انتصابات جنجالی اعضای ستاد روحانی

سونامی مدیریتی در کشور کم نیست مسئله ای که مطمئناً مردم در ایجاد آن نقشی ندارند اما مدیران مملکتی در ایجاد و توسعه آن نقش بسیار پر رنگی را ایفا می کنند. شعارهای شایسته سالاری در طول سالهای گذشته بارها جای خود را با رابطه سالاری عوض کرده است.

کد خبر : 58194
تاریخ انتشار : شنبه 20 اردیبهشت 1399 - 21:12
انتصابات جنجالی اعضای ستاد روحانی

به گزارش نبض بازار ، سونامی مدیریتی در کشور کم نیست مسئله ای که مطمئناً مردم در ایجاد آن نقشی ندارند اما مدیران مملکتی در ایجاد و توسعه آن نقش بسیار پر رنگی را ایفا می کنند. شعارهای شایسته سالاری در طول سالهای گذشته بارها جای خود را با رابطه سالاری عوض کرده و موجب سرخوردگی مردم شده است. نگاهی به مانیفست رفتاری برخی از مدیران نشان می دهد که علی الظاهر با چنین ماجرایی کاملا مخالف هستند اما در عمل و با بررسی اقدامات انجام شده مصداق بارز بیتی از حضرت حافظ هستند که فرمود “زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند/ چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند”. کنکاش در عزل و نصب برخی از چهره ها از چندسال پیش تاکنون به خوبی گواه آشکاری از این ماجراست. گماردن افراد غیرمتخصص در پست های تخصصی بدون واجد الشرایط بودن چه عایدی برای کشور داشته که هربار به شکل جدیدتری تکرار می شود؟ خروجی این رفتارها جز اینکه جوانان مستعد کشور را که دارای شایستگی هستند دچار یأس و نا امیدی کند کجاست؟ گویی که باید به برخی مدیران اهداف انقلاب اسلامی را یکبار دیگر توضیح داد و آنان را در خصوص برخی از سیاستها به محکمه عدل و وجدان کشاند؟ نزدیکی به برخی افراد آیا آنقدر باید برای برخی آورده داشته باشد که سبب شود نگاهی به تبعات برخی از تصمیات نداشته باشیم؟ محمد شریعتمداری که در انتخابات سال 96 ریاست جمهوری رئیس ستاد حسن روحانی بود چهره های فعال و نزدیک به ستاد روحانی را در سمت هایی مشغول کرده که تنها باید برای چنین وضعیتی متأسف و صد البته خیلی نگران بود.

محسن بیگلربیگی

محسن بیگلربیگی که در انتخابات سال 96 مسئل ستاد فضای مجازی حسن روحانی بود متولد 1368 است که مزد زحماتش را از شریعتمداری گرفت و در پتروشیمی غدیر به عنوان عضو موظف هیئت مدیره مشغول بکار شد شد. پتروشیمی غدیر در حال حاضر یکی از بهترین شرکتهای تولیدی کشور در زمینه PVC  است که می توان از آن به عنوان یکی از شرکتهای متمول پتروشیمی کشور نام برد. انتصاب چهره ای که در کارنامه خود سابقه محکومیت امنیتی دارد در این انتصاب بیش از همه چیز ابهام دارد و سؤال اینجاست که آیا برای همه جوانان چنین آپشنی قابل لحاظ شدن است یا خیر؟

محمد حیدری

محمد حیدری یکی دیگر از اعضای ستاد روحانی بود که کارهای خبری ستاد را دنبال می کرد و به عنوان مدیرمسئول سایت رویداد 24 سابقه کار رسانه ای در کارنامه اش دیده می شود. حیدری  متولد 1364 است که با فوق لیسانس علوم سیاسی به عضویت در هیئت مدیره سیمان آبیک درآمد. البته اینکه فوق لیسانس علوم سیاسی چه ارتباطی می تواند با کار صنعتی داشته باشد ابهام بزرگی است که باید به آن پاسخ داد از این  انتصاب می توان به عنوان یک انتصاب بسیار رابطه ای نام برد زیرا فردی که مدرک تحصیلی علوم سیاسی و تجربه رسانه ای داشت می توانست در ورابط عمومی مشغول شود در حالیکه میبینیم حیدری عضو موظف هیئت مدیره سیمان آبیک شد.

محمد کبیری

محمد کبیری رئیس ستاد جوانان حسن روحانی بود. کبیری با 30 سال سن معاون امور تعاون وزارت کار شد. انتصابی که خیلی منتظریم تا سابقه کبیری را قبل از فعالیت در ستاد روحانی در این سمت ببینیم. بعد از این انتصاب که به عنوان جوانترین انتصاب وزارت کار لقب گرفت رسانه های زیادی دست به مطالبه گری زدند اما هنوز پاسخ روشنی در این باره از سمت وزارت کار شنیده نمی شود.

سخنی با شریعتمداری:

جناب شریعتمداری حتما آگهی استخدام شرکتها و سازمانهای مختلف را خوانده اید یا برایتان روایت شده که چه شرایط بعضاً سختی برای یک شغل معمولی برای جوانان کشور لحاظ شده است . داشتن ضامن ، دارا بودن مدرک تحصیلی مرتبط ، سابقه کار و… آیا چنین انتصابهایی تیشه بر پیکره عدالتخواهی و برابری نیست؟ آیا کبیری در آزمون استخدامی دستگاههای دولتی شرکت کرده که به عنوان معاون شما مشغول بکار است؟ سوابق مرتبط بیگلربیگی و محمد حیدری در سمتهایی که مشغول به فعالیت هستند اگر در اختیار رسانه ها قرار گیرد شاید کمی ابهامات روشن شود اما اگر بدون هیچ سابقه ای و تنها به واسطه فعالیت در جهت اهداف شما و ستاد حسن روحانی به این مشاغل دست پیدا کرده اند جا دارد ضمن عذرخواهی از مردم و طلب حلالیت از آنها از مسیر رفته برگردید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.