صورتهای مالی حکایت از رشد 55 درصدی فولاد در شاخصهای تعیین کننده دارد

نگاهی به صورتهای مالی نه ماهه ی منتهی به پایان آذر 98 به خوبی گویای یک مسئله است که اولا گویای تبحر مدیران فولاد در میدریت منابع و دوماً شناخت دقیق مهندسین فولاد از آخرین تحولات دانشی است که در اختیار فولاد مبارکه می گذارند.

کد خبر : 50334
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 بهمن 1398 - 20:23
صورتهای مالی حکایت از رشد 55 درصدی فولاد در شاخصهای تعیین کننده دارد

به گزارش نبض بازار ، فائق آمدن بر مشکلات تولید و غلبه بر تحریمها در کنار توسعه ی زیرساخت و افزایش دانش مهندسی از جمله مواردی هستند که به هر سازمان و بنگاهی کمک می کند که از بزنگاههای حساس با موفقیت رد شوند. در چهارچوب تولید چیزی که بیش از همه اهمیت دارد رشد فزاینده ی آگاهی و اطلاع از جدیدترین نیازهای بازار است. دنبال کردن رشته ی آگاهی از تحولات بین المللی افقی خوبی را برای اتخاذ تصمیمات تازه نزد مدیران تولیدی و صنعتی کشور خواهد گشود. متأسفانه باید اذعان کرد که چالش امروز صنعت کشور جدا از برخی انتخابهای اشتباه منطق حاکم بر اقتصاد جهانی نیست بلکه شرایط حاکم بر بازار داخلی است زیرا با وجود آنچه که رفع تحریمها نام گرفته بود عملا بسیاری از صنایع ما هنوز از واژه ی تحریم خارج نشده بودند بنابراین چیزی که دوباره به عنوان تحریم بر برخی صنایع اعمال شد اثر سوء دیگری را بر آنها تحمیل نکرد. اما در داخل کشور باید به این جمعبندی برسیم که چرا با وجود شناخت گسلهای تولیدی سهواً و یا تعمداً به توسعه ی آن دامن می زنیم. به عنوان مثال در بخش فلزات فولاد مبارکه به تنهایی جور تمام نقائص موجود در این بخش را می کشد اما هنوز معضل خام فروشی برطرف نشده با اینکه به این موضوع اذعان داریم که با تقویت فولاد می توانیم در بخش صادرات و افزایش توانمندی داخلی خیالمان از این بخش راحت باشد.

با اینهمه و با وجود برخی بی مهریها گروه فولاد مبارکه همچنان با روند صعودی به کار خود ادامه می دهد. نگاهی به صورتهای مالی نه ماهه ی منتهی به پایان آذر 98 به خوبی گویای یک مسئله است که اولا گویای تبحر مدیران فولاد در میدریت منابع و دوماً شناخت دقیق مهندسین فولاد از آخرین تحولات دانشی است که در اختیار فولاد مبارکه می گذارند.

طبق بررسیهای صورتهای مالی نه ماهه ی فولاد مبارکه به خوبی روشن می شود که سود خالص هر سهم فولادیها با رسیدن به 834 ریال رشد 55 درصدی را نسبت به دوره ی مشابه سال 97 پشت سر گذاشته و رقم سود خالص این گروه نیز با رشد 55 درصدی در این دوره ی یکساله به 108.386 میلیارد ریال رسیده است.

سود انباشته ی این شرکت نیز با رشد 55 درصدی در همین مدت به 188.929 میلیارد ریال پهلو زده تا مشخص شود فولادیها در هیچ یک از شاخصهای اثر گذار در صورتهای مالی کمتر از 55 درصد رشد نداشته اند. این قضیه زمانی نمود بهتری پیدا می کند که ببینیم جمع دارائیهای این شرکت نیر با افزایش 56 درصدی روبرو شده تا به 604.390 میلیارد ریال رسیده باشد.

این دستاوردها در شرایطی به دست می آید که فولاد مبارکه با دو نوع تحریم روبروست که اولین آنها متوجه مدیرانی است که هنوز برخی ایرادات اساسی مانند خام فروشی را سر و سمان نداند و بساط گردانندگان آن را جمع نکرده اند و دومین آنها به هجمه های سنگین بین المللی بر می گردد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.