به گزارش نبض بازار ، با اصلاح شاخص کل و حرکت به سمت مقاومت های جدید اکثر سهم های بازار نیز در اتفاقی مشابه پس از اصلاح به سمت مقاومت های جدید حرکت کردند. در این بین گروههای خودرویی در بازار بورس مورد استقبال بیشتری قرار گرفتند و شاهد صف خرید جذاب این گروهها در بازار سرمایه هستیم.

در بین این تلاش سایر گروهها برای عرضه ی جذاب هرچند که ادامه دارد اما با نگاه کردن به صفهای خرید متوجه می شویم که نه تنها نمادهای خودرویی بلکه زیر گروههای آنها نیز به دلیل نوسان صعودی متوقف شدند و در روز بازگشایی احتمالا روند افزایشی را در پیش خواهند گرفت.

در بین نمادهای خودرویی اما نماد خودرو متعلق به ایران خودرو با حمایت خوب و با دامنه ی 20% متوقف شد. خودرو که مدتها انتظار می رفت مقاومت تاریخی خود را در مرز 9.800 رد کند این اتفاق را محقق کرد و در نهایت شاهد بودیم که امروز ایران خودرو در آخرین در قیمت 10.003 ریال معامله شد.

پیشتر نیز در همین سایت به بررسی نماد خودرو پرداخته بودیم و سیگنال خرید آن اطلاع رسانی شده بود. اما بعد از رد کردن این مقاومت چع اتفاقی در انتظار نماد خودرو است؟

دو اتفاق برای این سهم در حال رخ دادنست. اول اینکه خودرو با افزایش سرمایه ار محل تجدید ارزیابی اموال موج جدیدی را ایجاد خواهد کرد و در آن می توان رشد قیمتی هر سهم ایران خودرو را تا 12.000 ریال پیش بینی کرد. اتفاق دیگری که می تواند برای بسیاری از خریداران جذاب باشد تحلیل فعلی این نماد با اندیکاتورهای مختلف است. به عنوان مثال اندیکاتور مکندی که یک ابزار خوب برای نشان دادن واگرایی است در تایم فریم روزانه این موضوع را مخابره نمی کند و بعلاوه با مراجعه به سایر اندیکاتورها می توان سیگنال خرید را به وضوح مشاهده کرد.

کیجون سن در در اندیکاتور ایچیموکو در حال قطع به سوی بالای تنکسن می باشد و اسپن های a  و b سیگنالهای مثبتی را نشان می دهند که به این معناست که هرچقدر به پایان سال نزدیک می شویم می توان به صعود تاریخی ایران خودرو در بازار بورس بیشتر امیدوار بود.

نمودار ایران خودرو

نمودار ایران خودرو

ایران خودرو در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید تاکنون 50 قطعه از محصولات خود را توسط 31 سازنده داخلی بومی سازی کرده که براساس شمارگان یک سال تولید حدود 48.8 میلیون یورو کاهش ازربری به دنبال داشته است.