به گزارش نبض بازار به نقل از خانه ملت , سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به افزایش تسهیلات مسکن در سال جاری، گفت: سهم تسهیلات مسکن بخشی از مجموعه تسهیلات ارائه شده در کشور است، از این رو سهم وام مسکن از کل اعتبارات ارائه شده، بسیار کم و محدود است.

ارائه تسهیلات 40 هزار میلیارد تومانی مسکن به خریداران

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس گزارش ها، تاکنون حدود 800 هزار میلیارد تومان تسهیلات داده شده، اما از این میزان اعتبار، تنها 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن داده شده است.

تشدید تورم بازار مسکن با افزایش تسهیلات بازار مسکن

تسهیلات مسکن شامل دو بخش تسهیلات ساخت مسکن و تسهیلات خرید و فروش مسکن است، از این رو اگر سهم وام مسکن افزایش یابد، این احتمال وجود دارد که تورم بازار مسکن تشدید شود

بهادری گفت: تسهیلات مسکن شامل دو بخش تسهیلات ساخت مسکن و تسهیلات خرید و فروش مسکن است، از این رو اگر سهم وام مسکن افزایش یابد، این احتمال وجود دارد که تورم بازار مسکن تشدید شود.

تقویت ساخت و ساز مسکن اولویت اصلی در ارائه تسهیلات

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: به نظر من اولویت کنونی، ارائه تسهیلات برای تقویت بخش تولید و ساخت و ساز مسکن است، یعنی آنکه بخش عمده ای از بودجه 40 هزار میلیارد تومانی در حوزه تسهیلات مسکن، برای توسعه تولید مسکن هزینه شود.

وی گفت: البته نمی توان خریداران و خانواده ها را به حال خود رها گذاشت، زیرا با توجه به افزایش قیمت مسکن، مردم توان خرید خانه را ندارند، از این رو افزایش تسهیلات مسکن نیز اجتناب ناپذیر است.

افزایش ساخت وساز موجب بهبود و متعادل شدن بازار مسکن می شود

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد که افزایش عرضه مسکن در کشور موجب بهبود و متعادل شدن بازار مسکن می شود./