جمع جم + سند

پتروشیمی جم یکی از واحدهای پتروشیمی در منطقه عسلویه است که سهامداران عمده آن، صندوق بازنشستگی با نزدیک به 45 درصد و شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین متعلق به تامین اجتماعی با 22 درصد هستند.
کد خبر : 75171
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 مرداد 1399 - 11:16
جمع جم + سند

به گزارش نبض بازار، پتروشیمی جم یکی از واحدهای پتروشیمی در منطقه عسلویه است که سهامداران عمده آن، صندوق بازنشستگی با نزدیک به 45 درصد و شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین متعلق به تامین اجتماعی با 22 درصد هستند.

در حال حاضر از مجموع شش شرکت زیرمجموعه پتروشیمی جم حساسیت درباره دو شرکت زیرمجموعه آن یعنی پلی پروپیلن جم و توسعه پلیمر پاد جم به جهت اجرای پروژه عظیم abs & rubber و نیز افرادی که در مدیریت آن مشغول به کار هستند بیشتر است.

آنطور که یکی از مخاطبان نبض بازار به این رسانه گزارش کرده است پروژه abs&rubber به جهت استاپ شدن و رشد منفی سال ٩٨ نسبت به سال ٩٧ شرکت را متحمل ضررهای فراوانی کرده است که با پیگیری های صورت گرفته از روبط عمومی این پتروشیمی، روابط عمومی آن اینطور عنوان کرد: بدلیل گزارش هایی که در سنوات گذشته به طور غیرواقع بینانه نگاشته شده است و از آنجا که گزارش اخیر به صورت مستند و با آمارهای دقیق گردآوری شده است چنین استنباطی صورت می‌گیرد.

همچنین از دیگر موضوعات مطرح در این شرکت، وجود آشنایان و وابستگان مسئولین کشوری در جمع اعضای هیات مدیره های این شرکت است.

اولین آن مربوط می‌شود به علی اکبر مشتاقی عضو هیات مدیره پتروشیمی و از هم ولایتی ها و رفقای آقای سالاری(مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی)، و دومین نفر نیز مصطفی فیض اردکانی مدیرعامل پلی پروپیلن جم که خواهرزاده رئیس جمهور اسبق کشور است.

که البته در موضوع عضویت مشتاقی در هیات مدیره جم، روابط عمومی این شرکت به همشهری بودن مشتاقی و سالاری اذعان کرد و این را هم گفت که عضویت وی در هیات مدیره جم به واسطه سهام دار بودن تامین اجتماعی در پتروشیمی جم است و همچنین آنکه بودن یا نبودن این فرد در هیات مدیره از دستان مدیران جم خارج است و تصمیم در جای دیگری گرفته شده است.

همچنین با توجه به خلاصه تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت در سامانه کدال، نکته دیگری توجهات را به خود جلب می‌کند و آنکه در سال ٩٧ مجموعا ۵ میلیارد ریال به اعضای هیات مدیره شرکت بابت پاداش داده شده است، که چرایی پرداخت مبلغ پانصدمیلیون تومانی آنهم برای فقط ۵ نفر درکنار سایر دریافتی ها قابل تامل است!

پتروشیمی جم

با این اوصاف آیا می‌توان پتروشیمی جم و شرکت های زیرمجموعه آن را چون حیاط خلوتی که جزو بهشت ژن خوب های ایران شناخته می‌شود به حساب آورد؟

 

 

از پشت پرده ها بیشتر خواهید شنید با ما همراه باشید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.