شهباز حسن پور در گفت و گو با خبرنگار نبض بازار با اشاره به پافشاری برخی مبنی بر اخذ مالیات ارزش افزوده از صنعت بیمه گفت: اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بیمه در حال حاضر به صلاح کشور نیست و ما نباید به هر قیمتی درآمد مالیاتی کسب کنیم .

وی افزود: همچنین باید گفت این قبیل اقدامات می‌تواند مشکلات اقتصادی عدیده ای را در کشور ایجاد کند چرا که بیمه عهده‌دار وظایف همگانی است و اقشار ضعیف جامعه را در بر می گیرد و در این شرایط باید مورد حمایت دولت قرار گیرد .

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت : البته باید یادآور شد که دولت محترم در زمان ارائه لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده که تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد مسئله فعالیت‌های صنعت بیمه را از عملیات بیمه‌ای مستقیم و اتکایی را از شمول قانون مذکور معاف کرد که باید این مسئله مدنظر قرار گیرد .

حسن پور در ادامه با اشاره به صندوق حوادث بیان داشت: به طور صددرصد صندوق حوادث طبیعی باید از سوی مجلس و دولت مورد حمایت قرار گیرد چرا که ما جزو ۱۰ کشور حادثه‌خیز جهان هستیم که می‌تواند تهدیداتی را متوجه کشور کند لذا ما باید به تشکیل چنین صندوق‌های را در اولویت قرار دهیم.

0