Print Friendly, PDF & Email

نخستین جلسه هم‌اندیشی برای واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بعدازظهر روز گذشته در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

در این جلسه اعضای پیشین و فعلی این دو باشگاه نظیر علی خطیر، اصغر حاجیلو، سیدرضا افتخاری، صادق درودگر و محمود اسلامیان و نیز فعالان و کارشناسان اقتصادی، مدیرکل امور مالیاتی شمال تهران، دبیر اتاق تعاون و نائب رئیس فراکسیون ورزش در مجلس حضور داشتند و درباره راه‌های واگذاری این دو باشگاه گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این جلسه رئیس سازمان خصوصی‌سازی توضیحاتی را درباره شکست خوردن واگذاری این دو باشگاه در سال‌های قبل ابراز و از اعضای حاضر در این جلسه درخواست کرد که نظرات‌شان را درباره این موضوع به شور بگذارند.

علی رغبتی، نماینده وزارت ورزش هم در این جلسه درباره واگذاری این دو باشگاه گفت: واگذاری، بخشی از تمامی مراحل خارج شدن این دو باشگاه از دولت است. چیزی که ذهن ما را درگیر کرده، ادامه حیات پرسپولیس و استقلال بعد از واگذاری است. آیا زمانی که این دو باشگاه به بخش خصوصی منتقل شوند، در صورت به خطر افتادن حیات‌شان دولت می‌تواند به آنها کمک کند؟ این جزو پرسش‌هایی است که باید پاسخ داده شود و همچنین بقیه باشگاه‌ها و ورزش‌ها نیز باید به صورت کامل از زیر چتر دولت خارج شوند.

رضا افتخاری، مدیرعامل سابق استقلال نیز در این جلسه اظهار کرد: کسی که بخواهد این دو باشگاه را بخرد، توقع درآمد دارد. من دو سال در این باشگاه بودم و علاوه بر اینکه درآمد نداشتیم، سالانه 50 میلیارد پول وارد باشگاه می‌شد که در آخر سال متوجه می‌شدیم همه آن هزینه شده و بدهکار هم هستیم.

وی با اشاره به این که ما اسم‌مان حرفه‌ای است و در واقع آماتور هستیم، افزود: من برای تامین پول سرمربی، حتی پیش معاون اول رئیس جمهور هم رفتم و ایشان به من گفت که ما اگر بتوانیم شکم مردم را سیر کنیم، شاهکار کرده‌ایم و اینکه از بخش خصوصی بخواهیم برای خرید این دو باشگاه داوطلب شوند درست نیست. باشگاهی مثل استقلال چیزی از خود ندارد و فضای مجازی در صورت نتیجه نگرفتن بخش خصوصی علیه این دو باشگاه خواهد شد و کار را برایشان سخت خواهد کرد.