رفع مشکلات موجود در صنعت خودروسازی رو به اتمام است

صنعت خودروسازی کشورر یک از آن بخشهای مهم و استراتژیکی است که علیرغم همه ی حساسیت هایی که برای اقتصاد کشور دارد اما زنجیره ی تأمین این بخش آنچنان که باید مورد تأکید نبوده

کد خبر : 50123
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 20:52
رفع مشکلات موجود در صنعت خودروسازی رو به اتمام است

به گزارش نبض بازار ، صنعت کشور نیازمند تدابیر جدیدی است که در آن زنجیره ی تأمین و مصرف تعادل خوبی نسبت به هم داشته باشند و خوراکهایی که بخش صنعت باید دریافت کند مانند تسهیلات بانکی و… به موقع در اختیار قرار گیرد تا بتوان از پیچ بحرانها با موفقیت عبور کرد. آنچه که این روزها صنعت کشور را با تهدید روبرو می کند انتظارات بالا در کنار برخی چالشهاست که باید نسبت به رفع آن اقدام کرد. این موضوع خصوصاً در مورد محصولات زنجیره ای بیشتر است که نمونه ی این محصولا در صنایع بالادستی است. نمی توان از خروجی یک محصول در این بخش گفت اما از زنجیره ی تأمین آن غافل شد. بنابراین وقتی صحبت از محصولی در این قد و قامت می شود نباید از بخشهای مرتبط با آن گذشت. صنعت خودروسازی کشورر یک از آن بخشهای مهم و استراتژیکی است که علیرغم همه ی حساسیت هایی که برای اقتصاد کشور دارد اما زنجیره ی تأمین این بخش آنچنان که باید مورد تأکید نبوده که خوشبختانه طی ماههای گذشته با اتخاذ تدابیر مناسب این چالش در حال از بین رفتن است و می توان امیدوار بود که با حمایتهای لازم میتوان همچنان به صنعت خودروسازی به چشم یک رکن اصلی در اقتصاد نگاه کرد.

گروه خودروسازی سایپا نیز در جهت نشان دادن ظرفیتهای خود اقدامات مؤثری در چند ماه گذشته به وجود آورده که ماحصل آن در بخش مصرف کنندگان برآیند خوبی را انتظار می کشد. طراحی و تولید 8 محصولی که تا دوسال آینده به بازار عرضه می شوند سبب خواهد شد تا اولا تنوع محصولات توجه کشورهایی که امروز مقصد صادرات خودروی کشور هستند بیشتر به پتانسیل های این بخش جلب شود که این موضوع در ادامه خواهد توانست موج جدید تقاضا در بازار صادراتی را رقم بزند. علاوه بر این نباید از این موضوع گذشت که نارنچی پوشان جاده مخصوص توانستند تولید محصولات ایکس 100 و ایکش 200 خود را 82 درصد افزایش دهند که خود یک جواب قانع کننده برای منتقدینی است که در هر فرصتی تنها به بیان نکته نظرات گاهاً افراطی می پردازند. نقض برخی از این نظرات را در بازدید عباس تابش مدیرعامل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان از گروه سایپا می توان به وضوح دید وقتی که به ضرس قاطع گفت مردم نگران نباشند خودروهای ثیت نامی به سرعت و به موقع تحویل داده خواهند شد. برآیند اتفاقاتی که عده ای از منتقدین دوست ندارند بنا به هر علتی بیان کنند نشان دهنده ی ترمیم ساختاری در صنعت خودرویی کشور است که می توان با کمک این سرعت یکی از ظرفیتهای بخش تولید کشور را متحول کرد. خودروسازی سایپا در سال 98 در هر روز 2.000 خودرو تولید کرده که نسبت یه سال 97 رشد 185 درصدی داشته که مصداق عینی تحولات مثبت در این گروه است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.