به گزارش نبض بازار ، در بررسی اتفاقاتی که در بازار سرمایه در حال رخ دادنست باید به این مطلب اذعان داشت که بعد از چند روز که شاخص روند کاهشی در پیش گرفته بود موجی از نگرانی در بین خریداران به وجود آمد و متأسفانه برخی به دلیل عدم آگاهی کافی از روند بازار و عدم دسترسی به تحلیلهای درست سهام خود را در بازار سرامیه با زیان فروختند اما امروز باید در مورد این عده از عنوان بازندگان بزرگ یاد کرد. در نظر نرگفتن روندهای متوسط و اخبار اثرگذار در بازار بورس از جمله عواملی است که می تواند هر تریدری را با چالش روبرو کند. باید به این موضوع اشاره کرد که بیش واکنشی تعداد زیادی در آن روزها منجر به زیانی شد که تنها اگر چندروز در مدت تصمیمات خود صبر می کردند این اتاق نمی افتاد. اما هیچوقت برای جبران دیر نیست خصوصاً حالا که می توان با معرفی نمادهای مستعد و گاهاً طلایی این ماجراها را فراموش کرد.

در بین همه ی نمادهایی که این روزها با توجه به روند صعودی شاخص کل در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند اما نباید از خساپا ساده گذشت. چند دلیل برای رشد خساپا وجود خواهد داشت که می توان به ترتیب آنها به این صورت معرفی کرد:

خساپا بیشترین رشد 30 روزه با 17.64% پشت سر گذاشت اما نباید از این مسئله غافل شد که اگر همراه با اندیکاتورها کمی به عقب حرکت کنیم خواهیم که در صد رشد این نماد در فاصله ی کمتر از 90 روز به 47% پهلو میزند.

کراس میانگین این نماد در بازده ی 20 روزه ی رو به بالا با آخرین قیمت که 2.557 ریال است بیش از 182 میلیون 790 هزار حجم بوده که در بین نمادها رتبه ی خوبی را دارد.

در کنار اینها نباید از حجم معاملات این نماد خودرویی گذشت که جزو بیشترین های بازار سرمایه بوده و با 54 میلیون تقاضا جزو برترینهای تقاضا در آخرین روز معاملات این هفته بوده است.

در کنار این تحلیلها نباید فراموش کرد کانال بسیار قوی در تایم هفتگی را برای اهداف میان مدت را شاهد هستیم که عکس العمل های فوق العاده ای را سهم بدان داشته است و در کوتاه مدت نیز کانال خط چین به خوبی بیان کننده تحرکات سهم است و تا زمانی که کانال اعتبار دارد می توان به اهداف میان مدت در سقف کانال پر رنگ امیدوار بود.

مسئله ی مهمی که می تواند بر جذابیت خرید این نماد اضافه کند خبر مهم مجمع ورنا است که بیان می کند خساپا امسال افزایش سرمایه سنگینی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خواهد داشت.

پیش بینی: آنچه که از وضعیت فعلی نماد قابل دریافت حرکت به سمت مقاومت 3.000 ریال در کوتاه مدت و پس از آن حرکت به سمت سیگنالهای 4.000 و 5.000 ریال است که می تواند با قیمت فعلی در میان مدت آورده ی خوبی برای خریداران داشته باشد.

تحلیل نماد خساپا

نمودار خساپا