دادگاه نیشکر هفت تپه پای کدام مسئولین و خانواده هایشان را وسط کشید؟

جلسه دوم دادگاه نیشکر هفت تپه دیروز در شرایطی برگزار شد که در ابتدا قرار بود که این جلسه به صورت علنی برگزار شود ولی این اتفاق نیفتاد و بیشتر این شائبه تقویت شد که کسی با 33 سال سن و بدون تجارب کافی در این حد و اندازه ها نیست که چنین وضعیتی را رقم بزند.

کد خبر : 60296
تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 11:49
دادگاه نیشکر هفت تپه پای کدام مسئولین و خانواده هایشان را وسط کشید؟

به گزارش نبض بازار ، جلسه دوم دادگاه نیشکر هفت تپه دیروز در شرایطی برگزار شد که در ابتدا قرار بود که این جلسه به صورت علنی برگزار شود ولی این اتفاق نیفتاد و بیشتر این شائبه تقویت شد که کسی با 33 سال سن و بدون تجارب کافی در این حد و اندازه ها نیست که چنین وضعیتی را رقم بزند. در این جلسه اتفاقات عجیب و غریبی افتاد اتفاقاتی که پیش از همه چیز ناراحت کننده و بازگوکننده برخی از واقعیاتی است که باید نسبت به آن تأمل بیشتری کرد. مشکلاتی که در جریان خصوصی سازی این شرکت به وجود آمد موجی از واکنش های مختلف را در رسانه های ایران و جهان به همراه داشت. این جلسه که به ریاست قاضی مسعودی مقام در محل دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی تهران ، شعبه سوم برگزار شد در ابتدا با سخنانی آغاز به کار کرد که رنگ و بوی هشدار داشت.

 

هشدار قاضی مسعودی مقام به برخی ها

 

قاضی مسعودی مقام در ابتدا گفت که برخی فکر می کردند که این دادگاه برگزار نمی شود دیدید که برگزار شد! هیچ کس حق دخالت در روند دادگاه را ندارد. استاندار خوزستان و بالاتر از ایشان حق دخالت در دستگاه قضا را ندارد. اسد بیگی مدیرعامل 33 ساله نیشکر هفت تپه متهم به سردستگی سازمان یافته اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارزهای دولتی بود.

پای همسر استاندار خوزستان و همسرش در پرونده نیشکر هفت تپه

نماینده دادستان یک اتهام دیگر اسدبیگی را آلوده کردن مسئولین خواند و گفت وی اعتقاد دارد هرکسی را در هرمقامی می توان خرید. همسر استاندار خوزستان اعتراف کرده که هزینه سفر استاندار و خانواده وی ( چندین خانواده و وابستگان ) را اسدبیگی داده. هزینه بلیط ها و تورها 25 هزار دلار شده است. که به واسطه شخصی به نام اکبر میرزائی 200 هزار دلار به همسر استاندار خوزستان داده است. اسدبیگی به دفاع از استاندار خوزستان پرداخت و گفت ایشان مرد شریفی است حامی من بوده بوده اما فرد متمولی است . چند آزمایشگاه دارد پس نیازی به 25 هزار دلار من نخواهد داشت!

نام رئیس صندوق توسعه ملی در بین متهمان

مسئله تأسف بار دیگر در دادگاه نیشکر هفت تپه پیدا شدن نام شهیدزاده رئیس صندوق توسعه ملی بود. که نماینده دادستان گفت: پرونده و کیفرخواست شهیدزاده به زودی به دادگاه ارائه خواهد شد.

دلارهای دریافتی مدیرعامل هفت تپه کجاست؟

اسدبیگی با ابهامات و اتهامات زیادی روبروست که چه بسا رمزگشایی از آنها حسابی برای برخی ها هزینه داشته باشد. اسدبیگی با شرکا قرارداد واردات خط تولید ۱۸ هزار تُنی نیشکر به مبلغ ۶۳۲ میلیون دلار را ثبت کرده که ۳۴۵ میلیون دلار را دریافت کرده، درحالیکه ارزش واقعی این خط تولید ۱۴ میلیون دلار بوده است و دست آخر هیچ وارداتی هم صورت نگرفته!

اقدام دیگر وی، دریافت ۳۸۰ میلیون دلار ارز مبادله‌ای برای واردات ربات‌های صنعتی برای بردهای الکترونیکی نیشکر هفت‌تپه بوده در حالیکه مجموع واردات بردهای الکترونیکی کل کشور از سال ۹۴ تا ۹۷ به میزان ۵۱ میلیون دلار بوده است!

بیشتر بخوانید…

61 ماه حبس برای دو نماینده مجلس / سلطان خودرو و همسرش اعدام می شوند

عدم افشای حقوق اعضای هیئت مدیره کشتیرانی با چه توجیهی؟ + سند

استخدام در وزارت نفت چراغ سبز زنگنه به مجلسی هاست؟

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.