به گزارش نبض بازار ، اقتصاد کشور این روزها خاص ترین دوران خود را سپری می کند. هجمه های شدید بین المللی که به واسطه ی توهمات دولت امریکا و برخی از هم پیمانانش بر اوضاع سرمایه ی کشور فشار می آورد سبب شده که رویکرد جدیدی در اقتصاد کشور در حال شکل گیری باشد. در گام نخست همانطور که در خبرها خواندیم “عملیات «بازار باز» با مصوبه‌ای که در پنجاه و نهمین مجمع بانک مرکزی به ریاست رییس جمهور صورت گرفت؛ ‌ رسما آغاز می‌شود. به این ترتیب، گام عملی سیاست‌گذار پولی کشور برای کنترل نقدینگی و مدیریت سود بانکی از برداشته می‌شود”. در روزهای آینده خصوصا درباره ی بانک ملت و تحولانی که می تواند با خود به همراه داشته باشد بیشتر خواهیم شنید که علت آن را در ادامه خواهد آمد.

این اتفاق می تواند شروع یک تحول بزرگ در نظام بانکی باشد به این صورت که قطعا این تصمیم سرمایه در گردش خوبی ایجاد خواهد کرد و به زودی می توان شاهد ریزش پولهایی که مدتها در سایه ی سود بانکی به سر می بردند به متن بازار باشیم. جایی که حالا دیگر می توان درباره ی آن گفت در انتظار سرمایه گذارهائیست تا در بخشهای مختلف قابلیتهای خود را رونمایی کند.

نباید فراموش کرد که نظام بانکی کشور با همه ی مشکلاتی که در چند سال گذشته پشت سر گذاشت اما هرگز از خدمت رسانی به مردم رویگردان نشد و با اراده ای بیشتر از قبل در کنار مردم گامم برداشت. در روزهای مانده به پایان سال دو جدید این همراهی آغاز خواهد شد. در بین بانکهای کشور که این روزها در بازار سرمایه فعالیت می کنند بانک ملت با بیشتر تأثیرگذاری در بین بانکها پرچمداری می کند.

شاخص بورس در حالی در اولین روز از هفته ی جاری رکورد شکنی کرد و به 409.962 رسید که در بین نمادهای بانکی تأثیرگذار در شاخص تنها به اسم بانک ملت می رسیم که این موضوع نشان از تأثیرگذاری بانک ملت در اقتصاد کلان خواهد داشت. این اتفاق در شرایطی رقم می خورد که در این تاریخ شکنی بانک ملت که با نماد وبملت در بازار بورس فعالی می کند با 331.78 واحد افزایش نقش پر رنگی ایفا کرد. ملتی ها البته همیشه در بین نمادهای بانکی جزو شاخص های تأثیرگذار بودند اما در این ماجرا در کنار روند صعودی شاخص بانک ملت هم نازشست نشان داد و می توان از آن به عنوان قدرت و اعتبار این بانک یاد کرد.