محمد باسط درازهی در گفتگو با خبرنگار نبض بازار با اشاره به پافشاری برخی مبنی بر اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بیمه، گفت:اخذ مالیات ارزش افزوده از بیمه موضوع مهمی است و در شرایط کنونی کشور و با توجه به اینکه ما چندین حالت و وضعیت حساس در کشور داریم به صلاح نیست.

وی افزود: اگر در این شرایط بیاییم مالیات ارزش افزوده از بیمه ها اخذ کنیم به نظر من بذر ناامیدی را در جامعه تزریق خواهیم کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بیمه نهایتاً باعث خواهد شد که اعتماد عمومی به بیمه کاسته شود و بیمه گران ریزش کنند و این رویکرد حتماً صنعت بیمه را زمین خواهد زد.

عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری در مجلس بیان داشت: بنده فعلاً نمی‌دانم نقطه نظر دوستان موافق با اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بیمه چیست اما هر چه باشد این مسئله مزایا نخواهد داشت و معایب آن بیشتر خواهد بود.

وی تاکید کرد :درست است که ما باید به فکر درآمد‌های مالیاتی باشیم، اما نباید به هر قیمتی مالیات اخذ شود.

درازهی با اشاره به تمرکز بر صندوق حمایت از صندوق حوادث طبیعی گفت: به طور قطع باید مسئولین دولت و مجلس بر حمایت و تقویت از صندوق حوادث طبیعی اهتمام بورزند.

وی تاکید کرد : صندوق حوادث طبیعی صندوق بسیار مهم و تاثیرگذاری است و به نظر بنده مثل صندوق توسعه ملی باید به آن توجه شود. توجه به چنین صندوق‌های می‌تواند کارساز باشد و البته مجلس و دولت باید از آن حمایت کنند

0