بانک تجارت حضور خود را در بین شرکتهای برتر بورسی استمرار بخشید

وضعیت بانک تجارت و حجم معاملات آن در بورس طی چندماه گذشنه اثرگذاری قابل توجهی را در بازار سرمایه داشته بطوریکه تأثیرگذاری نماد وتجارت در شاخص کل به 185.14 رسید و در حال حاضر نیز رتیه نماد وتجارت یه لحاظ سودآوری ماهانه در بازار سرمایه به 78 و در گروه به 13 می رسد.

کد خبر : 63198
تاریخ انتشار : جمعه 16 خرداد 1399 - 0:47
بانک تجارت حضور خود را در بین شرکتهای برتر بورسی استمرار بخشید

به گزارش نبض بازار ، وضعیت بانک تجارت و حجم معاملات آن در بورس طی چندماه گذشنه اثرگذاری قابل توجهی را در بازار سرمایه داشته بطوریکه تأثیرگذاری نماد وتجارت در شاخص کل به 185.14 رسید و در حال حاضر نیز رتیه نماد وتجارت یه لحاظ سودآوری ماهانه در بازار سرمایه به 78 و در گروه به 13 می رسد. البته نماد وتجارت به لحاظ ارزش بازار در جایگاه 26 قرار دارد و از این حیث در گروه خود رتبه سوم را تصاحب کرده است.

حجم بالای معاملات وتجارت که هر روز با قدرت حجم مبنا را پر کرده و در چندماه گذشته به لحاظ ارزش این مهم همیشه در جایگاه اول معاملات قرار داشته اتفاقات خوبی را برای سهامدارانش رقم زده که بعداً در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. اما همه آنچه که در مورد این نماد گفته شد در کنار جایگاهی در سه ماهه سوم و چهارم سال 98 به لحاظ جایگاه در شرکتهای برتر بورسی کسب کرده باعث شده تا وقتی در مورد نماد بانک تجارت در بورس صحبت می کنیم بدانیم که آنها در 6 ماهه پایانی سال و در ارزیابی های سه ماهه شرکتهای برتر بورسی همیشه رتبه قابل قبولی داشتند.

تجارتی ها در سه ماهه پایانی سال 98 با دستیابی به مکان 21 شرکتهای برتر بورسی در کنار سایر موفقیتهایی که در بازار سرمایه برای خود رقم زدند عملکرد خود را به رخ کشیدند. کسب این عنوان و صعود یک پله ای آنان نسبت به 3 ماهه سوم 98 که در جایگاه 22 قرار گرفته بودند از این جهت می تواند جالب توجه باشد که با توجه به تجربیات بورس های اوراق بهادار در سطح بین الملل، شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای نقدشوندگی سهام، میزان تاثیر گذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود.

بر این اساس شناسایی شرکت های فعال تر در بورس اوراق بهادار تهران بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد و ارزش سهام دادوستد شده)، تناوب دادوستد سهام در تالار معاملات (تعداد روزهای دادوستد شده و دفعات دادوستد شده) و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار (میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی) می باشد.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.