به گزارش نبض بازار ، شرکت پتروشیمی جم که به اختصار JPC نامیده می شود، بعنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولید الفین در جهان، یکی از طرح های توسعه ای شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در سال 1378 در منطقه آزاد پتروشیمی پارس در عسلویه بوده‌است که عمدتا به منظور تولید الفین ها و پلی اتیلن های سبک خطی و سنگین در زمینی به مساحت تقریبی 77 هکتار، که 41 هکتار آن از طریق خشک نمودن دریا استحصال شده‌  تاسیس گردیده است.

شرکت پتروشیمی جم در 02/08/90 در فهرست شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار تهران درج گردیده و تر کیب سهامداران عمده ی آن عبارتند از سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری ، صندوق بازنشستگی کشوری ، شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین ، سرمایه گذاری استانی ، شرکت گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان ، شرکت گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق .ب.کشوری،  موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر.

این شرکت با 15 پروانه ی ساخت مختلف محصولات پلیمری ، 20 گواهینامه در حوزه های مختلف مرتبط و تقدیرنامه های زیاد یکی از شرکت های مهم و در حوزه ی پتروشیمی است که باید نهایت دقت درباره ی شیوه های مدیریتی و پیاده سازی برنامه ها درباره ی آن انجام شود.

در جدیدترین تحولات این شرکت شاهد تغییر مدیرعامل بودیم. سید حسین میر افضلی که از مهرماه 94 به عنوان مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره انتخاب شده بود پس از 40 ماه تلاش و با کارنامه ای بسیار درخشان از این سمت کنار رفت و به جای مجید خاموردی که از خرداد 96 ریاست هیئت مدیره ی پتروشیمی جم را در در اختیار داشت عهده دار این سمت شد. دکتر محمدرضا سعیدی که تجربه ی بسیار بالایی در حوزه ی شیمی و به خصوص هلدینگ ها و بنگاههای پتروشیمی دارد از این پس به عنوان مدیرعامل جدید پتروشمی جم فعالیت می کند. سعیدی عضویت در هیات مدیره پتروشیمی غدیر ، هلدینگ تیپیکو، نمایندگی مجلس و معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش را در کارنامه خود دارد.

لازم به ذکر است که این پایگاه خبری اولین رسانه ای بود که از تحولات صورت گرفته در پتروشیمی جم آگاهی داشت اما بنا بود که موضوع همراه با مصاحبه ای از حسین میرافضلی مدیرعامل سابق پتروشیمی جم به اطلاع شما مخاطبان عزیز برسد که در تماس خبرنگار نبض بازار این قرار به روز دیگری موکول شد.