عبدالله رضیان: با حلقه ای از سهل انگاری روبرو هستیم

چطور در روزهایی که امریکا ناوهای خود را در خلیج فارس مستقر کرده عده ای با سوءاستفاده از اختیارات پیش از دشمن دست به اقدام علیه کشور می زنند؟

کد خبر : 15386
تاریخ انتشار : دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 - 12:52
عبدالله رضیان: با حلقه ای از سهل انگاری روبرو هستیم

به گزارش نبض بازار ، در یکی دو روز گذشته خبر تأسف باری در صدر اخبار قرار گرفت که گویی نظام اقتصادی و سلامت مدیران آن را نشانه می رود و سیستم نظارتی را ضعیف ارزیابی می کند. عدم بازگشت 30 میلیارد دلار از 40 میلیارد ارز صادراتی به معنی فرار سرمایه و خروج نقدینگی از کشور است که بدون شک همسو با دشمنان کشور در سخت ترین روزهای اقتصادی انجام می شود. چطور امکان دارد که با همه ی مواردی که در این باره تعریف شده شاهد تاراج ثروت و سرمایه ی کشور باشیم؟ عده ای از صادرکنندگان که ادعا می کنند ارز صادراتی را در قالب مواد اولیه به کشور بازگردانده اند یا باید از طریق کارتهای بازرگانی و یا از طریق سامانه ی نیما قابل بررسی باشد که تا امروز بررسیها حکایت از بازگشت سرمایه ی مردم از هیچ طریقی ندارد. بدون شک عدم پیشرفت اقتصادی و دور شدن از سند چشم انداز را باید در همین موارد جستجو کرد زیرا در این شرایط که هر اعتمادی با بدعهدی پاسخ داده می شود انتظار چه چیزی را باید کشید. در یکی دو روز گذشته صبر کردیم تا شاید برخی از صادرکنندگان جواب روشنی در این مورد بدهند اما وقتی استدلالهای آنان در خصوص بازگشت ارز مورد قبول نیست تکلیف مسببان آن چه خواهد بود؟ سیستم نظارتی و مبادی قانونی باید هرچه سریعتر این قضیه وارد شوند تا مشخص شود چطور در روزهایی که امریکا ناوهای خود را در خلیج فارس مستقر کرده عده ای با سوءاستفاده از اختیارات پیش از دشمن دست به اقدام علیه کشور می زنند؟

در همین رابطه با عبدالله رضیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس و نماینده ی مردم مازندران تماس گرفتیم ایشان ضمن تأئید این خبر گفتند ما با یک حلقه از سهل انگاری روبرو هستیم که به واسطه ی اعتماد به برخی افراد انجام شده و باید برای ورود به این ماجرا خیلی زود اقدام کرد. رضیان در پاسخ به این سؤال که چرا کمیسیون صنایع مجلس زودتر به این ماجرا ورود نکرده گفت: باید تحقیقات در این زمینه به طور کامل انجام شود و در اختیار کمیسیون های مربوطه قرار گیرد تا مشخص شود کدام یک از صنایع یا افراد برای صادرات خود اینطور اقدام به خارج کردن سرمایه از کشور کردند. رضیان در ادامه گفت مردم نگران نباشند تمام ابعاد قضیه به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.