تا سال 1400 تحولات مهمی در نظام بانکی به وجود می آید

طبق آمار موجود 80 درصد نقدینگی کشور در بانکهاست که پیام این آمار یعنی همچنان بار سنگینی بر دوش نظام بانکی کشور است تا با شرایط موجود بتوان از بحران خارج شد

کد خبر : 50077
تاریخ انتشار : شنبه 5 بهمن 1398 - 12:04
تا سال 1400 تحولات مهمی در نظام بانکی به وجود می آید

به گزارش نبض بازار ، طبق آمار موجود 80 درصد نقدینگی کشور در بانکهاست که پیام این آمار یعنی همچنان بار سنگینی بر دوش نظام بانکی کشور است تا با شرایط موجود بتوان از بحران خارج شد.

بانک محور بودن اقتصاد کشور به معنی بیکار بودن سایر صنایع نیست بلکه به معنای اعتماد و اطمینان مردم به مجموعه ی عظیمی است که در آن بدون ریسک و با برخورداری از برخی تسهیلات علاوه بر اینکه می توانند موجب توسعه ی سرمایه ی خود شوند بلکه می توانند موجب افزایش نقدینگی در نظام بانکی و درنتیجه ارائه ی خدمات بهتر گردند. بانکهای خصوصی کشور همواره یکی از جاذبه های پولی کشور است و می توان اینطور استنباط کرد که در شرایطی که بسیاری به واسطه ی ریسکهای موجود در بازار نمی دانند که پول خود را در کجا سرمایه گذاری کنند بدون شک بانکها بهترین انتخاب هستند. در بین همه ی بانکهایی که امروز مشغول خدمت رسانی هستند نباید از اسم بانک ملت غافل شد.

ملتی ها در توسعه ی بانکداری دیجیتال همیشه پیشقراول بودند و با در نظر گرفتن ریسکهای موجود اقداماتی در جهت نظام بانکداری دیجیتال طرح و پیاده می کنند. این موضوع البته در مورد این بانک تازگی ندارد بلکه همکاریهای مختلف با بخشهای دانشجویی و دانش بنیان سبب شده تا بانک ملت ریسک انجام برخی طرحها را بپذیرد و در عوض به نظام بانکی و مشتریان خود بهترین سرویس را ارائه دهد.

سند چشم انداز بانک ملت در سال 1400 که در 9 محور تعیین شده مهمترین بخش را بر بانکداری دیجیتال قرار داده و اینطور که به نظر می رسد می توان یکی  دوسال باقیمانده تا سال 1400 را سال تحول نظام بانکی کشور دانست زیرا مدیران بانک ملت اولین بانک دیجیتال کشور برنامه های زیادی برای توسعه ی آن دارند.

طراحی 23 کلان پروژه و 126 پروژه در زمینه بانکداری دیجیتال  در این بانک آغاز گردیده و آموزش این نوع بانکداری نیز در سطح مدیران و کارکنان صف و ستاد در حال انجام است. در عین حال پروژه Core2را از یکی از زیرساخت های اصلی بانکداری دیجیتال است که فاز نخست این پروژه با 20 محصول به بهره برداری رسیده است و در سال 99 به صورت کامل عملیاتی خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.