تجارت زیان؛

تجارت پر ابهام!!! + اسناد

رضا دولت آبادی در پایان نه ماهه 98 بدهی های بانک تجارت را 93 درصد دارائیهای این بانک می بیند و نسبت درآمد به هزینه بانک متبوع خود را 33 درصد می بیند و یا به عبارت دیگر هزینه های بانک 33 درصد بیشتر از درآمدهای آن است.
کد خبر : 57539
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 - 21:44
تجارت پر ابهام!!! + اسناد

به گزارش نبض بازار ، بانک تجارت که یکی از بزرگترین بانکهای خصوصی کشور است به دست رضا دولت آبادی اداره می شود که با لیسانس حقوق قضایی سکان مدیریت این بانک را برعهده دارد. بانک تجارت با داشتن 23 شرکت فرعی و وابسته بالغ بر 20 هزار میلیارد ریال از آنها مطالبه دارد. این در شرایطی است که افزایش 12 درصدی زیان انباشته این بانک در 9 ماهه 98 رقم زیان این بانک را به بیش از 122 هزار میلیارد رساند. این بانک که با نماد وتجارت در بازار بورس فعالیت می کند به رغم اینکه با زیان انباشته فراوان روبروست اما در بازار بورس اوضاع را خیلی بهتر از صورتهای مالی خود می بیند. رضا دولت آبادی در پایان نه ماهه 98 بدهی های بانک تجارت را 93 درصد دارائیهای این بانک می بیند و نسبت درآمد به هزینه بانک متبوع خود را 33 درصد می بیند و یا به عبارت دیگر هزینه های بانک 33 درصد بیشتر از درآمدهای آن است.

البته در بررسی صورتهای مالی بانک موارد دیگری نیز به چشم می خورد مانند اینکه چهار شرکت فرعی و وابسته این بانک طی 9 ماهه 98 بالغ 4 هزار و 877 میلیارد ریال تسهیلات از این بانک دریافت کرده اند و رقم مطالبات این بانک از شرکت های فرعی و وابسته به بیش از 20 هزار میلیارد می رسد که از این جهت 204 میلیارد ریال ذخیره مطالبات مشکوک الوصول در حسابها پیش بینی شده. این بانک در پایان نه ماهه 98 بابت فروش املاک 18 هزار میلیارد ریال طلب دارد. در ادامه می بینیم که ارزش دفتری زمین و ساختمان های بانک تجارت به بیش از 24 هزار میلیارد رسیده که رقم بسیار قابل توجهی است.

تجارت رضا دولت آبادی زیان شرکت

تجارت رضا دولت آبادی زیان شرکت تجارت رضا دولت آبادی زیان شرکت

در بررسی وضعیت مالیاتی بانک نیز به ابهام قابل توجهی برخورد می کنیم مالیات ابرازی بانک در نه ماهه 98 رقم 1.953 میلیارد ریال بود اما مالیات تشخیصی بیش از 10 هزار میلیارد برآورد شد و در نهایت این بانک 2.4 برابر مالیات ابرازی خود یعنی معادل 4.805 میلیارد ریال مالیات پرداخت کرد و البته باید از مدیران مالی این بانک پرسید این تفاوت فاحش بین مالیات تأدیه شده و مالیات ابرازی چه توجیهی دارد؟

تجارت رضا دولت آبادی زیان شرکت

ضمن اینکه در مورد رقم مطالبات غیرجاری این بانک که 22 درصد تسهیلات بانک را تشکیل می دهد نیز منتظر شنیدن توضیحاتی هستیم

تجارت رضا دولت آبادی زیان شرکت

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.