عدم افشای حقوق اعضای هیئت مدیره کشتیرانی با چه توجیهی؟ + سند

کشتیرانی جمهوری اسلامی از جمله شرکتهایی است که با توجه به دامنه فعالیتی که در کشور دارد لزوم رعایت استاندارهای حسابرسی و رعایت مواردی مانند قانون اصلاحیه تجارت ، آئین نامه انضباطی ناشران ، قوانین بورسی و قوانین حاکمیتی شرکتی را در مورد خود بیشتر می بیند.

کد خبر : 59631
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 - 16:29
عدم افشای حقوق اعضای هیئت مدیره کشتیرانی با چه توجیهی؟ + سند

به گزارش نبض بازار ، ابهامات شرکتهای بزرگ کشور کم نیست اما با همه آنچه که در حال حاضر در مورد نقاط ضعف و قوت آنها در دست است هنوز برخی از مسائل در مورد شرکتهایی که اتفاقا در زنجیره اقتصادی کشور نقش تعیین کننده دارند دیده می شود. ابهاماتی که البته می توان با کمی تأمل نسبت به آنها اقدام کرد تا بررسی ها راوی آنها نباشند اما مسئله ای که وجود دارد اینست که آیا تمکین به قوانین در شرکتها امری اختیاریست که نسبت به آن با مماشات برخورد می شود؟ سازمانهای مختلف اقتصادی که در ابعاد مختلف دارای کارکرد هستند هرچه که میزان اثرگذاریشان بیشتر می شود به همان اندازه انتظار می رود تا شفافیتشان پر رنگ تر شود.کشتیرانی جمهوری اسلامی از جمله شرکتهایی است که با توجه به دامنه فعالیتی که در کشور دارد لزوم رعایت استاندارهای حسابرسی و رعایت مواردی مانند قانون اصلاحیه تجارت ، آئین نامه انضباطی ناشران ، قوانین بورسی و قوانین حاکمیتی شرکتی را در مورد خود بیشتر می بیند این موضوع زمانی از حساسیت بیشتری برخوردار می شود که پای حقوق و مزایای مدیران و اعضای هیئت مدیره به میان می آید که از این جهت با توجه به احتمال بروز برخی از شائبه ها باید در مودش با دقت بیشتری رفتار کرد.

در واقع مسئله حقوق و مزایای مدیران از جمله موضوعاتیست که جدا از قوانین افکار عمومی منتظر شفافیت در مورد آن هستند. طبق گزارش بررسی اجمالی حسابرس مستقل به هیئت مدیره شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی  در صورتهای مالی منتهی به آذرماه 98 مطابق با ماده 42 قوانین حاکمیتی شرکتی افشای حقوق اعضای هیئت مدیره در پایگاه اینترنتی و همچنین در گزارش تفسیری صورت نگرفته است.

 

سؤالی که باید پرسید اینست که با توجه به اینکه این گزارش در دسترس عموم قرار می گیرد و همه می توانند عدم اجرای این موضوع را در مورد کشتیرانی دریابند چه تبعاتی را می توان در این باره محتمل دید؟ حساسیت هایی که امروز در حقوق و مزایای مدیران وجود دارد سبب می شود تا انتظار داشته باشیم اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکتهای بزرگ در این باره پیشقدم باشند نه اینکه در گزارش حسابرس مشخص شود که چنین موضوع با اهمیتی رعایت نگردیده است.

پیگیری نبض بازار بی نیتجه ماند

در جوابیه قبلی کشتیرانی به نبض بازار بیان شد که انتظار می‌رود اصحاب محترم رسانه پیش از انتشار هر نوع خبر نسبت به صحت آن اطمینان کامل حاصل نموده تا موجب بروز چنین اشتباهاتی فراهم نشود. خبرنگار نبض بازار که از غروب دیروز این خبر را آماده کرده بود در جهت انجام وظیفه رسانه ای با برخی از اعضای روابط عمومی کشتیرانی تماس گرفت ولی متأسفانه تا زمان انتشار این خبر هیچ پاسخی از آنها دریافت نکرد. ضمن اینکه در سایت کشتیرانی نیز اطلاعاتی که شاید می توانست در مورد این موضوع شفاف سازی کند وجود ندارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 2
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مهران 1399-02-29 - 11:39

متأسفانه باید گفت مدیران ما نه تنها قانونو بلدن بلکه دور زدنشم بلدن وگرنه چطور ممکنه تو جایی مثل کشتیرانی طرف یادش بره حقوق مدیراشو بگه. این رفتارها کاملا نخ نما شدست

ناشناس 1399-03-04 - 17:12

شاید یکی بزرگترین دلایل توسعه نیافتگی کشور ما راحت گذشتن از تخلف مدیران و برخی نمایندگان مجلس و مصامحه و بی توجهی به رفتار سلیقه ای آنها و نبودن یک نظام شفاف مالی بومی که تمامی تراکنش های مالی یک مدیر و تمام شهروندان جامعه از صفر تا صد بطور برخط تحت رصد باشند و به محض تخلف مدیر یا شهروند … شدیدا مؤاخذه شوند وقتی میشود بصورت الکترونیکی حسابهای افراد را کنترل کرد و از بروز تخلف جلوگیری کرد دیگر زندان و حتی اعدام معنا نخواهد داشت اگر راههای و بسترهای فسادزا را با وضع قوانین و نرم افزارهای مختلف ببندیم دیگر بگیر و ببند مفهومی نخواهد داشت حال سؤال ما این است که چرا اینگونه نیست ؟!….