خودسازی مقاومتی در صنعت مادر کشور

اختلاف نظر عده ی زیادی روی انتخاب افراد مختلف جهت واگذاری صندلی بخشهای مختلف مدیریتی مزید بر علت بود تا همچنان مسائل مختلفی بر سر راه خودروسازان وجود داشته باشد. تحولاتی که در حوزه های مختلف خودروسازی انجام می گرفت باعث گردیده بود که ذره بین بسیاری از رسانه ها روی صنعت خودروسازی قرار گیرد

کد خبر : 50120
تاریخ انتشار : چهارشنبه 9 بهمن 1398 - 20:45
خودسازی مقاومتی در صنعت مادر کشور

به گزارش نبض بازار ، اهمیت صنعت خودروسازی کشور بر کسی پوشیده نیست صنعتی که در دور جدید تحریمها جزو سرلیستهای ترامپ بود و باعث شد بسیاری از قراردادهای تجاری با شرکتهای معتبر خارجی در یک شب از بین برود تا طرحهایی که پیش بینی می شد با چالش مواجه گردد. در این میان اختلاف نظر عده ی زیادی روی انتخاب افراد مختلف جهت واگذاری صندلی بخشهای مختلف مدیریتی مزید بر علت بود تا همچنان مسائل مختلفی بر سر راه خودروسازان وجود داشته باشد. تحولاتی که در حوزه های مختلف خودروسازی انجام می گرفت باعث گردیده بود که ذره بین بسیاری از رسانه ها روی صنعت خودروسازی قرار گیرد و لحظه به لحظه تمامی اخبار این گروه ها سرتیتر بسیاری از رسانه های اقتصاد و صنعتی شود. اما در عین حال نباید از تلاشهایی که انجام میشد اما در مورد آنها کم شنیده می شد ساده گذشت. در روزهایی که جاده مخصوصی ها آماج انتقادات بودند در نهایت خروجی تلاشهایشان حرکت در مسیر رونق تولید و ایجاد جو مناسبی برای گردآوری حداکثری ظرفیتها بود. این مسئله البته فقط در قالب یک طرح باقی نماند زیرا خیلی زود شاهد تغییرات زیادی در بخش صنعت مادر کشور بودیم که ماحصل آن خروج بسیاری از خودروهای کف پارکینگ با رفع عیب ، طرحهای مناسب فروش ، تغییر ساز و کار تعامل با قطعه سازان و ایجاد روابط سازمانی با همه بخشهای مرتبط و همچنین ترمیم ارتباطات با وزارت صنایع بود. در کنار همه ی این تلاشها باید به بومی سازی خوب محصولات خودرویی و کارهای انجام شده در این بخش نیز پرداخت. به عنوان مثال ایران خودرو رکود تولید روزانه ی خود را شکست آن هم در شرایطی که کمتر کسی به این مسئله امیدوار بود.

شکستن رکورد در دیماه 98 در حالی برای ایران خودرو رقم خورد که به زعم برخی کارشناسان این موضوع در توان ایران خودرو دیده نمی شد. حالا علاوه بر اینکه این مسئله در آبی پوشان جاده مخصوص به وضوح دیده می شود نباید از حرکت این گروه صنعتی در همکاری با شرکتهای دانش بنیان جهت بومی سازی صفر تا صد محصولات گذشت. میزان ارزبری تولیدات مختلف این گروه زمینه ای را فراهم کرد تا در اوج تحریمهای ظالمانه مهندسین ایرانی بتوانند 80 درصد محصولات خود را بومی سازی کنند و خبر خوشی که این روزها می توان به کرات در مورد آن گفت این است که به زودی شاهد خواهیم بود که 100% این محصولات داخلی سازی می شود و لازم نیست برای ساده ترین تغییرات و یا فراگیری دانشهای مربوطه به قراردادهای گزاف تن داد. این بخش از تلاش جمعی خودروسازان در کنار تسهیل نمودن بازار رقابتی توسط دستگاههای ذیربط یعنی امیدواری به ارتقای صنعت کشور که آورده ی مناسبی برای اقتصاد خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.