سود واقعی کدام شرکتهای بورسی بیشترین تغییر را داشته است؟

کم و زیاد شدن سود واقعی شرکتهای بورسی نسبت به دوره مشابه گذشته آنها میتواند یکی از ملاکهای تعیین کننده عملکرد آنها باشد. طبق آمار و اطلاعات شرکت مدیریت فناوری بورس تهران 80 شرکت بورسی سود واقعیشان نسبت به دور مشابه سال قبلشان کم شده و 80 شرکت بورسی نیز بالعکس.

کد خبر : 63150
تاریخ انتشار : پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 18:13
سود واقعی کدام شرکتهای بورسی بیشترین تغییر را داشته است؟

به گزارش نبض بازار ، شرکت های بورسی همچنان در ماراتن سود و زیان بورسی هیجان خوبی را به بازار عرضه می کنند. نوسان شاخص کل که از اواخر طی شش ماه گذشته روند حرکتی بسیاری از شرکتها را تحت تأثیر قرار داده و گمانه های زیادی را به وجود آورده. در این میان کم و زیاد شدن سود واقعی شرکتهای بورسی نسبت به دوره مشابه گذشته آنها میتواند یکی از ملاکهای تعیین کننده عملکرد آنها باشد. طبق آمار و اطلاعات شرکت مدیریت فناوری بورس تهران 80 شرکت بورسی سود واقعیشان نسبت به دور مشابه سال قبلشان کم شده و 80 شرکت بورسی نیز بالعکس.

شرکتهای بورسی که سود واقعی آنها نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده به 80 شرکت می رسند و در مجموع 30.419% کاهش را تجربه کردند که شرکت مرقام (ارقام ایران) با 18.300% کاهش در صدر این جدول قرار دارد و کمترین میزان کاهش را نیز فسرب (سرب و روی ایران) با 3% کاهش داشته. همچنین میانگین کاهش سود واقعی این شرکتها 380% درصد می باشد.

در ادامه که برای بسیاری از فعالان بازار می تواند بخش جذاب ماجرا باشد 80 شرکت بورسی که نسبت به دوره مشابه سال قبل سود واقعی را رو به افزایش می بینند در مجموع 117.779% رشد را پشت سر گذاشته اند که در مقایسه با روند نزولی های اعلام شده تفاوت معناداری را در خود جای داده است. در این روند صعودی می توان به میانگین 1.472% رسید که بسیار قابل تأمل می باشد.

31.754% رشد مربوط به نماد شسپاست که بیشترین سهم را در این افزایش به خود اختصاص داده است. این نماد مه متعلق به نفت سپاهان است در دوره 12 ماهه 98 موفق شد رشد خوبی را پشت سر بگذارد که در مقابل بیشترین میزان کاهش تفاوت خوبی را رقم زده است. در این رقابت شرکت های فجر(فولاد امیرکبیر کاشان) و فلامی (لامیران) با 2% رشد در کمترین میزان پیشرفت را رقم زدند.

لازم به ذکر است وجه اشتراک همه چند شرکتی که از آنها نام برده شد در بازار دوم بورس فعالیت می کنند.

بیشتر بخوانید…

وضعیت اقتصادی افتضاح کشور در بررسی مرکز پژوهشهای مجلس

11 هزار پرونده در کمیسیون اصل نود مجلس دهم بررسی شد

آمار تولید خودروسازان در سال 99

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.