دشمن شاد کن نباشیم

حالا که عده ای فضای داخل کشور را از حیث آزادیهای مدنی و شخصی ناامن تلقی می کنند چرا باید آب در آسیاب دشمن ریخته شود و با انجام کاری غیراصولی تنها به کشور و نظام هزینه تحمیل کرد؟

کد خبر : 15057
تاریخ انتشار : شنبه 21 اردیبهشت 1398 - 19:12
دشمن شاد کن نباشیم

به گزارش نبض بازار ، هجمه ها علیه وزارت ارتباطات همچنان ادامه دارد و گویا قرار نیست منصفانه درباره ی موضوعاتی که امروز درباره ی عملکرد این وزارتخانه در خصوص فضای مجازی مطرح است رفتار شود. بررسی کارنامه ی آذری جهرمی و همکارانش در روابط عمومی این وزارتخانه نشان می دهد که بعد از مدتها شاهد پاسخگویی سریع و درست به مردم آن هم از سمت وزارتخانه ای هستیم که زیرساختهای زیادی را باید مدیریت کند و البته در کنار همه ی این دستاوردهای قابل توجه باید به عده ای که به جای کار عملی تنها تهدید کردن را بلدند پاسخگو باشد. فضای مجازی از جمله موضوعاتی است که اگرچه همه ی مشکلات آن تنها وظیفه ی وزارت ارتباطات نیست اما گویا پاسخگوی همه ی مسائل آن باید باشد. این موضوع را مکارم شیرازی نیز در صحبت های اخیر مد نظر قرار داد و اظهار کرد: ” حل مشکلات فضای مجازی تنها در حیطه ی وظایف وزارت ارتباطات نیست “. اگر منظور عده ای از مدیریت فضای مجازی توسط وزارت ارتباطات حدف کامل این فضاست باید این مسئله را خیلی شفاف بیان کنند زیرا در غیر اینصورت نمی توان با سیاست کلی گویی و چند پهلو صحبت کردن نتیجه ی مشخص گرفت. یکی از مزیت های فضای مجازی رصد رفتار و گفتار مسئولینی  است که به فاصله ی کوتاهی توسط مردم صورت می گیرد و اگر کسی از این حیث احساس ناراحتی می کند باید در نوع رفتا و عمل به وظایف خود بازبینی انجام دهد. البته باید پذیرفت که فضای مجازی برخی مشکلات را به همراه دارد اما آیا وظیفه ی مرتفع کردن همه ی آنها با وزارت ارتباطات است؟ رسیدن به یک راهکار جامع در قالب برگزاری نشستهای نقد و اندیشه از کارکردهایی بود که توسط آذری و جهرمی و تیم روابط عمومی این وزارتخانه انجام شد و جای سؤال اینجاست که عده ای به آن هم نقد داشتند و آن را خارج از وظایف این سازمان می دانستند و می دانند. از این رفتار و گفتار اینطور بر می آید که برای برخی خوشایند است تا این وزارتخانه بجای بررسی جامع مشکلات امروز صفحات مختلف اجتماعی انگتش را روی دکمه ی فیلترینگ فشار دهد و خیال همه به خصوص آنهایی را که می توان کوتاهی در رفتار و وظایفشان را به وضوح دید راحت کند. عدم همکاری برخی سازمان ها و دستگاهها دراین باره از جمله گلایه های آیت الله مکارم شیرازی هم بود و با بیان کردند امیدواریم نسبت به این موضوع حیاتی احساس مسؤولیت کنند و با عزمی راسخ گام بردارند تا مساله کاملا حل شود.

با وجود اینکه در چندماه گذشته با یکی از حساسترین وزارتخانه های کشور به چشم یک متهم رفتار شد اما صحبت های اخیر یکی از برجسته ترین مراجع تقلید کشور گویای آن است که نه تنها نباید تنها به فکر حذف از چنین فضایی بود بلکه باید با همکاری همه ی دستگاهها نسبت به اجرایی کردن راه حل ها و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات اقدام کرد. انداختن توپ در زمین یک سازمان شانه خالی کردن از وظایفی است که مأمور به انجام آن هستیم. با پیگیری اخبار و اطلاعات به درستی می توان فهمید که در چند وقت گذشته مقاومت وزارت ارتباطات مقاومت دربرابر شخص یا اشخاص نیست بلکه مقاومت در برابر کار نادرست است که می تواند پیامدهای جدی داخلی و خارجی برای کشور داشته باشد. حالا که عده ای فضای داخل کشور را از حیث آزادیهای مدنی و شخصی ناامن تلقی می کنند چرا باید آب در آسیاب دشمن ریخته شود و با انجام کاری غیراصولی تنها به کشور و نظام هزینه تحمیل کرد؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.