Print Friendly, PDF & Email

به گزارش نبض بازار از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، «عبدالهاشم حسن ‌نیا» معاون وزیر راه و شهرسازی، با اعلام این خبر، گفت: با افزایش حدود پنج درصدی تعداد سرویس سفرهای جاده‌ای با ناوگان حمل و نقل عمومی در ایام تعطیلات نوروزی، ارتقای ایمنی ترددهای جاده‌ای با استفاده از همه ظرفیت‌ها، از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سال 97 است.
حسن نیا بیان داشت: در طی مدت ذکر شده، یک میلیون و 350 هزار نفر از پایانه‌های مرزی جاده‌ای تردد داشتند که 51 درصد آنان مسافران خروجی و 49 درصد آنان مسافران ورودی بودند؛ بیشترین ترددها در پایانه‌های مرزی مهران، بازرگان، شلمچه، رازی و بیله‌سوار بوده است.
وی ادامه داد: در این مدت، توسط بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای 671 هزار سرویس توسط 117 هزار راننده انجام و افزون بر هفت میلیون نفر مسافر جابه‌جا شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: به منظور افزایش کنترل‌های‌ جاده‌ای در نظر است یکهزار و 500 دستگاه سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور نصب و تعداد دوربین نظارتی فعال به دو هزار دستگاه افزایش پیدا کند.
حسن‌نیا اظهار داشت: در ایام اجرای طرح نوروزی، افزون بر یک میلیون و 730 هزار تماس تلفنی با تلفن گویای 141 توسط هموطنان انجام و اطلاعات مورد نیاز مربوط به سفر و مبداء‌ و مقصد سفرها به تماس‌گیرندگان ارائه شده است.
به گزارش ایرنا، پیشتر وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده بود: از بیست و چهارم اسفند پارسال تا هشتم فروردین ماه جاری 10 میلیون و 512 هزار و 543 نفر در بخش های جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی جابجا شدند.

منبع: ایرنا