دلواپسان بجای تولید هجمه تولید محتوا کنند

جا دارد به همه ی کسانی که امروز وظایف خود در حوزه ی شبکه ی ملی اطلاعات فراموش کرده اند بگوئیم که بجای تولید هجمه در فضاهایی که اصلا برای مردم خروجی ندارد سعی در تولید محتوا برای این شبکه داشته باشند تا شاید انتظار چندساله پایان گیرد وما هم در زمره ی کشورهایی باشیم که به این فناوری دست پیدا کرده اند.

کد خبر : 15721
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 - 21:45
دلواپسان بجای تولید هجمه تولید محتوا کنند

به گزارش نبض بازار ، در دنیایی که امروز بسیاری از دانشمندان فضایی اش به دنبال پیدا کردن نشانه هایی از حیات در کرات دیگر منظومه ی شمسی می گردند و در قرنی که ارتباطات در آن حرف اول را می زند و داشتن گسل ارتباطی در این روزگار به هیچ وجه قابل قبول نیست و اگر در جایی این مشکل وجود داشته باشد باید سریعا مرتفع شود عده ای هستند در کشور که بدون اطلاع یا با اطلاع حرفهایی را بیان می کنند و دست به انتشار مطالبی در رسانه ها می زنند که در مقتضیات زمان حاضر جایی ندارد و آنقدر نخ نما شده است که باید قدمت آنها را به روزگار قبل از پیدایش ارتباط مربوط دانست. نصب دکل در منطقه طالقان برخی افراد را بر آن داشته تا با دوربین و امکانات و با مصاحبه گرفتن از چندتن از افراد بومی هجمه ای راه بیندازند که به وسیله ی آن وزیر ارتباطات را تخریب کنند. استدلال دلواپسان دیروز و مداخله گران امروز بودن خانه ای در این منطقه است که از قضا مربوط به پدر همسر آذری جهرمی است. آنها با دستاویز قرار دادن همین موضوع نصب دکل مخابراتی در این منطقه را به واسطه ی رفت و آمد وزیر ارتباط به ویلای پدرخانمش می دانند.

طبق آخرین آمار سرشماری در سال 90 جمعیت این منطقه به حدود 26976 نفر می رسد و از 86 روستا تشکیل شده که دارا بودن آب و هوای خوب ،منابع طبیعی و مناظر زیبا می تواند آن را جزو جاذبه های گردشگری بسیار حائز اهمیت قرار دهد اما جذب برخی ظرفیتها با توسعه ی امکانات رابطه ی مستقیم دارد. در روزهایی که ایجاد شبکه ی ملی اطلاعات در دستور کار نظام قرار دارد عدم برخورداری از امکانات ارتباطی اصلا جالب نیست و باید برای رفع این نقیصه تلاش کرد. و آیا به فرض قبول استدلال عده ای که ویلای پدر خانم وزیر ارتباطات باعث شده تا این این کار انجام شود آیا نفس کار زیر سؤال می رود؟ با رفت و آمد مسئولی در یک منطقه نقصی مشاهده می شود آیا به دلیل اینکه رفع آن برای عده ای خوراک رسانه ای درست می کند نباید نسبت به حل آن اقدام کرد؟ در این صورت تکلیف بقیه ی ساکنان این منطقه چه می شود و آیا همچنان باید از داشتن ساده ترین امکانات ارتباطی محروم باشند؟ جمع کردن قمارخانه های اینترنتی و ساعی بودن در جهت راه اندازی دولت الکترونیک و شبکه ی ملی اطلاعات این روزها بیشتر از هر زمان دیگری عده ای را ناراحت کرده زیرا با راه انداختن سر و صداهای واهی سعی در ایجاد فضایی دارند که در آن بتوانند یا با وزارت ارتباطات معامله کنند یا تمرکز آذری جهرمی و همکارانش را در نقطه ی دیگری متمرکز کنند تا کارها به کندی پیش برود تا شاید در دولت آینده بتوانند با داشتن صندلی در این سازمان اهداف غیر ملی خود را پیش ببرند. استدلال این گروه در موضوع نصب دکل طالقان آنقدر ضعیف است که باید گفت اگر با آنها همراه شویم هیچوقت در سطح شهر تهران نباید عملیاتی صورت گیرد زیرا خانواده ی اعضای دولت در پایتخت ساکن هستند و ممکن است این فرضیه شکل بگیرد که به سبب سکونت آنها در فلان منطقه ی تهران یک کار سازمانی در حوزه ی اجرایی ، عمرانی و یا ارتباطی انجام شده و این موضوع در هزاره ی سوم بسیار سطح پائین و غیرقابل قبول است.

جا دارد به همه ی کسانی که امروز وظایف خود در حوزه ی شبکه ی ملی اطلاعات فراموش کرده اند بگوئیم که بجای تولید هجمه در فضاهایی که اصلا برای مردم خروجی ندارد سعی در تولید محتوا برای این شبکه داشته باشند تا شاید انتظار چندساله پایان گیرد وما هم در زمره ی کشورهایی باشیم که به این فناوری دست پیدا کرده اند. گویا برخی منتقدان امروز وزارت ارتباطات به دلیل حجم پائین وظایف سازمانی زمان زیادی برای دشمن تراشی دارند و انرژی خود را بجای انجام وظایف محوله ، در جاهای بیهوده مصرف می کنند. شاید بد نباشد از آنهایی که از ابتدای روی کار آمدن آذری جهرمی شمشیر را از رو بسته اند سؤال کرد چه وظایفی را باید در اجرایی کردن دولت الکترونیک و شبکه ی ملی اطلاعات انجام می دادند و هنوز از آن امتناع می کنند؟ شاید به دلیل مطالبه ای که می توان از آنها داشت سعی در منحرف کردن اذهان عمومی و برخی از دستگاههای نظارتی دارند اما بهتر است قبل از اینکه چهره ی خود را بیشتر نمایان کنند به فکر خدمت باشند که هیچ عبادتی بالاتر از این نیست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.