جواب جوابیه/ جهت دادن به سبک بانک کشاورزی

بانک کشاورزی در این جوابیه چنان از پرداخت تسهیلات صحبت و از آن در جهت دادن به ذهن مخاطبان استفاده کرده که انگار لازم است وظایف این بانک را به مدیران آن یادآوری کنیم و یا این شائبه به وجود می آید که مدیران بانک کشاورزی از حسابهای شخصی خود ، این تسهیلات را پرداخت کرده اند

کد خبر : 16062
تاریخ انتشار : شنبه 28 اردیبهشت 1398 - 21:41
جواب جوابیه/ جهت دادن به سبک بانک کشاورزی

به گزارش نبض بازار ، بعد از انتشار مطلبی در در سایت نبض بازار با عنوان ” بانک کشاورزی بانک کشاورزی باشد نه بیشتر نه کمتر ” روابط عمومی این بانک جوابیه ای را به دفتر نبض بازار ارسال کرد که طبق قانون تماماً محتوای آن در بخش ویژه های این سایت منتشر شد اما در این جوابیه نکاتی دیده می شود که بد نیست به آن نگاهی کنیم:

در شماره ی یک این جوابیه که بسیار با زبان روابط عمومی ها نگاشته شده در خصوص این موضوع که ”  بانک کشاورزی حتی در راستای اهداف تعیین شده از سوی وزارت کشاورزی عمل نمی کند ” مستندات لازم را خواسته در حالیکه اگر بنا بود مطلب به درستی مورد مطالعه قرار گیرد به خوبی سند این ادعا در همان پاراگراف قابل مشاهده است به اضافه ی اینکه اگر به خبرگزاریهای دیگر در این مورد مراجعه می شد کاملا این شائبه از بین می رفت.

حجم بالای کار در دفتر رسانه بدون شک خطاهایی را با خود دارد که ضمن عذرخواهی از مخاطبان عزیز می پذیریم که وزارت کشاورزی در لید خبر و بخشی از متن سهواً وزارت بازرگانی و درجایی وزارت اقتصاد درج شده که البته بعداً تصحیح شد اما گویا این اشتباه بهانه ای شده برای مچ گیری مدیران بانک کشاورزی تا با تمسک به آن محتوای خبر را کمرنگ و اهمیت جلوه دهند. بدون  شک ما و همه ی همکارانمان در تحریریه ی نبض بازار به نبود وزارت بازرگانی اشراف داریم هرچند که با خواندن کل مطلب می توان به اشتباهی که در متن صورت گرفته پی برد.

مطلبی که درباره ی اختلاف نظر بانک کشاورزی بیان شده اشاره به روابط بانک کشاورزی و وزارت کشاورزی دارد نه وزارتخانه ای که هنوز تشکیل نشده اما گویا همچنان در این جوابیه مانور روی اشتباهی است که در متن صورت گرفته.

در قسمت 4 این جوابیه اشاره گردیده که تشکیل وزارت خانه ی جدید چه ربطی به تقابل سازمانها دارد؟ البته تعجب می کنیم از مدیران بانک کشاورزی که این معادله را بلد نیستند. اگر هر سازمانی در انجام وظایف خود به دور از هر حاشیه ای درست عمل کند لازم نیست تا هزینه ی تشکیل سازمان جدیدی پرداخت شود اما وقتی اختلاف نظرها زیاد می شود تردیدها به وجود می آید که از دل این ماجرا راه حلهایی استخراج می شود که گاهاً نه تنها درست نیستند بلکه یقیناً اشتباهند.

بانک کشاورزی در این جوابیه چنان از پرداخت تسهیلات صحبت و از آن در جهت دادن به ذهن مخاطبان استفاده کرده که انگار لازم است وظایف این بانک را به مدیران آن یادآوری کنیم و یا این شائبه به وجود می آید که مدیران بانک کشاورزی از حسابهای شخصی خود ، این تسهیلات را پرداخت کرده اند بانکها باید در خدمت مردم باشند و انجام کار درست جزو وظایف ذاتی هر سازمانی است اما اگر کار و رفتار اشتباهی انجام شود قابل نقد و بررسی است. اتفاقا در همین مورد می توان به مواردی اشاره کرد که ناقض ادعای بانک کشاورزی است ؛

تذکر محمدرضا پور ابراهیمی به وزرای اقتصاد و دارایی در آذر 97 به دلیل عملکرد نامناسب مدیرعامل بانک کشاورزی در تأمین اعتبارات ؛

اظهارات مهرداد لاهوتی نماینده ی مردم لنگرود درباره ی مراجعه ی مردم به نمایندگان در خصوص اعطای وام به آنها از طرف بانک کشاورزی به سفارش نمایندگان ؛

اظهارات نمایندگان در خصوص توهین خدارحمی درباره ی طرح موضوع اعطای وام 10 میلیونی به آنها ؛

نقض بخشنامه ی هیئت محترم وزیران در خصوص امهال سه ساله ی جرائم ، کارمزد و سود وامهای سر رسید شده کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه.

اگر این موارد که به گوشه ای از آنها اشاره شد بی پروایی نیست و به معنای انجام رسالت بانکی تعریف می شود پس ما قضاوت را بر عهده ی مخاطبان خود می گذاریم.

در اکثر بخشهای این جوابیه از تحریریه ی نبض بازار مستنداتی خواسته شده در حالیکه این بانک به کرات در یک جوابیه ی دو صفحه ای ، درج آن خبر را بر اساس منافع و انگیزه های شخصی تحریریه ی این سایت برشمرده است حالا ما از مدیران این بانک می پرسیم مستندات شما در این اتهام چیست؟

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.