‌دبیر محتوایی نشست «آرمان‌خواهی و عمل‌گرایی در سیره امام موسی صدر» در گفت‌وگو با خبرنگار نبض بازار-‌ ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: سید موسی صدر، هشتم شهریورماه سال 1357 به سمت لیبی حرکت کرد و سپس ربوده شد. به همین مناسبت در چهل و یکمین سالگرد ربوده شدن او، جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی اصفهان، نشستی را در سالن سوره برگزار می‌کند.

محمود فروزبخش ادامه داد: امام موسی صدر توانست آرمان‌خواهی و عمل‌گرایی را در جامعه لبنان با هم جمع کند. او  در ابعاد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، فعالیت‌هایی انجام داد که لبنان ضعیف را به یک کشور تأثیرگذار در عرصه بین‌الملل تبدیل کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه ایران به سمت تکثرگرایی پیش می‌رود، ضروری است تا به بازخوانی فعالیت‌های این روحانی شیعه در جامعه لبنان بپردازیم تا بتوانیم از مشی او برای عبور از این مرحله بهره ببریم.

به گزارش نبض بازار، نشست «آرمان‌خواهی و عمل‌گرایی در سیره امام موسی صدر»، هشتم شهریورماه رأس ساعت 9:30 با سخنرانی مهدی طغیانی، محمد وحید صافی اصفهانی، منصوره سادات مرتضوی، فرزانه سادات کمیلی و محمود فروزبخش در سالن سوره برگزار می‌شود.

انتهای پیام

0