استخدام در وزارت نفت چراغ سبز زنگنه به مجلسی هاست؟

نمایندگان ناظر بر فعالیت وزراء هستند ولی با این رویه مطمئناً روند تساهل را در پیش خواهند گرفت. همانطور که شاهد بودیم برخی از نمایندگان مجلس دهم از گمرگ سر درمی آوردند حالا باید منتظر این باشیم که سر از وزارتخانه ها دربیاورند.

کد خبر : 59625
تاریخ انتشار : یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 - 14:54
استخدام در وزارت نفت چراغ سبز زنگنه به مجلسی هاست؟

استخدام در وزارت نفت چراغ سبز زنگنه به مجلسی هاست؟ گزارش نبض بازار در این مورد :

به گزارش نبض بازار ، در چندسال گذشته یکی از ابهاماتی که همیشه در مورد وزارت نفت مطرح بوده استخدام نمایندگان ادوار مجلس در این وزارتخانه است. زنگنه که که این اقدام را در جهت مبارزه با مفسده می دانست از آن حمایت کرد و اذعان نمود که نمایندگانی را که دیگر در مجلس نیستند نباید به حال خود گذاشت. این در حالیست که انجام چنین رفتارهایی می تواند شائبه های زیادی را در جامعه به وجود بیاورد زیرا برخی از بررسی ها نشان می دهد که جدا از استخدام برخی نمایندگان ادوار مجلس بستگان آنها نیز در این وزارتخانه مشغول بکار شدند و این موضوع نیز به تأئید یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس رسیده است. با استخدام علی ادیانی در این وزارتخانه مشخص شد که موضوع فقط مربوط به نمایندگان ادوار نیست بلکه نمایندگان فعلی نیز در وزارت نفت حکم می گیرند. علی ادیانی از جمله نمایندگانی است که در مجلس دهم عضو کمیسیون انرژی بود و با حکم وزیر به عضویت کارگروه تشخیص عدم مغایرت مصوبات هیئت مدیره شرکت ملی نفت با قوانین و مقررات درآمد. استخدام نمایندگان در وزاتخانه ها از جمله آسیبهایی است که می تواند نمایندگان آینده مجلس را در ریل بدی قرار دهد.

 

چه کسانی احتمالا نفتی می شوند؟

 

در ادامه استخدامهای نمایندگان در وزارت نفت حالا به گوش می رسد که الیاس حضرتی ، سکینه الماسی و علی میرزایی نیز روانه وزارت نفت خواهند شد. نکته جالب توجه در این باره اینست که جدا از علی ادیانی که از کمیسیون انرژی به وزارت نفت اضافه شد سکینه الماسی نیز عضو کمیسیون انرژی است. پیشتر نیز نمایندگانی مانند محمدسعید انصاری ، عبدالله تمیمی که البته استخدام در وزارت نفت را رد کرده بودند عضو کمیسیون انرژی مجلس بودند. علی ادیانی ، بهروز نعمتی و محسن بیگلری نیز از دیگر نمایندگان مجلس دهم بودند که از وزارت نفت حقوق دریافت می کردند.

 

تأثیر رفتار وزیر بر مجلس آینده

 

نمایندگان ناظر بر فعالیت وزراء هستند ولی با این رویه مطمئناً روند تساهل را در پیش خواهند گرفت. همانطور که شاهد بودیم برخی از نمایندگان مجلس دهم از گمرگ سر درمی آوردند حالا باید منتظر این باشیم که سر از وزارتخانه ها دربیاورند که این کار برای هر وزیری مصونیت ایجاد خواهد کرد زیرا نقش نظارتی نمایندگان مخدوش می شود و با وزارت متبوعه موازی کاری می کنند در هرصورت این موضوع می تواند جزو مطالباتی باشد که باید از شخص زنگنه وزیر نفت داشت تا مشخص شود چرا اولا تعداد نمایندگانی که از کمیسیون انرژی به این وزارتخانه راه پیدا می کنند زیاد است و اصولا چرا باید با چنین استخدام هایی در وزارت نفت برای افکار عمومی شائبه ایجاد کرد؟ آیا این رفتار زنگنه را باید چراغ سبز به نمایندگان مجلس تعبیر کرد؟

 

 

بیشتر بخوانید : 

 

وزیر نفت در مراسم امضای تفاهمنامه تامین مالی گازسوزکردن خودروها: بانک ملت در موفقیت های وزارت نفت بسیار موثر بوده است

واکنش وزارت نفت به ماجرای «هپکو» و ادعای نماینده اراک

رخنه موساد یا نفوذ باجگیران در وزارت نفت

زنگنه به دفتر کار خود در ساختمان وزارت نفت بازگشت

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.