تولید روزانه گاز کشور به 900 میلیون متر مکعب رسید

تعداد روستاهای دارای گاز کشور از 14 هزار روستا در سال 92 اکنون به حدود 32 هزار روستا رسیده است یعنی به‌ طور میانگین سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می‌شود.
کد خبر : 100714
تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 آذر 1399 - 13:00
تولید روزانه گاز کشور به 900 میلیون متر مکعب رسید

به گزارش نبض بازار ، حسن منتظر تربتی، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به حل مشکل تعادل تولید و مصرف در کشور طی سالهای اخیر، گفت:با توجه به اقدامات موثر طی سالهای اخیر در پارس جنوبی ، تولید روزانه گاز کشور به 900 میلیون متر مکعب رسیده است که معادل 5 میلیون بشکه نفت در روز است.

 

 

وی با بیان اینکه اگر ایران از گاز طبیعی بهره مند نمی شد، ما برای تأمین انرژی کشور نفت وارد می کردیم، افزود: خوشبختانه این انرژی پاک هم اکنون در بخش های مختلف خانه، صنعت و نیروگاه ها در دسترس مردم است.

 

 

سخنان آقای تربتی مدیر عامل شرکت ملی گاز

 

مدیرعامل شرکت ملی گاز اظهار داشت: مسئله دیگری که در گذشته وجود داشت نوع شبکه گاز رسانی در کشور بود، یعنی شاخه های شبکه نقاط ضعف آن بود اما در سالهای اخیر با افتتاح کریدور غربی و دامغان خطوط لوله نکا کیاسر، این خطوط لوله آنها به شبکه گاز رسانی با قطر 56 اینچ متصل شده و یک شبکه بهم پیوسته ایجاد شده است.

 

 

تربتی همچنین به افزایش مصرف روزانه 30 میلیون مترمکعبی گاز طبیعی در تابستان امسال نسبت به زمان مشابه سال 98 اشاره کرد و گفت: به‌ طور معمول هر سال تعدادی شهر و روستا به شبکه گاز کشور افزوده می‌شود که بخشی از افزایش مصرف به این موضوع معطوف است، اما عمده افزایش غیر معمول امسال به‌ دلیل افزایش شست‌ و شوها، استفاده از آب گرم و به تبع آن افزایش مصرف گاز در تابستان بود.

 

 

 

وی با تأکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی، گفت: “پیش بینی می کنیم زمستان امسال این روند بیش از هر سال افزایش یابد.”معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه اکنون عمده شهر های کشور به شبکه گاز متصل هستند، یادآور شد: تعداد روستاهای گازدار کشور از 14 هزار روستا در سال 92 اکنون به حدود 32 هزار روستا رسیده است یعنی به‌طور میانگین سالانه 3 هزار روستا به شبکه گاز متصل می‌شود.


 

خبر اقتصادی خبر
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.