اعتماد چگونه به نظام بانکی برمی گردد؟

با اتفاقاتی که طی چندسال گذشته در نظام بانکی و بخشهای پولی مالی کشور افتاده مردم اعتماد گذشته را به بانکهای کشور از دست داده اند اما این مسئله می تواند با نوشداروی شفاف سازی کاملا مرتفع شود و شاهد برگشت اعتماد از دست رفته باشیم.

کد خبر : 46056
تاریخ انتشار : پنجشنبه 14 شهریور 1398 - 10:30
اعتماد چگونه به نظام بانکی برمی گردد؟

به گزارش نبض بازار ، سطح مطلوب فعالیت و شفافیت حداکثری در نظام بانکی مورد انتظار همه ی مردم است. شفافیت نظام بانکی به معنی روشن بودن سطوح مختلف عملکرد است که توان مردم را برای نظارت هرچه بیشتر بر ساز و کار بانکی بالا می برد. این مقدار از تبیین ریشه در سیاستگذاریهای بانکی دارد که می تواند بسیار روشن و یا بسیار مبهم ترسیم شود. پاسخگویی به ارکان مختلفی که به هر نحوی به بدنه ی نظام بانکی متصل هستند سبب می شود که شاهد بازگشت اعتماد به بانکهای کشور باشیم. زیرا با اتفاقاتی که طی چندسال گذشته در نظام بانکی و بخشهای پولی مالی کشور افتاده مردم اعتماد گذشته را به بانکهای کشور از دست داده اند اما این مسئله می تواند با نوشداروی شفاف سازی کاملا مرتفع شود و شاهد برگشت اعتماد از دست رفته باشیم.

بانک ملت از جمله بانکهای کشور است که علیرغم گسترده تر شدن فعالیتهای این بانک در چندسال گذشته اما بالاترین میزان شفافیت را در اختیار همگان قرار داده است. البته نباید فراموش کرد که مدیریت بانکهای کشور زمینه ساز چنین موضوعی است. در واقع آنچه که ارکان مختلف یک بانک را به هم پیوند می دهد کیفیت تبیین نقشه ی راه است که توسط نفر اول بانک و اعضای هیئت مدیره به وجود می آید. مجامع بانکی از جمله فرصتهایی است که نشان می دهد اگر در انجام انتظارات مدیران و یا اعضای هیئت مدیره قصوری وجود داشته باشد می توان با تغییر نفرات این موضوع را به کلی حل کرد تا ضمن استفاده از هزینه فایده ی وجود افراد مختلف و سیاستهای گوناگون بتوان از سایر افراد نیز بهره برد.

انتخاب مجدد محمد بیگدلی به عنوان مدیرعامل بانک ملت نشان می دهد که سطح مطلوبی از اعتماد نسبت به نوع مدیریت او در بین سهامداران وجود داشته و نوع عملکرد بانک نیز کاملا این قضیه را نشان می دهد. بیگدلی طی یکسال گذشته خدمات بسیار قابل تقدیری به نظام بانکی کشور ارائه داده است و باعث شده که بانک ملت علاوه بر ایفای وظایف در بخش بانکی در حوزه ی مسئولیتهای اجتماعی نیز موفق ظاهر شود. جایگاه بانک ملت و کفایت سرمایه این بانک در یکسال گذشته دستخوش تغییرات مثبت زیادی شده و صورتهای مالی این بانک در سال 97 کاملا متفاوت با سال 96 بوده که بدون شک ریشه در تغییر ساختاری بانک ملت خواهد داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.