تعامل خودروسازان با بخشهای مختلف حمل و نقل ادامه دار است

همگرایی در این صنایع سبب می شود که علاوه بر ایجاد تعامل سازمانی با سایر بخشها شاهد انتقال تجربیات و استفاده از نقاط قوت باشیم که با کمترین هزینه انجام شدنی است.

کد خبر : 50790
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 1398 - 19:56
تعامل خودروسازان با بخشهای مختلف حمل و نقل ادامه دار است

به گزارش نبض بازار ، خدمتی که صنایع بالادستی در اقتصاد کشور انجام می دهند تنها معطوف به حوزه ی تخصصی خودشان نیست بلکه این قضیه می تواند سایر ارگانها و سازمانها را پوشش دهد. همگرایی در این صنایع سبب می شود که علاوه بر ایجاد تعامل سازمانی با سایر بخشها شاهد انتقال تجربیات و استفاده از نقاط قوت باشیم که با کمترین هزینه انجام شدنی است. امروز در بخش اقتصاد مقاومتی نیازمند نگاه جدید به روابطی هستیم که می تواند پایه و اساس اقتصاد را بدون تحولات بزرگ تغییر مثبت دهد و برای این موضوع حتما و بدون شک باید تابع مناسبی از رفتار مدیریتی را شاهد باشیم تا ضمن توسعه ی دامنه ی همکاریها از تداخل کاری جلوگیری شودکه این به معنای تعامل است. بحث امروز صنایعی مانند خودروسازی باید همانند بخشهای فولاد و پتروشیمی ها به آن نگریسته شود زیرا اثرگذاری این موضوع می تواند بسیار حائز اهمیت باشد زیرا مشتریان و خریداران محصولات این بخش از تولید ، همه ی مردم هستند پس به لحاظ خرید کمتر شاهد خواهیم که اشباع خرید صورت گیرد. خودروسازی کشور اگرچه در چندسال قبل برخی انتقادات جدی را به خود وارد می دید اما منصفانه تر است که ملاک را بر وضعیت فعلی آنها قرار دهیم.

اصلاح ساختار در سایه مشارکت و اتخاذ سیاست مناسب از جمله اتفاقاتی است که با روی کار آمدن فرشاد مقیمی در ایران خودرو افتاد. تصحیح روشهای تعاملاتی با شرکتهای مرتبط ، انسجام تولید ، قرار گرفتن تسویه حساب با قطعه سازان در اولویت کاری و نیز تعامل گسترده با سایر سازمانها از جمله نکات مثبتی است که این روزها در این شرکت خودرویی به وضوح قابل رؤیت است. اما اتفاق خوب دیگری که این روزها در مجموعه ی ایرانخودرو شاهد هستیم ارتباط است که بین این بخش و برخی دیگر از سازمانها به وجود آمده است. تحویل خودروهای آتش نشانی به شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری وزات راه و شهرسازی از جمله مسائلی است که این روزها اخبار خوبی را در اردوگاه خودروسازان انتشار می دهد. البته نباید این قضیه را فراموش کرد که ایران‌خودرو دیزل نخستین شرکتی است که توان جایگزینی خودروهای فرسوده با نو را دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.