افزایش قیمت‌های فلزات اساسی و نفت در طی سال جاری و روند رو به رشد دماسنج بازار سرمایه، سبب شده انتظارات فعالان بازار به حدی بالا رود که منتظر شکستن کانال ۱۰۰ هزار واحدی باشند.

علاوه بر این‌ها از سازمان بورس خبر رسیده که قرار است دستورالعمل جدید بازگشایی و توقف نمادها از این هفته اجرایی شود، ولی بسیاری از کارشناسان به عملی شدن این دستور العمل و اینکه نمادهای متوقف در کمتر از یک ساعت و نیم، بازگشایی شود امید چندانی ندارند.

در طی هفته گذشته شاخص بازار اول ۱۴۳۲ واحد رشد کرد و تا رقم ۶۹ هزار و ۵۵۰ افزیش یافت، همچنین شاخص بازار دوم با رشد ۶۴۹۵ واحدی تا رقم ۲۰۸ هزار و ۴۲۰ افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور نیز در این مدت ۱۷۹۳ واحد رشد کرد و به رقم ۱۰۵ هزار و ۳۰۳ واحدی رسید، شاخص صنعت نیز با ۲۳۴۵ افزایش رقم ۸۶ هزار و ۴۲۲ واحدی را تجربه کرد.