بیمه سرمد طی 9 ماه چه دستاوردی داشت؟

بیمه ها در همه ی کشورهای دنیا نقش تعیین کننده ای در تضمین تولید دارند زیرا پوششهای مناسب در این باره صاحبان سرمایه را از ریسک دور و به اطمینان نزدیک می کند. بیمه های زندگی و عمر که یکی از پرکاربردترین ها در سایر کشورها هستند در کشورمان نیاز به شفاف سازی بیشتری دارند.

کد خبر : 50783
تاریخ انتشار : دوشنبه 21 بهمن 1398 - 18:49
بیمه سرمد طی 9 ماه چه دستاوردی داشت؟

به گزارش نبض بازار ، پرداختن به موضوع بیمه ها از این جهت حائز اهمیت که هنوز برای آشنایی کامل و وافی مردم با بخشهای مختلف این صنعت راه طولانی در پیش داریم. در چندوقت گذشته اگرچه به مرتفع کردن نقاط ضعف اطلاع رسانی در این مورد پرداخته شده اما با توجه به آمارها می باید به این موضوع مهم باز هم پرداخته شود. بیمه ها در همه ی کشورهای دنیا نقش تعیین کننده ای در تضمین تولید دارند زیرا پوششهای مناسب در این باره صاحبان سرمایه را از ریسک دور و به اطمینان نزدیک می کند. بیمه های زندگی و عمر که یکی از پرکاربردترین ها در سایر کشورها هستند در کشورمان نیاز به شفاف سازی بیشتری دارند. بیمه های مسئولیت ، حوادث و… از جمله مواردی هستند که در مواقع خاص دست هر شخصی را محکم خواهند گرفت که نمونه ی آن را در مسائلی مانند زلزله و سیلابهای اخیر کشور مشاهده کردیم. اما اگر بنا باشد به ضعف عمده ی بیمه بپردازیم باید گفت: درحال حاضر یکی از نقاط ضعف صنعت بیمه آیین نامه  یکپارچه سرمایه گذاری است، چرا که همواره استراتژی سرمایه گذاری متاثر از جنس پول است و در صنعت بیمه هم جنس منابع پولی بسیار متفاوت است مانند منابع حاصل از فروش بیمه نامه شخص ثالث که کوتاه مدت بوده و بیشتر سمت و سوی سپرده گذاری بانکی را دارد و یا  بیمه نامه آتش سوزی که میان مدت و بیمه نامه عمر و پس انداز که جنس منابع آن کاملا بلند مدت است.  بدین ترتیب هم اینک یک روش با نسبت های یکسان سرمایه گذاری در ابزارهای مالی برای  تمامی شرکت های بیمه ای با زمینه فعالیتی متفاوت وجود دارد به عنوان نمونه، برای شرکتی که بیمه نامه شخص ثالث بیشتری می فروشد با شرکتی که در زمینه بیمه نامه عمر فعالیت صرف یا ترجیحی دارد یک آیین نامه استفاده می شود که به نظر می رسد این دیدگاه درست نباشد زیرا بخش عمده حق بیمه دریافتی بابت بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری حتما باید در بورس سرمایه گذاری شود.مواردی که گفته شد چالشهای فراوانی را برای بیمه ها به همراه خواهد داشت اما در این میان نباید از تلاش برخی شرکتهای بیمه به سادگی گذشت. به عنوان مثال بیمه سرمد که در نه ماهه ی سال جاری موفق به تحقق 198 ریال سود برای هرسهم شده به منظور نفع بیشتر مردم و سهامداران در چندوقت گذشته اقدام به افزایش سرمایه کرد که البته لازم به ذکر است سال 98 ششمین سال پیاپی بود که این شرکت بیمه ای رتبه ی یک توانگری کشوری را به دست آورد.

سود انباشته ی بیمه ی سرمد نیز در این مدت به 430 میلیارد و 660 میلیون ریال رسید که در کنار 863 میلیون ریال سودسهام پرداختنی عملکرد مناسبی بود. نماد این شرکت بیمه نیز در بازار سرمایه طی مدت سه ماه 37 درصد قدرت بازدهی و نقدشوندگی داشته که از این حیث در رتبه ی 478 شرکتهای بورسی قرار دارد. در حال حاضر برای این نماد پیش بینی می شود که طی روزهای آینده با توجه به روند حرکتی نمودارها حرکت صعودی را استارت بزند. گواه این ادعا می تواند روند صعودی این نماد طی یکسال باشد که با بازدهی 227 درصدی در یکسال همه ی خریدارانش را خوشحال کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.